Християнство в Китаї: дракон атакує віру

Жертвами режиму У Піднебесній систематично стають євангельські християни, католики, тибетські буддисти, уйгурські мусульмани і практикуючі Фалунь Гонг. У країні з населенням 1,4 млрд чоловік налічується близько 100 млн християн: як з лояльних китайській державі церков, так і вимушених існувати в підпіллі незалежних громад. Порушуються права людини. Влада боїться і прагне розчавити будь-яке об’єднання громадянського суспільства – релігійне або інше – що може створити опозицію до влади. Ось лише деякі штрихи до загальної картини переслідувань за віру на теренах Китаю – землі, де майже безроздільно панує відверто сатанинський режим.

В останні роки Китай знищив церкви, спалив хрести, обмежив релігійне вираження в Інтернеті та намагався переписати Біблію та гімни, щоб повідомлення відображало ідеологію Комуністичної партії. Починаючи з лютого, уряд планує здійснити суворі нові заходи, що вимагають від усіх релігійних працівників підтримувати та здійснювати повне підпорядкування КПК. “Адміністративні заходи для релігійних груп”, які складаються з шести розділів та 41 статті, контролюватимуть усі аспекти релігійної діяльності в Китаї та завершать “Положення про релігійні справи”, переглянуте два роки тому та було застосовано 1 лютого 2018 року. “Релігійні організації повинні дотримуватися керівництва Комуністичної партії Китаю, дотримуватися конституції, законів, правил, постанов та політик, дотримуватися принципу незалежності та самоврядування, дотримуватися директив про релігії Китаю, реалізовуючи цінності соціалізму, – йдеться у статті 5 нової політики.

Міжнародна група по контролю за переслідуваннями попереджує, що останні заходи будуть використовуватися комуністичним режимом в якості “правового інструменту для подальшого скорочення простору для релігійних груп.” На прес-конференції на початку цього місяця Девід Керрі, генеральний директор організації сторожового переслідування “Open Doors США”, попередив, що “найбільшою загрозою”, на його думку, правам людини у всьому світі є Китай, який піднявся в рейтингу з №27 до Ні 23 у звіті за 2020 рік.  Каррі підкреслив, що наслідки полягають у розвитку спостереження Китаю для контролю над його людьми.  “Її наслідки стосуються не лише християн у Китаї, а для кожної країни та взагалі свободи віросповідання”, – сказав Керрі. «Дозвольте скласти це разом. Це як головоломка. Шматки є, але ви не бачите це чітко, поки ви не складете їх разом. Коли ви це чітко бачите, це лякає». “Я бачив на власні очі спостереження на вулиці, але і в церквах, спостерігають за громадою”, – додав він. “Сканування обличчя, коли ви заходите, а потім стежать за вами та створюють звіти [з] припущеннями, вбудованими в їх систему штучного інтелекту, яка відстежує поведінку християн”. Каррі сказав, що чим частіше людину бачать у церкві, тим частіше їх позначають “радикалом”. “Вони закривають домашні церкви з масовою швидкістю – 5 566 церков закриті, багато хто тому, що вони відмовляються ставити камери спостереження, щоб спостерігати за своєю громадою”.

Уряд Китаю використовує цифрові технології, щоб переслідувати і утискати релігійні групи більше, ніж будь-коли раніше, заявив зовнішньополітичний експерт Комісії США з питань міжнародної релігійної свободи. Хоча релігійні переслідування завжди були частиною комуністичного Китаю, нові технології зробили “репресії набагато ефективнішими”, свідчить Кріс Мезероль, який працює з Інститутом Брукінгса і викладає в Джорджтаунському університеті.

Під час слухань Комісії США з питань міжнародної релігійної свободи у середу Мезероль пояснив, що раніше уряд, як правило, мав змогу лише “репресувати публічні форми релігійних організацій, практики, ідентичності та вірування, особливо у містах”. Релігія, яку практикували приватно вдома, з іншого боку, була відносно безпечною. “Цифрові технології змінили це, — заявив Мезероль. — В міру поширення процесорів, датчиків і камер масштаб релігійного життя, який може оглянути КПК [Комуністична партія Китаю], різко розширився”. “Відео- та аудіоспостереження громадських мечетей, церков та храмів вибухнуло, — зазначив він. — Замість того, щоб просто закрити релігійну школу чи будинок культу, органи влади можуть стежити за всією діяльністю та окремими людьми в межах цих закладів та санкціонувати небажану поведінку чи людей з більшою специфікою”. Насправді, за словами Месерола, уряд нещодавно закрив церкву в Пекіні за відмову встановлювати в будівлі обладнання для відеоспостереження.

