Роздуми про наші часи, антихриста і Церкву

Складається враження, що все, про що писав Володимир Соловйов у «Оповіданні про антихриста» справдилося. Антихрист дійсно взяв владу над світом, навіть якщо ми не можемо назвати одну особу, яка б представляла його. То ким би сьогодні був антихрист?

Архієпископ Фултон Шін сказав, що Церква і світ знову переживуть спокусу Антихриста. Він оголосив, що Антихрист не з’явиться людям у своєму справжньому вигляді, бо тоді у нього не буде послідовників. Є така інтуїція, виражена в міні-серіалі «Королівство» Ларса фон Трієра. Це історія лікарні, де люди в якийсь момент починають поводитися дивно. Щось починає проникати в кімнати, обіймати людей, пацієнтів, персонал і непомітно змінювати їх. Так я розумію образ Соловйова та архієпископа Фултон Шіна про антихриста. Це, повторюся, не конкретна цифра, а поширений менталітет. Його можна порівняти з бомбою. Така бомба вибухає у вигляді дрібного пилу, яким ми всі починаємо дихати. Вона починає проникати в нашу уяву, у спосіб бачення і розуміння світу. Архієпископ Фултон Шін сказав, що спокусою антихриста в Церкві буде те, що він з’явиться у вигляді антиєвангелія, яке пошириться в католицьких колах. Це буде релігія без хреста. Антихрист спробує переконати нас, що не варто турбуватися про якесь вічне життя. Це спонукає нас мати справу виключно з цим світом, матір’ю-Землею, нашим домом. Це переконає нас у тому, що ми повинні дбати про якість харчування, розділення відходів, боротися з глобальним потеплінням. Це буде релігійність нового гуманізму, гуманізму, зведеного в ранг абсолюту. Ми будемо вірити, що немає ані раю, ані пекла, і тоді немає ані гріха, ані суду. Тоді зло може виявитися добром, а добро – злом. Абсолютний хаос, повна зміна цінностей, зміна парадигми. Відомий бразильський мислитель Плініо Корреа де Олівейра назвав процес, про який ми говоримо, несвідомим духовним перевантаженням. Це означає, що без нашої згоди та контролю відбувається певна зміна нашого розуміння понять і правил. Адже це так. 

Європейський парламент називає аборт правом людини. Організація Об’єднаних Націй визначає як права людини урівняння гомосексуальних стосунків зі шлюбом. Організації, які виступають проти цього, мають бути занесені до чорного списку. Звісно, ​​сюди входить і католицька церква. Архієпископ Фултон Шин, визнаний у США одним із найкращих знавців комунізму, наприкінці 1940-х років написав блискучу пророчу книгу під назвою «Комунізм і совість Заходу». Він вважав, що комунізм був лише однією з історичних постатей вірусу марксизму. Навіть якщо він зазнає збою, як система, вірус виживе. Мало того: він повернеться у зміненому вигляді, він знищить есхатологічну віру людей у ​​Бога. Ось як діє антихрист.

Нещодавно про Антихриста говорив і Бенедикт XVI, його цитували навіть язичницькі та світські ЗМІ, відчуваючи в ньому присутність чогось справжнього.

В інтерв’ю, що супроводжує останню біографію Бенедикта XVI, написану Петером Зеевальдом, Папу запитали про причини його зречення. Зевальд хотів дізнатися, чи то через скандали Vatileaks, чи через Ватиканський банк. Папа Бенедикт відповів, що ці речі, звісно, ​​неприємні, але не настільки важливі. З іншого боку, Святіший Отець вказав на небезпеку відродження диктатури Антихриста. Він навіть сказав, що сучасне суспільство знаходиться в процесі створення нового віровчення антихриста. Сто років тому, зауважив він, ніхто не сприймав би серйозно т. зв одностатевий шлюб або виробництво людського життя в лабораторіях. Тим часом, сьогодні ті, хто намагається протистояти цьому, відчувають соціальне відчуження. Він сказав, що для того, щоб протистояти цій диктатурі, потрібна дуже інтенсивна молитва Вселенської Церкви.

