CREDO про Урочистість в Летичеві та про ХСП

Як повідомляє суспільно-релігійний часопис CREDO, 6 липня тисячі вірян вкотре зібралися у Летичеві для спільної молитви та святкування Урочистості Летичевської Богородиці.

Як і кожного року, відпустові урочистості у  Летичівському санктуарії Матері Божої зібрали числених прочан, як із Кам’янець-Подільської дієцезії, так і з поза її меж. Але цьогорічну урочистість можна назвати особливою. Адже і паломники, які йшли з Кам’янця-Подільського, Томашполя і Хмільника, і ті, хто приїхали до Летичева безпосередньо на урочистість, прийшли до святої Покровительки Поділля і Волині в рік ювілею Фатімських об’явлень. Це промовисто підкреслюють гасла цьогорічних піших паломництв: Томашпільського, яке в цьому році також ювілейне, двадцять п’яте, «Думай як Марія!»; ХХІV Кам’янець-Подільського — «Марійні послання». Протягом п’яти днів учасники паломництв могли, за прикладом Пресвятої Діви Марії, вслухатися в Боже Слово та роздумувати над тим, як його втілювати у повсякденне життя.

Перед урочистою Месою єпископ Леон Дубравський закликав усіх присутніх до уваги і надав слово прибулим на урочистість представникам Християнської служби порятунку. Її командир Ігор Шторм докладно розповів про діяльність очолюваної ним організації, яка надає гуманітарну допомогу і здійснює духовну опіку над тими, хто найбільше страждають від війни на Сході – населенню так званої «сірої зони». На відміну від багатьох інших гуманітарних і волонтерських організацій, казав п. Ігор, Християнська служба порятунку (про це на шпальтах CREDO писалось і раніше – Прим. авт.) не обмежується тим, щоби тільки привезти гуманітарку – її волонтери постійно перебувають на лінії розмежування, в «гарячих точках», надаючи різноманітну допомогу людям: починаючи від опіки покинутими лежачими хворими і закінчуючи навчанням поводженню з вибухонебезпечними предметами. А головне: говорять людям про Бога, про те, що Бог їх любить і не залишив їх у їхніх стражданнях.

«Нам допомагають і нас всіляко підтримують єпископи Леон Дубравський, Станіслав Широкорадюк, Едвард Кава, Ян Собіло, — сказав для CREDO командир ХСП. — Ми отримали благословення Апостольського Нунція архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті. Але найбільшу подяку я хочу висловити Кам’янець-Подільському єпископу. Владика Леон відразу відкрито і щиро відреагував на нашу ініціативу і дуже багато робить, щоби допомогти нам. Це саме він призначив головним капеланом ХСП о. Олександра Коцюра, це саме завдяки йому ми зараз здійснюємо постійні ротації священиків-капеланів в Авдіївці і Широкіному…».

У команди служителів Християнської Служби Порятунку в особі Ігоря Шторма, Наталі Лучко та Віталія Салямона, які прибули у цей благословенний день до Летичівського Санктуарію, відбулося багато розмов з єпископами, священиками, світськими паломниками. Люди виявляли щиру зацікавленість і готовність підтримувати діяльність ХСП на прифронтових територіях Донбасу молитвою, необхідними ресурсами, а в багатьох випадках також і особистою участю у відповідних євангелізаційних та волонтерських місіях.

І звичайно ж, поширюючи інформацію про ХСП, служителі в першу чергу свідчили про покликання Христової Церкви Останніх Днів – нести Слово Боже та поширювати присутність  Царства Божого аж до краю землі, особливо там, де ллються кров і сльози.

Апостольський шлях  Християнської Служби Порятунку триває…

Джерело: CREDO:
 

 

Be the first to comment on "CREDO про Урочистість в Летичеві та про ХСП"

Залишити відповідь