Мода на відступництво? О. Пьотр Глас: демон обплутав людей, як павук

Отче, можна сказати, що ми живемо, наче в лещатах. З одного боку Росія з її нещадною жорстокістю і безбожністю, з іншого – Захід, який спокушає нас своїм заможним життям, але поневолює гріхом. Нарешті: жахливе викриття зла у вигляді передусім війни, а також масового відступництва, свідками якого ми були нещодавно в Польщі під час чорних маршів після введення заборони на євгенічні аборти. Чи можна сказати, що Сатана активізує свою діяльність?

Підписуйтеся на Родину в  телеграмі https://t.me/rodyna_cath

Безумовно, є прориви. Кожен, хто має очі, повинен бачити, що відбувається щось дуже тривожне.

На мій погляд, незабаром відбудеться щось дуже значуще. Атмосфера в світі стає все більш нестерпною, задушливою і густішою. Важко сказати, що це буде, але ми бачимо все більше проявів зла.

Прикладом були чорні марші. Давайте будемо чесними: це було демонічно. Ті люди хулили, нападали на священиків і церкви. Ми на власні очі бачили появу демона на телебаченні чи в Інтернеті. Це була жахлива публічна демонстрація. Люди, які молилися на вервицях і охороняли храми, часто ставали об’єктами жорстокої фізичної агресії з боку учасників маршу. Сатана був розлючений через те, що в Польщі заборонили аборти. Данина кров’ю була заборонена, і почався жорстокий рев пекла.

Я захоплювався людьми, які захищали храми і не давали себе спровокувати. Адже їх ображали, на них плювали. Але вони знали, для чого вони там. Вони стояли віч-на-віч поти темних сил. І часто вони робили це всупереч усім. Перед одним із храмів у Польщі молоді віруючі стали з вервицями в руках, щоб захистити його від профанації. Проте до них прийшов священик і сказав: слухайте, я не хочу тут мати клопотів, ідіть додому. Той, хто мав стояти поруч, як їхній пастир, пліч-о-пліч, просто прогнав їх. Я це знаю, тому що мені розповіла людина, яка була очевидцем, яка організовувала оборону церкви. У тих людей були сльози на очах. Їхній пастир сказав їм відступити, але вони стояли і молилися на вервиці. Вся картина нападу на храми була шокуючою, але тоді я подумав, що в цьому є й користь для нас.

Що?

Ми нарешті побачили, з чим зіткнемося найближчим часом. Зло фізично з’явилося, був видимий прояв. Відкрите протистояння злу було лише питанням часу. І це сталося. Завдяки цим проявам Сатана відкрив своє справжнє обличчя і показав людей, яких він зараз використовує для своїх цілей. Це молоді та непокірні люди, переважно колишні католики, яких найбільше  підбурює диявол. Не було більше красивих масок, ігор зовнішності чи приховування гріха під маскою так званого доброго життя. Нарешті ми побачили, до чого привела наша фальшива толерантність до зла, що ми дозволили сатані робити в суспільному житті. Можливо, для когось це був шанс відкрити очі та навернутися, змінити свій часто наївний погляд на світ.

Про що саме говорить священик?

Про гріх, який сьогодні подають як атракцію чи велику життєву пригоду. Ніколи в історії світу не було такого відвертого богохульства, частково підкріплюваного людьми Церкви відкритою підтримкою або жахливим мовчанням. Сьогодні люди прагнуть побудувати собі рай на землі. Суть у тому, щоб це було легко, швидко та весело. Гріх перестав бути проблемою, він став якимось модним задоволенням, яким треба швидко насолоджуватися, адже життя коротке. Ми не усвідомлюємо, з ким і з чим насправді маємо справу.

Тим часом один гріх підживлює інший, часто гірший і серйозніший, і якщо ми вчасно цього не усвідомимо, то можемо відкритися злу, яке не втрачає жодної нагоди, щоб заманити людину в пастку. Трохи нагадує ходіння по болоту. Кожен наступний крок важчий, поки ми не перестаємо рухатися вперед, не вичерпуються сили і ми починаємо тонути – повільно, але впевнено. Тому християнство ставить перед нами конкретні вимоги, а сьогодні людина не хоче вимагати від себе. Вона намагається, щоб йому було легше йти по життю. Звичайно, легше згрішити, ніж працювати над собою і боротися зі своїми слабкостями. Духовна війна є вимогливою та важкою, але необхідною, щоб залишатися на правильному шляху. Свята Сповідь – це нічого, по-людськи, приємного, бо вона змушує протистояти собі, то навіщо мені взагалі сповідатися? Достатньо, щоб я був хорошою людиною або сповідався якійсь хмарі, без посередництва священика. Це тільки наші шляхи, людська філософія, а не Божа… Він дав нам життя і встановлює правила гри.

