Відбулися перші реколекції Української провінції Лицарів Йоана Павла ІІ

6-7 лютого 2021р. в Києві, у римо-католицькій парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, відбулися перші реколекції Української провінції Ордену Лицарів Йоана Павла ІІ. У реколекціях взяли участь брати з трьох сформованих на сьогодні хоругв ордену — з Києва, Хмільника та Городка. Програма духовних занять включала формаційні конференції отців Андрія Мухи та Романа Лаби, чоловічу молитву Розарію, презентацію Християнської Служби Порятунку, зустріч загальної Хоругви Провінції. Урочисту Святу Месу очолив єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Також ці дні стали нагодою для братерського спілкування та обміну думками про подальші плани служіння ордену в Україні.

Рік перший. Як усе починалося

Лютневі реколекції стали своєрідним підсумком першого року діяльності Ордену Лицарів Йоана Павла ІІ на українській землі. Отож буде незайвим коротко нагадати історію.

У липні 2019 року у Воломіні, в Польщі, відбулася зустріч Генерала ордену Кшиштофа Васовського зі співзасновниками Християнської Служби Порятунку — ХСП, яка протягом п’яти років здійснює своє капеланське й гуманітарне служіння у зоні російсько-української війни на сході України. Зустріч відбулася за ініціативи лицаря ордену Володимира Корчинського, який водночас є координатором волонтерського осередку ХСП у Польщі. Учасники дійшли спільного розуміння, що поширення діяльності ордену на теренах України — справа важлива і своєчасна. А ще вона має сприяти побудові новітнього духовного союзу наших народів, як і зміцненню братерства між католиками Польщі й України на тлі спільних загроз і викликів, що постали сьогодні перед Церквою та нашими країнами, і на сході, й на заході. Чоловіки-католики прагнули під патронатом святого Йоана Павла ІІ зробити вагомий внесок у діалог та примирення між поляками й українцями, в пам’ять про спільне минуле та заради єдиного майбутнього у християнській Європі.

7 січня 2020 року ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький видав відповідний декрет і затвердив Статут Ордену, цим дозволивши його діяльність на теренах своєї дієцезії. Перша хоругва Української провінції була утворена 9 лютого 2020р. у київській парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, яку провадять капуцини (капелан — брат Славомир Плонський, Великий лицар — Сергій Порошинський). Урочисту Месу відправив єпископ Віталій. У церемонії взяла участь численна делегація польських Лицарів Йоана Павла ІІ на чолі з Генералом Кшиштофом Васовським, а особливим гостем став посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький. Водночас були також засновані Командорія ордену в Києво-Житомирській дієцезії (дієцезіальним командором призначено Андрія Оленчика) та Провінція ордену в Україні (українським Провінціалом призначено Володимира Корчинського). Центр Провінції розміщено в Домі св.отця Піо, на території згаданої капуцинської парафії (там же розташована центральна база Християнської Служби Порятунку).

У березні 2020 року за ініціативи лицарів з Української провінції в рамках ордену було зроблено перші кроки до побудови спільного Молитовного щита. Його наміри мають два основних спрямування. Перший — це молитва за народи Міжмор’я та духовний союз між ними, насамперед за Польщу, Україну та Литву. Другий — за навернення до Бога Росії, згідно з Фатімськими об’явленнями Діви Марії. Обидві зазначені цілі — це те, чого прагнув, за що молився і про що проповідував святий Йоан Павло Великий.

4 липня 2020 року було утворено другу хоругву Української провінції — у Кам’янець-Подільській дієцезії, в парафії Пресвятої Трійці у Хмільнику Вінницької області (капелан — о.Олександр Бурмістров, Великий лицар — В’ячеслав Іванов). Своєю чергою, ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський видав відповідний декрет. А 13 вересня у цій же дієцезії постала третя хоругва Провінції — у парафії св.Станіслава, єпископа і мученика, в Городку Хмельницької області (капелан — о.Андрій Сідлецький, Великий лицар — Станіслав Полігов). На цей момент уже розпочалася підготовка до утворення ще однієї хоругви — у парафії Воздвиження Святого Хреста в Києві.

Пріоритети українських Лицарів

Як пріоритети служіння Української провінції на цьому етапі розглядається насамперед започаткування й поширення практики чоловічої розарійної молитви. У парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви 1 серпня 2020 року відбулася перша така молитва за Україну і Церкву, ініційована місцевою хоругвою з благословення єпископа Віталія Кривицького. Тепер такі молитви за участю католиків із Києва та регіону проводяться кожної першої суботи місяця. Розпочали цю практику і в Городку, а лицарі з Хмільника кожного першого четверга місяця моляться за ненароджених дітей.

Другий безсумнівно важливий напрямок — місійне та благодійне служіння. Напрями такого служіння тісно переплетені з діяльністю Християнської Служби Порятунку. Це підтримка родин загиблих на російсько-українській війні воїнів, служіння рятувальників для допомоги у людям у надзвичайних ситуаціях, волонтерське служіння на прифронтових територіях тощо.

Серед очевидних завдань такого ордену — все, що служитиме взаємному примиренню та зміцненню братерства між поляками й українцями, а також побудові спільного духовного простору народів Міжмор’я (Польща, Україна, Литва, Білорусь). Такий простір покликаний захистити народи регіону від втрати своєї християнської ідентичності у протистоянні з експансією «руского міра» зі сходу, «європейського гендеру» із заходу, «ісламського фактора» з півдня та «окультного неоязичництва» з півночі.

Здійснення чоловічого служіння в лоні Церкви — зокрема, виховання молодших братів, синів, онуків як католиків, як українців, як мужчин. Віра, Милосердя, Солідарність і Патріотизм — ось шлях Божого чоловіка, батька, воїна, громадянина, управителя, патріарха та священника для свого роду.

Довідка

Орден Лицарів Йоана Павла ІІ (Ordo Militiae Ioannis Pauli II) — це формаційна програма для чоловіків-католиків. Орден діє як публічне товариство відповідно до положень канону 312 та наступних положень Канонічного права Католицької Церкви. Ініціатива постала 2011 року в середовищі польських мирян-католиків і за своїм наміром є своєрідним виявом подяки за дар беатифікації Святішого Отця Йоана Павла ІІ. Основна мета Ордену — формування католицьких мирян-чоловіків за прикладом Йоана Павла ІІ (Кароля Войтили), який не раз своїм життям давав свідчення мужності й святості, показуючи, що ці дві чесноти можна об’єднати для більшої слави Божої.

Цю мету Лицарі Йоана Павла ІІ прагнуть реалізувати завдяки активній участі в таких напрямках, як прагнення до святості своїх членів; захист християнських цінностей, зокрема сім’ї та життя (від зачаття до природної смерті); турбота про розвиток патріотизму та любові до Батьківщини; поширення вчення Йоана Павла II; поширення католицької духовності мирян; взаємна братня допомога; підтримка духовенства (в усіх сферах життя); поширення чоловічої духовності; підтримка християн.

Лицарі в процесі формації та служіння в ордені послідовно здобувають такі ступені: віра, милосердя, солідарність і патріотизм.

Джерело: Credo

Be the first to comment on "Відбулися перші реколекції Української провінції Лицарів Йоана Павла ІІ"

Напишіть відгук