Християни: патріотизм і молитва


6 причин для християнина бути патріотом

Хоча багато християн є прикладом того, як треба служити своєму народу, на жаль, серед віруючих є тенденція нехтувати країною. Більше того, є ті, хто засуджує патріотизм. А гасла типу «ми громадяни Неба, а тут все тимчасово» – часто лише виправдання матеріалізму або сектанства. Громадянином Неба чомусь бути краще в Америці, ніж в Україні. Або в себе в Домі молитви, а не на роботі.

Про це написав пастор Української біблійної церкви (Львів) Павло Токарчук на своїй сторінці в інстаграмі.

Служитель навів шість причин, чому християнин мусить бути патріотом своєї країни:

1. Патріотизм – це любов до свого народу. Заповідь любити – найбільша. І немає більшої любові, ніж коли хтось віддасть життя за свого брата.

2. Патріотизм не означає ненавидіти інші народи. Це називається нацизм. А справжній патріот – миролюбивий і готовий дружити з іншими націями, не втрачаючи свою ідентичність, але збагачуючи світ іншими барвами.

3. Любов до земної батьківщини не суперечить любові до Небесної. Ісус любив Ізраїль, плакав за Єрусалим, надавав пріоритет в служінні своєму народу. Проблема є тоді, коли любов до Батьківщини стає вище Божих принципів. Це може трапитись з будь-чим добрим, навіть з сім‘єю чи служінням.

4. Мати національну ідентичність – це добре. Бог встановив принцип кордонів країн і не допускає їхнього порушення. Бог обрав Ізраїль як окрему націю. Потім Бог обрав собі дітей з усіх народів. В цьому краса Євангелія – воно не розмиває національність, а об‘єднує різних людей.

5. Неможливо досягти Євангелієм країну, не розуміючи або зневажаючи її культуру. Хто повірить в те, що Бог любить українців, коли віруючі байдужі до українського? Це стосується в першу чергу мови країни, бо віра від слухання.

6. Бути патріотом не означає закривати очі на гріхи своєї нації. Навпаки, якщо ти не байдужий до когось, ти будеш говорити йому про помилки, які руйнують його життя. Тому єврейські пророки говорили багато неприємної правди народу, який любили.

Любімо свій народ!

P.S. Жити в іншій країні – не дорівнює зрадити Батьківщину. Я знаю багато людей з історії і сьогодення, які щиро люблять країну за її межами і служать їй. Водночас є купа людей, які живуть тут і щиро ненавидять цю землю. Патріотизм – це не просто присутність, а доброзичлива залученість в життя свого народу.

На тему важливливості патріотизму для християн висловлюється Ярослав Лукасік, директор Християнської відкритої академії: “Слово «патріотизм» має в корінні латинське слово PATER, тобто батько. Таким чином, патріотизм пов’язаний із 5 заповіддю – шануй батька свого та матір свою.”

Джерело


6 молитов за мир та Україну

Портал bible-lessons.in.ua опублікував 6 молитов про мир та за Україну, які особливо актуальні і потрібні зараз. Можливо хтось рідко відвідує церкву і не знає як молитися, такі молитовники підкажуть що робити. Найголовніше, з чистим серцем і щиро вірячи в силу молитву. Хай Бог почує і захистить наш український народ. П

Молитва за мир

Боже, Творцю і Отче всіх людей, Ти закликаєш до себе всі народи світу. Просвіти їх, щоб серед суєти нашого часу вони дізналися про те, що може принести їм мир. Збуди в них щире прагнення до порозуміння і єдності. Допоможи їм прощати одне одному те зло, яке вони заподіювали і продовжують заподіювати своїм ближнім, допоможи їм співпрацювати у справі миру, поважаючи права кожної людини, у згоді з Твоєю волею. Очисти їхні серця від усякої образи і ненависті. Збережи всі народи від гордині, егоїзму і міжнаціональної ворожнечі.

Хай усі народи усвідомлять свій обов’язок піклуватися про мир і рішуче стануть на шлях єдності, з любов’ю співпрацюючи один з одним.

Поблагослови, Боже, тих, хто присвячує себе великій справі творення миру. Нехай буде завжди благословенне Твоє святе Ім’я і нехай прийде в наші душі і на наші землі Твоє Царство справедливості, миру та згоди. Амінь.