Шкода, що в усьому хаосі життя ми досі цього не розуміємо. І все-таки ми знаємо, хто є володарем хаосу і хто піклується про нього найбільше … Бог каже: «Сьогодні Я поставив перед тобою шлях життя і шлях смерті. Вибір за тобою» (пор. Вт 30, 19).

Пропагується так звана доброзичливість – якщо ти добра людина, то Бог обов’язково тебе врятує.

Так, єресь милосердя. Я чую на YouTube від одного впливового священнослужителя, що якщо я згрішу, то це природно, тому що в кожного є слабкості, а Бог любить мене таким, який я є. Більш того, так він мене приймає.

Бог любить мене, це правда, але Він відкидає мої гріхи, Він ненавидить їх і хоче, щоб я працював над собою. За це він дає мені відповідні ласки. Цього усвідомлення бракує сьогодні серед християн. Хибне уявлення про Божу любов, яка приймає все, навіть наше найгірше зло, є сатанинською брехнею. Час Божого милосердя для конкретної людини закінчується з її смертю. Після Божого милосердя приходить Його справедливість. Ісус сказав св. Фаустині: «Перш ніж Я прийду як справедливий Суддя, Я прийду спочатку як Цар Милосердя» (Щоденник, № 83).

Що робити з людьми, які сьогодні чи не масово відходять від віри, які переконали себе в тому, що життя має бути легким, без зобов’язань і без будь-яких жертв?

Дуже складне питання. Багато хто хотів би знати на нього відповідь. Ми маємо справу з людьми, які якимось чином пізнали Бога, бо десь почули про Нього, багато з яких пройшли християнську ініціацію, причастилися, певною мірою брали участь у катехизації і раптом почали жити так, ніби Бога ніколи не було.

Звичайно, серед них є й такі, що свідомо відкинули Бога під впливом атеїзації суспільного життя. Можливо, Бог відкритими проявами, так званим бунтом молоді, показав нам, усій Церкві, що ми маємо щось змінити у ставленні до реальності, перестати робити вигляд, що все гаразд, і нам, священикам, достатньо дожити до пенсії. Проте слово з небес може бути більш драматичним: ви повинні врятувати ці душі! Якщо не ти, то хто?! Якщо не зараз, то коли? Ці люди зовсім розгублені, вони не усвідомлюють, по якому тонкому льоду вони йдуть. Тут варто процитувати священичий плач св. Домініка: «Боже, що буде з грішниками?». Що з ними буде?!

То що з ними буде?

Сьогодні молоді люди відкриваються силам темряви за власним бажанням. Багато з них не вірять у це, тому у сатани дуже легке завдання. Якщо вони живуть не так, як наказав Бог, вони не захищені прийняттям таїнств, таких як Сповідь чи Євхаристія, тому злий дух має легкий доступ до них. І з духовної точки зору це має катастрофічні наслідки.

У молодості ти часто живеш днем ​​у день, не надто замислюючись про те, що станеться через десяток років, і особливо про наслідки твоїх дій. Якось воно буде. Якщо в молодості ми починаємо відкриватися злу, сатана рано чи пізно увійде в цей простір. Спочатку це буде красиво, але недовго. Демон не має ні милосердя, ні тим більше вірності; зрештою він обплутає свою здобич, як комаха-павук. У якийсь момент така людина зрозуміє, що щось не так, все виходить з-під контролю, її життя валиться, вона ні з чим не може впоратися, стає все гірше і гірше. Він звинувачуватиме сліпу долю, навколишній світ, свою сім’ю, а насамперед Бога, зневажаючи Його та марно прикликаючи Його святе Ім’я.

Сьогодні молоді люди входять у особливо жахливу трясовину гріха, перш за все, у вигрібну яму нечистоти. Зазвичай, закінчується більшою чи меншою особистою невдачею, людськими трагедіями, в тому числі самогубствами. Що має відбуватися в душі людини, щоб змусити її піти на такий відчайдушний крок? Важко уявити, як страшно мучиться він, а після його смерті – його рідні. І хто тут переможець? Точніше, великий майстер другого плану – Сатана.

Сьогодні така важка ситуація з молоддю, тому що багато з них не стільки відкидають Христа, скільки зовсім не знають Його і не хочуть Його знати. Батьки не подають приклад життя по вірі, не ведуть до церкви, не пояснюють Біблію і вчення Церкви. Справжній образ Христа також відсутній у масовій культурі. Ісус не представлений як єдиний Господь і Правитель життя і смерті, але Його спотворений, лицемірний образ постає як один із багатьох цікавих персонажів минулих століть. Настільки трагічно, що навіть у критичний момент, у час випробувань і труднощів, коли люди повинні звертатися до Бога, молоді люди вже цього не роблять, тому що вони просто не знають правдивого Бога, Він для них великий пробіл. Вони позбавлені свого коріння і з ними важко навіть говорити про Христа.

