Духовна битва за мир для України триває


ЗАКЛИК Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до єднання та молитви за Україну

З огляду на зростання ризиків для порушення мирного життя в Європі, які провокує Росія через розгортання своїх військ біля кордонів України та шляхом продовження своєї дестабілізуючої загарбницької політики щодо нашої держави, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає всіх віруючих в Україні та в усіх частинах світу – незалежно від конфесійної належності, мови та національності – в ці дні докласти особливих зусиль для постійної молитви за Україну та єднання з метою готовності дати консолідовану відсіч російському агресору.

Передусім, ми переконані, що силою нашої спільної молитви Всемогутній Господь не попустить звершитися беззаконню та захистить Український народ від навали загарбників: зупинить російського агресора та звершить своє справедливе правосуддя над злом, що він вчиняє.

Також ми впевнені, що з Божою допомогою Український народ упорається з нинішнім викликом, захистить свою державність, суверенітет та територіальну цілісність. Тому закликаємо особливо молитися за захисників України – чоловіків і жінок, а також кожного, хто своєю сумлінною працею, волонтерською ініціативою та відповідальною громадянською позицією зміцнює обороноздатність нашої держави та сприяє її подальшому демократичному поступу. 

В цей час маємо єднатися задля зміцнення та розвитку України, не піддаватися на провокації внутрішнього розбрату, шукати найкращі управлінські рішення шляхом мирного діалогу та конструктивної взаємодії.

Закликаємо також молитися за мудрість і відважність для керівництва України, українських дипломатів і наших іноземних союзників, щоб жодний злий намір російського агресора не був реалізований і не мав успіху.

Єднаймося та зберігаймо віру, мир у серцях і впевненість у тому, що Всевишній на стороні тих, хто зазнає несправедливого утиску, а тому ці випробування лише зміцнюють нас для перемоги!

Джерело

Всесвітня рада церков ініціювала молитву про християнську єдність 18-25 січня

Захід пройде 18-25 січня.

Тема Тижня молитов була обрана Радою церков Близького Сходу Матвія 2:2: «Ми бачили зірку на сході й прийшли вклонитися їй. Тиждень молитви за християнську єдність об’єднає церкви по всьому світу.
Джерело: invictory
У роздумах досліджується, як християни покликані бути знаменням для світу Бога, що приводить до єдності. Християн, що належать до різних культур, рас та мов, об’єднує спільний пошук Христа та спільне бажання поклонятися Йому.

Один із роздумів зазначає, що серед зла ми прагнемо добра. «Ми шукаємо в собі хороше, але так часто нас долає наша слабкість, що надія підводить нас, − йдеться у роздумах. − Наша впевненість ґрунтується на Богові, якому ми поклоняємось».

Християни з Лівану, Сирії та Єгипту розробили ресурси за участю міжнародної групи, що представляє римсько-католицьку церкву. Ресурси включають екуменічну вступну молитовну службу, біблійні роздуми та молитви протягом восьми днів, а також інші елементи богослужіння. Вони доступні англійською, французькою, німецькою, іспанською, португальською, італійською та арабською мовами.

Джерело


Від Кенії до Іспанії: католики по всьому світу молились за Україну

Римо-католики відгукнулися на ініціативу Папи і 26 січня провели молитви по всьому світу за мир і, зокрема, за Україну.

Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.

У День молитви за мир Папа Франциск у Ватикані зустрівся з прочанами та закликав їх та тих, хто єднався за допомогою засобів комунікації, молитися за Україну.

«Молімося за мир, проказуючи «Отче наш»: це молитва дітей, які звертаються до того самого Отця, це молитва, яка робить нас братами і сестрами, це молитва братів і сестер, які випрошують примирення та згоди», – заявив понтифік.

Молитва за мир в Україні лунала також і у римській базиліці Санта Марія ін Трастевере. Під час молебню з ініціативи Спільноти св. Егідія, який очолив Секретар з міждержавних відносин Святого Престолу архиєпископ Ґаллахер, були присутні також представники дипломатичного корпусу.

Архиєпископ зазначив, що всі знають, наскільки трагічною є війна та які серйозні її наслідки, що очевидно в наш час.

«Це болючі ситуації, які позбавляють багатьох людей навіть найосновніших прав. Ще більш скандально бачити, що найбільше від конфліктів страждають не ті, хто вирішує, розпочинати їх чи ні, а передусім ті, хто є лише безпорадними жертвами», – підкреслив ієрарх.

Представник Святішого Отця в Україні Апостольський нунцій архиєпископ Вісвальдас Кульбокас очолив молитву за мир у київській катедрі, яку організувала Спільнота св. Егідія.

Під час молебню нунцій підкреслив, що учні Ісуса Христа покликані бути «місіонерами миру». Вони не можуть нести мир або насильство, водночас не мають права нав’язувати комусь мир. Ісус запрошує нас до спільної молитви, не можемо сидіти склавши руки, бо «без нас Ісус, Син Божий, залишається, так би мовити, «безсилим» у цьому світі».

Завершуючи слово, скероване до учасників молебню, архиєпископ Кульбокас промовив таку молитву: “Помилуй, Господи, мене і моїх братів”.

Молитва за мир особливо проникливою була у харківській катедрі. Саме ця дієцезія найбільше на собі відчуває реальність війни.

Єпископ Павло Гончарук очолював молебні та Святу Месу. Під час проповіді він підкреслив символічність молитви саме 26 січня, адже цього дня Церква вшановує свв. Тимотея і Тита. Це ті, які відчитали, почули і прийняли Божу присутність, Божу благодать і Божий мир, наповнилися ним і вірно тривали в цьому, усе робили, щоби Божий мир не лише зберегти, але й помножити його у своєму серці і серцях інших людей.

«Ці двоє святих і це Слово, яке на сьогодні нам Господь дає дуже добре вписуються в намір, який ми сьогодні носимо в своєму серці, висловлюємо в наших молитвах, заносячи ці молитви разом з цілою Церквою про дар миру, про збереження вільності, збереження наших кордонів», – підкреслив єпископ.

Однак, як зазначив єпископ Едвард Кава, не варто обмежувати нашу молитву лише одним днем.

«Сьогодні нам усім варто себе про це запитати, бо прийшов час довірити Богові усе найдорожче, що у нас є – наше життя, нашу Батьківщину, наші родини і смиренно прости, щоби Бог подбав про усе це. Мир це занадто серйозна справа, щоб присвятити молитві про нього лише один день, тож молімося неустанно, поки наша молитва не буде вислухана і навіть тоді не треба зупинятися. Заохочую вас просити про заступництво у цій справі блаженних мучеників з Паріакото – о. Збіґнєва та о. Міхала, двох мучеників з Паріакото, вони добре знають, як це – бути жертвами терористів», – поділився єпископ Кава у своєму дописі на Фейсбуці.

Джерело

Be the first to comment on "Духовна битва за мир для України триває"

Напишіть відгук