У 1848 році Карл Маркс і Фрідріх Енгельс написали «Маніфест Комуністичної партії», пов’язуючи його з тим, що вони назвали «науковий соціалізм». Все XX століття і наступні роки наповнені прикладами ганебних невдач як комунізму, так і соціалізму (ось деякі з них: колишній Радянський Союз, Венесуела, Північна Корея, Куба і Східна Німеччина радянських часів).
Попри таку історію, яка викликає безліч питань, нині є політичні лідери високого рангу, такі як член конгресу США Олександрія Окаcіо-Кортес, які просувають форму марксизму, називаючи його «демократичним соціалізмом».


Нижче наведено 10 причин, чому тези соціалізму суперечать основним принципам біблійного християнства.

1.Соціалізм проти біблійного погляду на нуклеарну сім’ю (до якої входять лише батьки та діти)
Марксисти висувають аргумент, що нуклеарна сім’я виконує ідеологічні функції для капіталізму: сім’я діє як осередок споживання та вчить пасивного прийняття ієрархії. Нуклеарна сім’я, на їхню думку, також є установою, через яку багаті передають свою приватну власність своїм дітям, відтворюючи цим класову нерівність.

Отже, соціалізм виступає проти біблійного принципу прав батьків щодо їхніх дітей та впливу нуклеарної сім’ї (див. Буття 1:28-29; Приповісті 22:6; до Ефесянам 5:22-6:4).

2. Соціалісти стверджують, що освіта є винятковою прерогативою держави
Марксистська освіта прагне виробництва вірних громадян. Отже, воно є головним ідеологічним інструментом для програмування дітей, щоб вони були лояльні до держави. У комуністичних та соціалістичних країнах освіта та навчальна програма контролюються державою та не вважаються частиною відповідальності батьків. Такі моделі, як домашнє навчання дітей, були б незаконними. Це суперечить біблійним принципам, згідно з якими батьки відповідають за те, щоб давати своїм дітям освіту на свій розсуд (див. Приповісті 22:6; Повторення Закону 6:6-9).

3. Соціалісти заявляють, що держава заслуговує на найвищу відданість
У багатьох комуністичних країнах, подібних до колишнього Радянського Союзу, у сучасній Північній Кореї та в Китаї конфіскують Біблії, знищують будівлі церков, а євангелізації вважаються протизаконними. Причина в тому, що християнство розглядається ними як релігія, що конкурує із владою гуманістичної світської держави. Це суперечить біблійній заповіді ставити на перше місце Боже Царство і поклонятися і служити Ісусу як єдиному істинному Господу (див. від Матвія 6:33; 1 до Тимофія 6:15).

4. Соціалісти вірять у скасування права приватної власності на землю та у спрямування всіх доходів від землі на громадські цілі
Це суперечить біблійним положенням про право людини на володіння приватною власністю та заповідь віруючим набувати багатства на поширення Божого завіту (див. Вихід 20:15; Повторення Закону 8:18; 1 Царів 20:6; Ісая 65:21-22; від Марка 10:29-31).

5. Соціалізм захищає прогресивний податок з доходу
У соціалістичній системі люди оподатковуються залежно від свого доходу. Це називається «прогресивною податковою шкалою». Наприклад, вплив соціалізму в США: 1 відсоток платників податків (ті, чий оподатковуваний річний дохід становить від 546 434 доларів), що знаходиться на самому верху, заробили 20,1 % від загального оподатковуваного доходу у 2019-му році й заплатили 38,8 % усіх федеральних прибуткових податків. У 2019-му році 1 відсоток платників податків, що знаходиться на самому верху, заплатив більше прибуткового податку, ніж нижні 90 % заплатили сумарно. Це суперечить біблійному принципу, що всі люди, незалежно від їхнього доходу, повинні платити однаковий відсоток, що називається «плоскою податковою шкалою» (це схоже на біблійний принцип десятини, що становить 10% доходу людини). Див. Левіт 27:30; Приповісті 3:8-10; від Матвія 23:23.

6. Соціалізм виступає проти прав на сімейний спадок
Сучасні принципи марксизму та соціалізму або забороняють залишати спадщину дітям, або конфіскують значну частину сімейної спадщини у вигляді подвійного оподаткування. Це суперечить біблійному принципу залишення спадщини дітям (див. Приповісті 13:22).

7. За соціалізму держава намагається контролювати всі методи комунікації та спілкування
У соціалістичних країнах засоби комунікації та транспорту централізовано знаходяться в руках держави. У комуністичних країнах людям не дозволяється мати свободу слова. Порушення можуть серйозно каратися (наприклад, Facebook та Twitter, що належать компанії Meta, заблоковані в Китаї з 2009 року). Оскільки весь світ належить Богові, ніхто не має права обмежувати свободу слова, особливо проголошення Євангелія (див. Псалом 23; Дії Апостолів 1:8-9).

8. У соціалізмі утопія (ідеальний суспільний устрій) приходить через революційні зміни зовні всередину
«Утопізм Маркса лежить у поставленій їм меті знищення відмінності між державою та світським суспільством, і в тій гармонії, яка, на його думку, має виникнути». Це суперечить біблійному принципу системних змін, які не розпочинаються ззовні. Навпаки, вони починаються зсередини, коли народжуються згори у своєму серці (див. від Івана 3:3-8).

9. Соціалізм ділить всіх людей на дві категорії: на пригноблених і гнобителів
Марксистські революції починалися з підбурювання так званого пролетаріату до повалення суспільних систем так званої буржуазії, тим самим зіштовхуючи між собою бідних та багатих громадян. Це порушує біблійні принципи справедливості й неупередженості, в яких Бог заповідає нам не надавати перевагу ні багатим, ні бідним (див. Левіт 19:15). Також популярна форма сучасного соціалізму, звана «критичною теорією», порушує біблійні принципи, поділяючи людей на категорії за їх сексуальною ідентичністю, економічним статусом, кольором шкіри, етнічною приналежністю чи статтю. Згідно з Біблією, існує лише одна людська раса, створена на образ Божий. У Христі всі стіни, що розділяють людство, були зруйновані (див. Буття 1:27; до Галатів 3:28; до Ефесянам 2:14-22).

10. Соціалісти вірять, що уряд відповідає за весь соціальний захист
У соціалістичних та комуністичних країнах держава несе відповідальність за те, щоб дбати про бідних та забезпечувати наявність усіх товарів та послуг, необхідних для громадян. Вони концептуально розглядають сім’ї, церкви та некомерційні організації як конкурентів держави, якщо ті намагаються займатися тим самим. Навпаки, Писання умовляє християн, церкви та служіння бути свідками Євангелія, служачи благодійниками для навколишньої світської громади (див. від Луки 10:25-37; до Галатів 6:10; до Тита 2:14, 3:8).

Автор: Джозеф Маттера

Джерело