Мені здається, що відкидання Бога та відступництво є настільки поширеним явищем у сьогоднішньому світі, що має бути якесь втручання з небес, щоб люди прокинулися. Поодинці, по-людськи, ми більше не можемо цього зробити. Сама церква ледь дихає, особливо в Європі.

Схожа ситуація була в Гваделупі в 16 столітті. Тодішнім місіонерам здавалося, що місцеві індіанці не навернуться. Ніяк не вдавалося переконати їх, наскільки погані язичницькі культи, які часто передбачають принесення в жертву живих людей, часто дітей. Тоді місцевий єпископ звернувся прямо до неба: «Благаю Тебе, Боже, прошу Твого знаку!» А у відповідь абсолютно невідомому чоловікові прийшла Мати Божа, яку й сьогодні дуже шанують у Мексиці. Та подія змінила все, послідували мільйони навернень від язичництва. Я думаю, що сьогодні ми повинні молитися про щось подібне: про великий знак з неба, який змусить людей повернутися на шлях віри в Бога.

Отже, ми живемо в епоху язичництва?

Я думаю, що однозначно так. Багато людей сьогодні не мають основи для духовного життя, мало священиків, які, як колись, проводять євангелізацію для народу, навчаючи просто, але від серця, цілої об’явленої правди, без ретуші та виправлень. Найбільшою кризою в Церкві є відсутність твердого навчання правд віри. Багато людей вважають, що в житті важлива не віра, а повага та любов до іншої людини. Я не кажу, що доброта до іншої людини, навіть без віри, є поганою або що хтось не віруючий, він не може бути хорошою людиною, але добро, зроблене без Бога і без посилання на Нього, не має надприродної цінності. Коротше кажучи, якщо ви хороша людина, але свідомо відкидаєте Бога, ви можете бути просто добрими, але це не сприятиме вашому спасінню.

Світ повний активістів і волонтерів, але часто важко помітити, що їхньою мотивацією є любов до Бога, а не самолюбство чи особисте задоволення. Любов до Бога і до людей має діяти одночасно. Сьогодні багато хто відкидає цю істину, визнаючи, що життя без Бога – це щось цікавіше, навіть краще, бо релігія – це брехливий обман, синдром людської слабкості, а заборони та накази обмежують свободу людини.

При цьому ті ж люди часто ставлять у своїх оселях якісь статуетки чи символи, посилаючись, наприклад, на далекосхідні культи, забобони чи магію, адже, як і природа, духовне життя не терпить порожнечі. Місце Бога швидко займає хтось інший. Зараз найпопулярнішим трендом Інтернету є відео про WitchTok, тобто розмови відьом, присвячених чарам, закляттям, зіллям і пророцтвам. Ці відео вже зібрали величезну аудиторію, їх переглянули понад тридцять мільярдів разів – так, це не помилка. Творець Айла Скіннер каже, що чаклунство та язичництво контролюють усіх; завдяки їм кожен може жити так, як хоче; і TikTok дає можливість людям з усього світу, незалежно від віку, стати частиною чарівної спільноти.

Серія романів про пригоди Гаррі Поттера вже популяризувала цю тему. Він відкрив серцям молодих людей світ магії та чаклунства і запалив уяву сотень мільйонів людей у ​​всьому світі. Тепер почалося будівництво храму Сатани в серцях не тільки молоді. Це одна з найгірших хул проти Бога, гріх проти першої заповіді. Достукатися до таких людей дуже важко, тому що вони вже мають свою життєву філософію, і водночас вони будують свій погляд на християнство, виходячи з фальшивих посилок. Ми втрачаємо з ними спільну мову, тому що, відкидаючи Бога, вони відкидають Його любов і заперечують надприродне.

Яке втручання знадобиться, щоб люди побачили це надприродне?

Я думаю, що в Мексиці ніхто не очікував появи Матері Божої та супутніх чудес, хоча, звичайно, ті, хто молився про втручання з неба, вірили, що Бог пошле Марію, щоб врятувати людей від прокляття. Сьогодні ми чуємо багато різних пророцтв про ознаки на небі, які мають з’явитися, про майбутні катаклізми, про наближення малого суду, тобто три дні темряви, або навіть про саму паросію. Я вважаю, що нинішня ситуація духовно розкладеного світу вимагає екстраординарного втручання, але неможливо уявити, яким воно може бути в глобальному масштабі.

Джерело

Be the first to comment on "Мода на відступництво? О. Пьотр Глас: демон обплутав людей, як павук"

Залишити відповідь