Скільки людей вірить у християнство?

Після воскресіння Ісус прийшов до своїх учнів перед тим, як вознестися на небо. Він дав їм те, що ми називаємо Великим Дорученням. Ці слова визначили те, що було і є основною місією Церкви з моменту зародження християнства. У Новому Завіті ми читаємо про учнів Ісуса, які віддали своє життя, щоб виконати цю місію, яка з того часу передається кожному послідовнику.

«А Ісус підійшов і промовив до них та й сказав: Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!» (Мт. 28:18-20).

Наближається 2023 рік, майже 2 000 років з дня смерті та воскресіння Ісуса, а населення світу налічує близько 8 мільярдів людей. Оскільки віруючі працюють над поширенням Євангелія і виконанням Великого Доручення, ми можемо загадуватися над питанням, скільки саме віруючих є в усьому світі. Це цікава цифра, яку варто знати й над якою варто замислитися.

За даними дослідження Lifeway Research, 2,56 мільярда людей у світі сповідують християнську віру. Це число включає всі основні традиції християнства, такі як католицизм, протестантизм й православ’я. Це робить християнство найбільшою релігією у світі.

Що таке християнство?


Християнство визначається як релігія, заснована на вірі, житті та практиках Ісуса з Назарету, про які розповідається в Євангеліях. Християнство сповідують люди у всьому світі, включно з тими, хто вірить в Ісуса, католиків, східних православних і протестантів. Християнином людину робить спасительна віра в Ісуса Христа.

У книзі «Просте християнство» К.С. Льюїс писав: «Нам кажуть, що Христос був убитий за нас, що Його смерть омила наші гріхи, і що своєю смертю Він переміг саму смерть. Це формула. Це і є християнство». Без Ісуса немає християнської віри. У посланні апостола Павла до Ефесян є уривок, який починає розкривати суть християнства.
«Бо благодаттю ви спасенні через віру, і це не від вас, а дар Божий» (Ефесян 2:8).

Християнство − це колективне тіло людей, які були врятовані через віру в Ісуса Христа. Християнство відзначається унікальним набором доктрин: єдиний триєдиний Бог (Отець, Син і Дух), який створив світ, Ісус, який народився від Діви, смерть і воскресіння Ісуса, які дарують спасіння, натхненність і незмінність Святого Письма, а також Другий прихід Ісуса. Саме віра в Ісуса і серце, віддане Богові, робить людину християнином.

Скільки людей вірить у християнство в США?


За оцінками Pew Research Center, станом на 2020 рік 64% американців (дорослі і діти) вірять у християнство. Згідно з їхніми дослідженнями, близько 30% американців ідентифікують себе як агностики, атеїсти або нерелігійні, і близько 6% американців ідентифікують себе з іншими релігіями, такими як іслам, індуїзм або юдаїзм.

Ці цифри можуть здатися невтішними, якщо врахувати, що відсоток християн в Америці зменшувався і продовжує зменшуватися. Однак віруючі можуть знайти підбадьорення в тому, що, незважаючи ні на що, Бог зберігає контроль над ситуацією. Ця статистика служить мотивацією для християн продовжувати свою місію з виконання Великого Доручення і ділитися Доброю Новиною про Ісуса.

Скільки людей вірить у християнство в Європі?

До складу Європи входять 44 країни. Результати опитування Євробарометра 2019 року показали, що 64% населення Європи вірить у християнство, і близько 41% з них визначили, що вони є частиною Римо-католицької церкви.

Як і в Сполучених Штатах, в Європі спостерігається зменшення кількості тих, хто вважає себе частиною християнської віри. Ця статистика показує те, що дехто називає «постхристиянською» нацією, однак віруючі можуть бути впевнені, що учні можуть бути в усіх народах. Для віруючих надзвичайно важливо ділитися Євангелієм.

Скільки людей вірить у християнство в усьому світі?


За оцінками, 2,56 мільярда людей у світі сповідують християнську віру − це близько 1/3 населення планети. Всесвітній огляд народонаселення наводить п’ятірку країн з найбільшою кількістю віруючих:

США;
Бразилія;
Мексика;
Нігерія;
Філіппіни.
Це відображає основний зсув зростання християнства на глобальний південь. У Сполучених Штатах проживає 230 мільйонів християн, а в Бразилії − 180 мільйонів. Християнство справді поширилося далеко і широко, і глобальна церква є величезною.