Цифрові технології також допомагають уряду орієнтуватися на підпільні релігійні організації та мережі, продовжив він. “Від відеоканалів до відстеження GPS, органи влади мають більшу здатність виявляти релігійні групи, які збираються та працюють приховано”. “Наприклад, у Сіньцзяні дані про місцезнаходження смартфона, дані про місцезнаходження автомобіля, журнали пропуску, технологія розпізнавання обличчя та відеоканали з автобусів, вулиць та безпілотників можуть використовуватися для ідентифікації того, коли люди в одній релігійній мережі збираються разом таємно, потенційно навіть у режимі реального часу».

Мезероль сказав, що відеоспостереження може ідентифікувати релігійні символи. Ці дані потім використовуються “для класифікації в режимі реального часу поліцією та службами безпеки в Китаї, при цьому органи отримують сповіщення, коли хтось, який класифікується як уйгурський мусульманин або тибетський буддист, з’являється на каналі відеоспостереження”. Експерт із зовнішньої політики пояснив, що “мережеві відеоканали дали можливість спостерігати за релігійними звичаями у набагато ширшому діапазоні”, на відміну від особистого відправлення державних чиновників на церковні служби, що раніше було. “Наприклад, проект ”Гострі очі“ дає можливість уповноваженим особам у межах громади переглядати канали не лише з камер громадської безпеки, але і зі смартфонів та смарт-телевізорів, у тому числі в приватних резиденціях та будинках”, — сказав Мезероль. “Оскільки останній закон про боротьбу з тероризмом у Китаї та ”Положення про деекстремізацію“ Сіньцзяна лише неясно посилаються на релігійну поведінку, яка може призвести до тероризму та екстремізму, такі системи дозволять владі затримувати осіб за приватне дотримання звичайних релігійних звичаїв”.

На завершальній точці під час своїх свідчень перед Комісією США з питань міжнародної релігійної свободи (USCIRF) Мезероль зауважив, що “цифрові технології також полегшували моніторинг релігійних переконань, які людина виражає та з якими взаємодіє”. “Смартфон, зокрема, змінив державний нагляд за релігійною вірою, — сказав він. — Не лише органи влади Китаю можуть відстежувати повідомлення на WeChat та інших додатках, але вони також можуть вимагати від осіб встановити програмне забезпечення для реєстрації, яке відстежує всі відео, аудіо та текст, що зберігаються в телефоні або в Інтернеті”. Він додав, що уряд Китаю не зупиняється лише наглядом за своїм населенням, а натомість поєднує ці заходи “з давніми формами масових репресій”.

Китай визнає тільки офіційну Церкву «Трьох Самоврядувань» або Китайську католицьку патріотичну асоціацію. Багато християн відмовляються відвідувати ці церкви, тому що бояться впливу уряду, і замість цього відвідують підпільні церкви. Репресії проти офіційних і неофіційних церков в Китаї посилилися при Президенті Сі Цзіньпіні. Деяким церквам було наказано виставляти його фотографії в своїх будинках. В одному селі в провінції Шаньсі християнам наказали виставити фотографії голови Мао, інакше їх матеріальна допомога скоротиться.

Пастор церкви «Трьох Самоврядувань» в Хубеї сказав, що урядові чиновники просили пожертвувати, і коли він повідомив їм, що вони не можуть нічого зробити, тому що вона була закрита протягом декількох місяців через коронавірус, йому замість цього було наказано шпигувати за домашніми церквами. Він сказав, що відмовився зробити це з міркувань совісті. «Посадові особи сказали нам, що, оскільки у нас немає грошей, щоб дати уряду, ми повинні заохочувати віруючих  шпигувати за нереєстрованими… об’єктами і збирати за це винагороду. Вони сказали, що ми отримаємо достатньо грошей після кількох таких звітів. Ми знаємо, хто відвідує домашні церкви, але ми не будемо робити нічого проти нашої совісті. Кожен повинен мати право сповідувати свою віру», — повідомив пастор.

