Фінансова підтримка пастора. Що говорить Біблія?

Тільки 31 % пасторів одержують достатню фінансову підтримку, щоб не працювати додатково. Детальніше про це читайте у статті: «Пастор із подвійною зайнятістю чи на підтримці церкви? Ситуація сучасної України. На жаль, такий стан речей негативно впливає на служіння пасторів та християнську громаду загалом.
Причиною насамперед слід назвати особливості менталітету українських християн, які сформувалися під тиском комуністичного режиму. Як відомо, комуністичний режим активно боровся з церквою, і однією з його головних «мішеней» було церковне керівництво.

Комуністичний режим намагався нав’язати церквам зручну йому модель проповідника, а отже, і пастора. Проповідників намагалися позбавити трьох речей: богословської освіти, світської освіти та можливості мати наставників в особі досвідчених служителів.

Метою боротьби з церквою було зниження церковної активності проповідників та служителів церкви, і для цього комуністичний режим використовував різні методи. Як наслідок, низька церковна активність стала частиною культури багатьох церков, які пережили гоніння з боку держави.

При сформованій культурі низької активності служителя, пастору іноді не дуже ясно, чим він може займатися протягом тижня. Тому іноді пастор вважає більш логічним працювати протягом тижня на підприємстві, ніж вигадувати собі заняття в церкві.

Крім того, радянське законодавство зобов’язувало кожного члена товариства бути офіційно працевлаштованим (стаття про дармоїдство). Оскільки пасторське служіння не визнавалося як офіційна професія, для пастора не залишалося іншого варіанту, крім подвійної зайнятості. Це сформувало у церковних громадах пострадянського простору переконаність, що служіння має відбуватися виключно на волонтерських засадах. Сама ідея матеріальної винагороди праці пастора при цьому може сприйматися з підозрою як «недуховна».

Другим фактором стала активна місіонерська допомога із боку західних церков. Вона сприяла формуванню в деяких громадах споживчого ставлення до церковного лідерства та нерозуміння фінансової відповідальності за підтримку служіння церкві та місії.
Джерело

Be the first to comment on "Фінансова підтримка пастора. Що говорить Біблія?"

Напишіть відгук