Попри зменшення кількості християн у деяких частинах світу, в інших країнах християнство зростає. Зрештою, ми можемо пам’ятати сильні і заспокійливі слова Ісуса про те, що ніщо не переможе Його Церкву.

«Я також кажу тобі, що ти — Петро, й на цьому камені Я побудую Свою церкву, і сили смерті не переможуть її» (Матвія 16:18).

Може здатися, що кількість християн у західному світі зменшується, але християни можуть вірити, що Божа Церква зростає і буде міцно стояти аж до Другого пришестя Христа.

В якій країні християнство перебуває під найбільшою загрозою або переслідуванням?


Open Doors USA − це організація, яка відстежує переслідування християн у всьому світі і допомагає зменшити утиски. За їхніми оцінками, майже 360 мільйонів християн живуть у країнах, де їх переслідують. Вони перераховують три країни, в яких християни зазнають найбільших переслідувань:

Афганістан;
Північна Корея;
Сомалі.
Афганістан − ісламська країна, і для когось неймовірно ганебно і небезпечно залишати ісламську віру і переходити в християнство. Згідно зі звітом Open Doors USA, якщо людина в Афганістані переходить з ісламу в християнство, вона, швидше за все, буде вбита або змушена покинути країну, якщо її навернення буде виявлено.

Дійсно, так важливо, щоб християни молилися за своїх переслідуваних і пригноблених братів і сестер у всьому світі.

Чи є християнство найбільшою вірою у світі?


Хоча ми бачимо, що відсоток християн зменшується в таких місцях, як США та Європа, в цілому, християнство є зростаючою релігією в усьому світі! Насправді християнство є найбільшою релігією у світі. Майже третина населення світу відносить себе до християнської віри.

Ми знаємо, що є багато груп людей, які ще не чули Євангеліє, і є багато віруючих і місіонерів, які наполегливо працюють і присвячують своє життя тому, щоб ділитися Євангелієм і виконувати Велике Доручення − навчати учнів у всіх народах. Християнство може бути найбільшою релігійною групою, але лише 1/3 населення світу є частиною християнства. Існує велика потреба в тому, щоб більше людей почули про Ісуса і пізнали Його як свого Господа і Спасителя.

Як ми можемо молитися за поширення Євангелія серед наших ближніх?


Попри те, що все менше американців вірять у християнство, церква в США повинна віддано продовжувати свої зусилля, щоб допомогти людям знайти спасительну віру в Ісуса Христа. Життєво важливо, щоб ми молилися за те, щоб більше людей у всьому світі почули Євангеліє. Ось деякі конкретні речі, про які ми можемо молитися, сподіваючись, що більше людей прийде до спасительної віри в Ісуса.

Моліться, щоб християни мали намір і наснагу виконувати Велике Доручення.
 Молитися за те, щоб помісні церкви і християни були сіллю і світлом у своїх громадах, на роботі, для сусідей і в сім’ях.
Молитися за пасторів і церковних лідерів, щоб вони мали витривалість і мудрість.
Моліться, щоб Святий Дух наділяв віруючих силою ділитися своєю вірою.
Моліться за можливості для християн ділитися своєю вірою і за те, щоб вони були готові ділитися Євангелієм.
Моліться, щоб люди мали вуха, щоб чути і очі, щоб бачити правду Божу.
Моліться проти роботи ворога в США і в усьому світі.
Моліться, щоб люди мали відкриті серця для прийняття євангельської звістки.

Робота триває


Зараз, за оцінками, у світі налічується 2,56 мільярда християн. Це робить християнство найбільшою релігією, але робота ще попереду. Ісус наказав віруючим йти й навчати всі народи, тому місія ділитися Євангелієм не буде завершена, поки Ісус не повернеться. Хоча в деяких країнах спостерігається зменшення кількості людей, які вірять у християнство, в інших частинах світу християнство зростає. Дух Божий продовжує діяти в серцях людей у всьомц світі, коли поширюється євангельське послання Ісуса Христа.

Автор: Памела Палмер
Джерело

Be the first to comment on "Скільки людей вірить у християнство?"

Залишити відповідь