Комуністи в Китаї продовжують усувати хрести з церков. З квітня в провінції Аньхой поблизу Шанхаю зняли понад 500 хрестів, повідомив 30 червня кореспондент азіатського інформаційного агентства UCAN. – Ані офіційна Патріотична асоціація китайських католиків, ані єпископи не протистояли цьому знищенню, – сказав в інтерв’ю агентству протестантський проповідник Паул Лі. Згідно з цією інформацією, священник однієї з парафій повідомив єпископа Лю Сіньхуна про заплановане зняття хреста з його церкви. «Єпископ чітко дав мені зрозуміти, що він не може протистояти рішенню влади», – сказав священник кореспонденту UCAN. Єпископ Лю Сіньхун належить до Патріотичної асоціації китайських католиків, не визнаної Святим Престолом «офіційною» католицькою громадою в комуністичній КНР. Усунення хрестів триває з жовтня 2018 р. Відтоді у сусідніх провінціях Чжецзян, Хенань, Хебей та Гуйчжоу знищили тисячі хрестів під приводом нібито порушення правил містобудівного планування. У Чжецзяні демонтаж хреста відбувся під наглядом тодішнього секретаря комуністичної партії Ся Баолуна. У лютому 2020 р. президент Китаю Сі Цзіньпін призначив Ся Баолуна новим главою урядової делегації Китаю, якій підпорядковуються Гонконг та Макао. Таким чином, він буде одним із посадовців Пекіна, який застосовуватиме новий закон про національну безпеку в Гонконзі, прийнятий 29 червня.


Китайська влада пропонує громадянам фінансову винагороду за стеження за «незаконними місцями релігійної діяльності». Повідомляє CHRISTIAN TODAY з посиланням на Bitter Winter. Офіційні особи округу Гуші, провінція Хенань, запропонували громадянам 500 юанів (близько 70 доларів або 57 фунтів стерлінгів) за надання доказів, таких як фотографії, відео та аудіозаписи. Нагороди пропонуються мешканцям міст Менчжоу, Цзіюань і Шанцю. Один службовець місцевого уряду зізнався сайту, що китайський уряд відчуває загрозу з боку зростання християнства.

Чиновники в густонаселених регіонах Китаю пропонують громадянам плату за доноси на своїх сусідів, які займаються тим, що уряд вважає «незаконною релігійною діяльністю». Бюро етнічних і релігійних справ в Гуанчжоу пропонує до 1500 доларів інформаторам, що розкриють підпільну діяльність церков, згідно з повідомленням Asia News. Нещодавно прийнята міра призначена для придушення в першу чергу підпільних протестантських громад, але під ударом представники всіх релігійних конфесій. «Влада не могла вибрати найкращий час, щоб ввести ці заходи, – сказав місцевий священик. – В цей час, перед Великоднем, ми розмірковуємо про страждання Ісуса і зраду Юди за 30 срібних монет. Уряд Гуанчжоу хоче перетворити людей в міні-іуд”.

Китайські офіційні особи наполягають на тому, що їх метою є м’яка «китаїзація» – іноземні впливи всередині країни стають більш сумісними з китайською культурою. Насправді, це процес, який тягне за собою все більш вимірні втрати для християн Китаю. «Китаїзація», відповідно до щорічного звіту «Китайської допомоги» про переслідування релігійних прав і прав людини в Китаї за 2014 рік, «рівносильна дехристиянізації церкви в Китаї і викорінення природи християнства, підвищенню інтересів комуністичної партії і узурпації християнського вчення про Христа як главиі Церкви». «Це презирство до основного людського права бути здатним шукати Бога і поклонятися Йому, як говорить тобі твоє серце», – заявив Гері Бауер, член Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF). «Ми, можливо, ніколи не дізнаємося, скільки людей загинули в Китаї за останні десятиліття через релігійні переслідування, – зазначив Бауер. – Все вказує на те, що стає тільки гірше».

«Дозволені урядом церкви мають обмеження, – пояснив китайський християнський активіст Боб Фу. – Кожна церква повинна встановити камеру для розпізнавання осіб перед кафедрою. Мета полягає в тому, щоб ідентифікувати людей на зібраннях ». «Президент Сі Цзіньпін вважає християн однією з найбільших загроз своїй владі, – сказав Фу. – Підпільні церкви названі однією із загроз національній безпеці в Китаї ». Існує причина, по якій Китаю присвоюється статус «країни, що викликає особливе занепокоєння» в кожному щорічному звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи з моменту заснування Комісії в 1998 році Актом Конгресу.

У Китаї збираються посилити боротьбу з поширенням християнства іноземцями. Незабаром в Китаї набудуть чинності нові правила, згідно з якими іноземним вчителям заборонять пропагувати християнство без відповідного на те дозволу. Про це повідомляє УНІАН з посилання на South China Morning Post. Обмеження є широкими – все, що вважається загрозою суверенітету Китаю, порушенням кримінального кодексу або перешкоджанням реалізації освітньої політики, може призвести до того, що вчителям буде скасовано або відмовлено у видачі віз.