Молитва за мир

Господи Ісусе Христе, Ти заради любові до нас помер на хресті, щоб принести мир кожній душі, яка вірує в Тебе, довіряє Тобі і любить Тебе. Припадаю до Твоїх ніг, благаючи про припинення ненависті й незгод. Прошу справедливості і святої любові. Прошу миру для моєї душі. Прошу миру для родин. Прошу миру для шкіл та закладів праці. Прошу миру між бідними і багатими. Прошу миру між сусідами. Прошу миру між народами. Дай нашому народові Твою щедру благодать і вірність Твоїй Церкві. Просимо Тебе, який живеш і царюєш з Богом Отцем і Святим Духом, нині і на віки вічні. Амінь.

Молитва за мир і Вітчизну

Боже, Владико і Царю народів! Просимо Тебе, наповни нас силою Твого Духа. Даруй спокій нашим серцям, помнож покладання надії на Твою любов. Збуди в нашому народі прагнення до миру і добра. Вчини нас здатними творити наше спільне майбутнє.

Боже, хай Святий Дух перетворює обличчя нашої землі і укріплює Твій народ. Хай Він допомагає нам зберегти Твоє Царство в особистому і сімейному житті кожної людини, в житті суспільства і держави.

Бережи нас від егоїзму. Не дозволь, щоб ті, хто сильніший, нехтували слабшими. Захисти нас від ненависті та упередженості до людей інших поглядів на життя. Навчи нас перемагати зло, але в той же час бачити брата в людині, який чинить погане, і не позбавляти його можливості прийти до Бога. Навчи кожного з нас помічати власну провину, а не шукати сучок в оці ближнього. Навчи нас бачити добро скрізь, де воно є; надихни нас ревно берегти його, підтримувати й відважно захищати.

Збережи нас від участі у брехні, яка губить мир. Дай нам мужність жити згідно з правдою. Даруй нам хліб насущний. Благослови наш труд, Боже, Владико і Царю народів!

Молитва за мир в Україні

Боже Святий, Отче Вседержителю, Сине Єдинородний і Душе Святий, що все у Твоїй владі тримаєш і про все піклуєшся Премудрим Твоїм Промислом, молимося Тобі за Богом бережену Державу нашу Україну, боголюбивий народ, владу і військо її, даруй їм, Господи, глибокий і невід’ємний мир, поклади їм на серце добре про Церкву Твою та про всіх людей Твоїх, щоб і ми в тиші і чистоті проводили життя наше у всякому благочесті і чеснотах.

Позбав, Господи, Державу нашу від голоду, мору, землетрусу, потопу, вогню, меча, нашестя іноплеменних і розбрату. Родини в мирі і любові збережи, дітей виховай, молодь навчи, старість підтримай, подорожуючим сподорожуй, вбогих захисти, недужних зціли, тих, що за ґратами, згадай, розпорошених збери, спокушених наверни і з’єднай зі Святою Твоєю соборною і апостольською Церквою.

Бо Твоє є Царство і сила і слава Отця і Сина і Святого Духа нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Молитви за мир та спокій в Україні

Молимось, щоби Господь наш Ісус Христос захистив Україну від видимих і невидимих ворогів, щоби зберіг неподільною, свобідною і незалежною Українську державу, щоби припинив ворожнечу між владою і народом та зупинив міжусобну боротьбу, щоби напоумив владу не застосовувати зброю проти народу, який обрав її, щоби викорінив в нас ненависть і гнів та всі інші пристрасті, що руйнують братолюбність, і вселив в серця наші любов до своєї Батьківщини, щоби послав мир і злагоду народу нашому і простив нам усі провини вільні і невільні, благаємо Тебе, Чоловіколюбний Господи, вислухай і скоро помилуй.

Молитва за мир в Україні

Боже Великий! Боже Всесильний! Ми, грішні діти Твої, у смиренні сердець наших приходимо до Тебе і схиляємо голови наші. Отче! Прости провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Прийми нині, благаємо Тебе, щиру молитву нашу і подяку за безмежне милосердя Твоє до нас. Вислухай наші молитви і прийми благання змучених сердець наших. Благослови нашу Батьківщину Україну, волю та щастя їй дай. Премилосердний Господи, хто вдається до Тебе з благанням, ласку Твою подай.

Благаємо Тебе, Боже Благий, за братів і сестер наших, що на засланні, у в’язницях, на тяжких роботах караються і мучаться. За вдовиць, за сиріт, за калік і немічних, і за тих, що Твого Милосердя та допомоги Твоєї потребують.

З’єднай нас усіх в єдину велику Христову сім’ю, щоб усі люди, як брати, славили Величне ім’я Твоє завжди – нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Джерело

Be the first to comment on "Християни: патріотизм і молитва"

Напишіть відгук