Батьки та педагоги матимуть можливість вибору, які предмети викладатимуть дітям: етику, чи предмети морально-духовного спрямування

Батьки та педагоги матимуть можливість вибору, які предмети викладатимуть дітям: етику, чи предмети морально-духовного спрямування. Про це сказав Юрій Решетніков, заступник голови Ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, під час програми Musa sapientum, яка вийшла в ефірі Радіо Марія.

«Для батьків, педагогічних рад та керівництва шкіл є можливість вибору, яка дисципліна буде викладатись. Це може бути етика, це можуть бути різні програми курсів морального спрямування, які викладаються на сьогодні як факультативні заняття», – сказав Ю.Решетніков, – «Міністерство закладає певні можливості, а вирішувати, яка саме програма і за якими підручниками вчитимуться діти, буде педагогічна рада відповідно до чинного законодавства».

В свою чергу, представник Ради сестра Христофора Буштин, деталазувала: «Ці предмети передбачають кілька програм. Це може бути етика, це може бути християнська етика, християнська етика в українській культурі, християнська етика і біблійна історія. Це також може бути мусульманська етика, або етики представників інших релігій. Це світоглядна дисципліна. Її завдання – створити ціннісну основу, щоб дитина розуміла орієнтири добра і зла, краси, почуття прекрасного і т.д.».

При цьому вона підкреслила, що не слід ці предмети плутати з предметом релігія, який викладають в конфесійних школах, або катехизацієї.

У телефонному коментарі Василь Жуковський, представник Кабінету експертів Руху «Всі разом», зауважив: «Зараз Україна отримала ще один шанс будувати освітню ідеологію на християнських цінностях. Узгоджена відповідна програма і в неї ввійшла етика і предмети духовно-морального спрямування. Тобто, сьогодні м’яч на полі християн і від того, як християни спрацюють, як вони покажуть справжню відданість християнським цінностям, залежатиме те, чи буде християнська етика в наших школах і на скільки широко».

Be the first to comment on "Батьки та педагоги матимуть можливість вибору, які предмети викладатимуть дітям: етику, чи предмети морально-духовного спрямування"

Залишити відповідь