Бар та Мурафа: ознайомча подорож ХСП

Як уже повідомлялося раніше, за благословення Ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви єпископа Леона Дубравського Християнська Служба Порятунку  розпочала своє знайомство із парафіями зазначеної дієцезії. Завдання таких зустрічей із священиками та мирянами – познайомити із діяльністю ХСП та закликати всіх бажаючих до служіння у складі Корпусу рятувальників, Волонтерського Крила або Молитовного Щита ХСП.

Одними з перших стали дві парафії у Вінницької області , а саме парафія Святої Анни у Барі та парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Мурафі. До цього служителі ХСП уже відвідували римо-католицькі парафії у Вінниці і Калинівці.

У кожній з двох парафій служителі мали слово після всіх трьох недільних Євхаристій. Крім цього, ранішню Службу Божу у Барі провів духівник – капелан ХСП отець Олександр Коцюр.

Свідчення служителів ХСП уважно слухали тисячі вірян, об’єднаних в єдиній молитві за якомога швидше встановлення Миру на багатостраждальній землі українського Сходу.

Також люди щедро жертвували кошти на провадження діяльності Християнської Служби Порятунку на прифронтових територіях.

Після завершення Євхаристій люди ще довго не розходилися і продовжували спілкуватися зі служителями ХСП. Їх цікавило все – як живуть українці у «сірій зоні», чим можна полегшити їх страждання, яким чином можна долучитися до служіння ХСП.

У обох парафіях за результатами тривалого та плідного спілкування зі священиками та мирянами  було започатковано осередки Волонтерського Крила ХСП. У Барі патронат над волонтерською діяльністю взяв на себе особисто настоятель парафії отець Роман. А в Мурафі за благословення настоятеля парафії отця Павла координатором такої діяльності стала місцева громадська активістка Ліля.

Християнська Служба Порятунку висловлює глибоку вдячність священикам та мирянам з римо-католицьких парафій у Барі та Мурафі за надзвичайну гостинність та відкритість, а особливо настоятелям зазначених парафій отцю Роману та отцю Павлу. Також окрему подяку за підтримку висловлюємо отцю Йосипу, який продовжує сьогодні своє служіння у парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

Українського священика о. Йосипа Свидницького російські католики старшого покоління досі добре пам’ятають. У 1970-ті та 80-ті роки, під час апогею атеїзму, він вздовж і поперек об’їздив Сибір і Середню Азію, повсюди євангелізуючи людей та створюючи католицькі спільноти. Десятки нинішніх римо- і греко-католицьких парафій на цих теренах постали саме завдяки служінню о.Йосипа. За його плечима – підпільне навчання в Ризькій семінарії, недовгий час офіційного служіння у Житомирі та роки підпілля в Україні, Росії та в Азії. 1984 року за місіонерську діяльність о.Йосипа було ув’язнено. Нині прелат о.Йосип Свидницький служить у рідній Мурафі на Вінниччині. І хоча минуло вже чимало років, він чудово пам’ятає, що означало бути католицьким священиком у Радянському Союзі.

Be the first to comment on "Бар та Мурафа: ознайомча подорож ХСП"

Залишити відповідь