Якщо Антихрист сьогодні намагається знищити Церкву, як це бачить Бенедикт XVI або як пророче оголосив про це Соловйов, то часті втручання Божої Матері не повинні нас дивувати…

Марія з великою силою стоїть на боці тих, хто вірить у Христа. Вона посилює свої зусилля, щоб пробудити Церкву, щоб вона взялася за свою місію. Є люди, які кажуть, що Третя Фатімська таємниця також може містити деякі уривки про майбутнє Церкви та про те, що Церква буде брати участь у колективному відступництві. Нагадаю лише коротко, що відступництво є одним із трьох гріхів, окрім вбивства та перелюбу, які в ранній Церкві розглядалися як найбільше нещастя християнина, бо вони вбивають у ньому вічне життя. Це викликало сльози. Відступництво найчастіше відбувалося в умовах переслідування, зі страху або під тиском. Проте сьогодні ми маємо справу із поширеним явищем мовчазного відступництва. 

Релігійність для людей стала чимось необов’язковим: комусь подобаються скачки, іншому футбол, іншим рок-музика, а комусь може подобатися релігійність. Антихрист здатний зробити все, щоб переконати нас, що існує тільки цей світ, що іншого немає, що немає обіцянок і таємниці. Він переконує нас, що найголовніше в житті – бути щасливими тут, на землі, а тому давайте боротися за більший комфорт для себе та для своїх близьких! Насправді більше не потрібна поліцейська система чи апарат насильства, щоб змусити нас підкоритися. 

Мішель Уельбек, автор дуже неприємних для читання французьких романів, сповнених морального занепаду й порожнечі, у якийсь момент написав натхненну книгу, відмінну від попередніх, під назвою «Покора». Це пророчий роман. Уельбек уявляв, що сучасні французи приймуть іслам і шаріат, навіть перетворять Сорбонну в ісламістський університет, доки вони не втратять доступ до задоволень і набутих комфорту життя. Антихрист приходить у формі м’якого тоталітаризму не лише у Франції. […] Найбільш тривожним фактом є те, що багато людей Церкви, замість того, щоб застерігати від наближення диктатури та закликати до повернення до Христа, потрапляють у пастку світу та турбуються про втрату надто багатьох привілеїв. Ми дозволяємо хвилям брудної води Антихриста змити нашу католицьку ідентичність. 

Я не раз замислювався, чи зможемо сьогодні ми, священики, пройти крізь пекло Дахау, Освєнцима та ГУЛАГу, як пройшли наші попередники, які жили під нацистською та радянською тиранією. Їх били, спалювали, бруднили, мучили… Чи витримали б ми допити архієпископа Бараняка, на якому гасили сигарети, щоб змусити його давати неправдиві свідчення проти примаса Вишинського? Чи готові ми завтра постраждати за правду, залежить від того, як ми живемо сьогодні.

Проте Богородиця оголосила у Фатімі, що її Непорочне Серце торжествує. Ми, звісно, ​​не знаємо, як і коли це станеться, але, можливо, ми зможемо – ну, треба – триматися за цю надію на остаточну перемогу над інерцією та падінням.

Застереження Богоматері завжди умовні. Вона пропонує рішення, але не нав’язує їх. Вона обіцяє, що прийде нам на допомогу, якщо ми довіримося їй, якщо звернемося до Її Непорочного Серця. Непорочне Серце Марії – це таємниця людини, відкритої для Бога, людини, охопленої благодаттю, яка живе своїм кайросом віри, дозволяє ввести себе в таємницю прийдешнього Господа. Ми можемо порівняти наше становище з ізраїльтянами, які були в єгипетському рабстві. Бог послав до них Мойсея. Мойсей сказав: «Підпережіть стегна і запаліть смолоскипи, будьте готові вийти. Ангел смерті пройде; де побачить кров агнця, народ спасеться». Те ж саме стосується і нас сьогодні, і ми повинні мати підперезані стегна і запалені смолоскипи. Ми повинні заново відкрити силу віри. Християнство не є ідеологією чи філософським світоглядом. Це Бог проходить повз, це Пасха. Перевести тебе від смерті до життя. Господь притягне тих, хто пильнує з Ним. У Єгипті не всі ізраїльтяни пішли за Мойсеєм, і не всі вони підготувалися до подорожі. Їм було вже байдуже. Вони залишилися в Єгипті, бо звикли до полону. Їх цікавили лише комфорт і душевний спокій. Хоча вони були ізраїльтянами, їхні серця стали єгипетськими. Якщо ми також дозволимо себе переконати в достатності цього світу і не очікуємо іншого, це означає, що ми в руках антихриста.

Джерело

Be the first to comment on "Роздуми про наші часи, антихриста і Церкву"

Напишіть відгук