Архієпископ Тадеуш Кондрусевич: Моліться розарій за Білорусь

Архієпископ Тадеуш Кондрусевич закликав жителів Білорусі молитися розарій за мирне вирішення проблем у Білорусі. Ситуація стає все більш напруженою після президентських виборів у неділю. Білоруси вимагають відставки президента Олександра Лукашенка, який керував країною протягом 26 років, і вимагають оголошення реальних результатів виборів.

Митрополит Мінськ-Могилівський зауважив, що 30 років тому на Філіппінах тодішній архієпископ Маніли закликав усіх молитися розарій перед загрозою громадянської війни. Тоді проблема була вирішена і вдалося уникнути кровопролиття. Надії і молитви потребує і Білорусь сьогодні

Білоруські католики організували кампанію в соціальних мережах проти фальсифікацій на виборах: “Фальсифікація – тяжкий гріх”, “Православні проти фальсифікацій”. Особлива молитва за батьківщину, яку підготували білоруські єпископи, була промовлена в неділю у всіх католицьких церквах цієї країни.

У мережі була оприлюднена світлина з Гродно. На ній священник місцевого костелу веде перемовини із силовиками. Храм відчинив двері для мітингувальників, яких переслідували.

Крім того, католицькі священники вийшли під час акцій протестів на вулиці – попросити правоохоронців не вбивати людей.

Відповідне фото, яке гуляє соцмережами, було зроблено у місті Жодино, розташованому неподалік від Мінська.

Своєю чергою білоруська філія РПЦ жодним чином не коментує спроби влади жорстоко придушити протести, які почалися у Білорусі через фальсифікацію виборів.

Щоправда, окремі священники Білоруського екзархату РПЦ, яких налічується близько 30 осіб, у приватному порядку долучилися до флешмобу проти фальсифікацій на виборах президента Білорусі.

Як повідомлялось, з неділі ввечері, коли було оголошено перемогу на виборах президента Лукашенка, на вулицях великих білоруських міст проводяться масові акції протесту. Спеціальні сили міліції використовують шумові гранати, сльозогінний газ та водяні гармати, багато демонстрантів заарештовано, є вбиті. Незалежні спостерігачі кажуть, що під час виборів було чимало порушень, і відвідуваність на виборчих дільницях завищена.

Джерело:

https://www.rodyna.org.ua/2020-8-11/

http://religionpravda.com.ua/2020/08/12/%D0%A3-%D0%91%D1%96%D0%BB%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%81%D1%96-%D0%BA%D1%81%D1%8C%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B7%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B9%D1%88%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%96-%D0%9F/

Be the first to comment on "Архієпископ Тадеуш Кондрусевич: Моліться розарій за Білорусь"

Залишити відповідь