БРИКЕТИ ВІД ПАПИ

Гуманітарну допомогу з Ватикану отримали мешканці Чермалика. Сто тон твердого палива селянам привезли волонтери. Загалом брикети для опалення отримають 20 сіл прифронтової зони. Вантажівки з мішками бачив Віталій Драчук.

Олена Євгеніївна мешкає з онуками та старенькою мамою. Через бойові дії на Донбасі роботи на селі бракує. Зараз жінка ніде не працює, тому купувати дрова нема за що. Газом хату опалює лише вночі, а вдень занадто дорого виходить.

ОЛЕНА ЄРМІЛОВА, МЕШКАНКА С. ЧЕРМАЛИК: «Газовые конвекторы поставили, но печку не выбрасывали – оставили, потому что без печки бабушка постоянно мерзнет – ей 90 лет, топились дровами – я сама на стройке работала, так что дрова были. Сейчас с дровами напряженка, на уголь денег нет».

Щоб поліпшити ситуацію з опаленням будинків, до села привезли чотири вантажівки з твердим паливом.

Брикети як гуманітарну допомогу від Ватікану загалом отримають 20 сіл прифронтової зони. Волонтери кажуть, що гроші для постраждалих на Донбасі збирали по всьому світу. Проте до Чермалику благодійники приїхали вже вдруге.

АНДРІЙ ЧМІЛЕНКО, ГОЛОВНИЙ КООРДИНАТОР ХРИСТИЯНСЬКОЇ СЛУЖБИ ПОРЯТУНКУ: «Ми привезли більше 120 тон, загалом на село Чермалик замовлено більше 400 тон. Загальна кількість допомоги по нашому проекту — 2 тисячі тон. Брикети надаються за акцією «Папа для України». Це допомога від католицької церкви людям, які знаходяться на Донбасі у прифронтовій зоні. Акція діє вже другий рік, і ми вже вдруге в цьому населеному пункті видаємо допомогу».

За брикетами біля вантажівок вишукалася черга. Тверде паливо селяни вивозять мішками на автівках. Кожній родині волонтери дають не більше тони.

НАТАЛЯ ПАПУШ, ВОЛОНТЕР, МЕШКАНКА С. ЧЕРМАЛИК: «Вон там машина и эту машину мы успели раздать. 24 человека успели, по-моему, только с этой машины получить по 21 мешку. Человек приходит, в сельсовете получает талон, подходит к нам. Они могут машину попросить – у нас машина на развозе. Спасибо, что оказывают нам такую помощь — мы протапливаем свои дома дополнительно вот этими брикетами – полетами. Уголь очень дорогой, пенсии очень маленькие».

МАРІЯ КУРПА,  ВОЛОНТЕР, МЕШКАНКА С. ЧЕРМАЛИК: «Люди подходят, получают по 21 мешку, 28 было, в зависимости от веса мешка».

Селяни вдячні волонтерам за будь-яку допомогу, але навіть тони паливних брикетів для опалення будинків надовго не вистачає.

НЕЛЯ ПАПУШ, МЕШКАНКА С. ЧЕРМАЛИК: «Насколько хватит – месяца на три и всё. Мешков 50-60 надо давать нам».

Гуманітарне паливо разом з іншими селянами отримала й Олена Євгеніївна. Тону брикетів привезли також і до її хати. Жінка вже готує піч до опалення.

ОЛЕНА ЄРМІЛОВА, МЕШКАНКА С. ЧЕРМАЛИК: «Сейчас проверим, что нам дали: в прошлый раз давали хорошие брикеты, но эти тоже хорошие. Чем они лучше спрессованы, тем они больше жару дают. Есть такие, у которых труха остается, высыпаешь – не так жар дает, а вот эти вот хорошо жар дают. Должно быть тепло. Вот так! Это очень серьезная помощь, потому что пойти купить, если пенсионер — это очень тяжело».

Віталій Драчук, Роман Бабіч та Микола Лупаненко, НП.

Джерело: mariupolskoe.tv

Be the first to comment on "БРИКЕТИ ВІД ПАПИ"

Залишити відповідь