Навчальні заклади повинні забезпечити наявність іноземних викладачів дійсних дозволів на роботу та проживання, щонайменше два роки викладацького стажу, а також ступінь бакалавра та кваліфікацію викладача мови. При цьому вчителів іноземців зобов’яжуть пройти 20-годинний курс вивчення політичної системи Китаю. Департамент громадської безпеки в Південній провінції Хайнань зайшов так далеко, що запропонував винагороду в розмірі до 100 000 юанів (14 600 доларів) за інформацію, що призведе до арешту іноземців, які “займалися релігійною діяльністю без дозволу”. Це включає викладання релігії, євангелізацію та спілкування в соціальній мережі. На думку експертів, влада Китаю таким чином перекриває останні можливості вільно обговорювати Біблію і християнську віру.

Протягом останніх місяців комуністичний уряд Китаю розширив заборону на християнські похорони, продовжуючи застосовувати закони, що забороняють релігійну діяльність за межами церков, а також забороняти похоронні церемонії на релігійну тематику. Про це пише christianheadlines.com.  Bitter Winter вперше повідомила про заборону в січні із прикладами заборони на християнські похорони в провінціях Хенань, Хубей та Чжецзян. У серпні Bitter Winter заявила, що заборона на християнські похорони продовжує поширюватися по цих регіонах, а також застосовується в провінції Ляонін. Комітет з питань етнічних та релігійних питань Даньдуна, Ляонін, видав розпорядження, що забороняє “приватну релігійну діяльність за межами релігійних місць”, повідомляє Bitter Winter. Похоронні будинки можна оглянути за замовленням. У липні Бюро релігійних справ викликало директорів церков, щоб повідомити їх, що паствам заборонено проводити богослужіння за померлого, а проповідникам заборонено проводити весільні та похоронні церемонії”, – сказав проповідник у Ляоніні, який очолює громаду трьох осіб. “Будь-який представник духовенства, який проводить такі служби або церемонії, буде звільнений і покараний”.

Церкви, які є частиною Патріотичного руху трьох самоврядувань, є законними, але стикаються з суворими обмеженнями своїх свобод. У Йончен, провінція Хенань, похорони на християнську тематику були припинені в середині служби. “Якщо я буду проводити релігійні церемонії, моя церква може бути замкнена, навіть закрита назавжди”, – сказав Bitter Winter проповідник, який керував похороном. У Веньчжоу, штат Чжецзян, співробітник похоронного бюро сказав члену церкви припинити запалювати хрестоподібні свічки і погрожував “не кремувати тіло померлого, якщо віруюча людина не послухається”, – повідомляє Bitter Winter. Християнські пісні також заборонені.

У Нінбо, штат Чжецзян, члени церкви вирушили до місцевого крематорію, щоб заспівати гімни на згадку про померлого християнина, але їм було наказано зупинитися. Охоронці сказали їм, що “релігійні гімни не можна співати, оскільки Китай є атеїстичною країною”, – сказали члени церкви. У грудні уряд повіту Піньян міста Веньчжоу у східній провінції Чжецзян прийняв Положення про централізовану організацію похорону.  Згідно з новими правилами, «священнослужителям заборонено брати участь в похоронах», а «не більше десятьом членам сім’ї померлого дозволяють читати писання або співати гімни тихим голосом».

У Ухані поліція штурмувала похорон християнського члена церкви, що регулюється урядом, заарештувала дочку, яка в той час молилася за матір. Дочку звільнили лише після поховання померлого без християнських ритуалів через два дні. У квітні минулого року в провінції Хенань чиновники розігнали християнські похорони, які вшановували померлого члена конгрегації. Чиновники звинуватили присутніх у “приховуванні” своїх дій у сільській місцевості та погрожували їм ув’язненням. Поліція зареєструвала особисті контактні дані присутніх та повідомила, що їх можна розслідувати в будь-який час. «Коли мій батько помер, сільські чиновники погрожували заарештувати нас, якщо ми не проведемо світський похорон. Ми не наважувалися йти проти них “, – сказав житель селища з міста Гученг в місті Хенань, місто Ючжоу, “Bitter Winte”.  «Мій батько був віруючим кілька десятиліть. Його переслідують навіть після смерті». Репресії на релігійних похоронах є частиною урядової кампанії з “синінізації” релігії або зближення її з комуністичною китайською культурою.

Це лише окремі, але красномовні штрихи до ситуації зі свободою сповідування віри у комуністичному Китаї… Дракон готується до остаточного стрибка…

Джерела:
http://slovoproslovo.info

http://pch24.pl

http://РІСУ

Be the first to comment on "Християнство в Китаї: дракон атакує віру"

Залишити відповідь