Віртуальна диктатура з реальними наслідками

Кілька найбільших у світі технологічних та медіа-компаній об’єднали зусилля для боротьби з «дезінформацією та шахрайством в Інтернеті», що викликало занепокоєння щодо повного управління Інтернетом. Повідомляє slovoproslovo.info з посиланням на lifesitenews.com.

У прес-релізі, опублікованому 22 лютого корпорацією Microsoft, зазначається, що до комп’ютерної та програмної компанії приєднаються Adobe, Arm, BBC, Intel, Microsoft та Truepic, які разом утворюватимуть «Коаліцію за походження та автентичність вмісту (C2PA)».

Метою C2PA було б подолання того, що Microsoft назвала «поширеністю дезінформації та шахрайства в Інтернеті шляхом розробки технічних стандартів для підтвердження джерела та історії або походження медіа-контенту».

З цією метою C2PA оголосив про свій план «створити стандартизоване рішення про походження з метою боротьби з оманливим вмістом». Відповідно до згаданого «рішення», C2PA прагне дозволити величезній кількості користувачів Інтернету взяти участь у пошуку будь-якої інформації, яка вважається «дезінформацією».

У заяві йдеться:

«Організації-члени C2PA будуть спільно розробляти специфікації походження вмісту для загальних типів активів та форматів, щоб видавці, творці та споживачі могли простежити походження та еволюцію частини засобів масової інформації, включаючи зображення, відео, аудіо та документи».

У заяві C2PA вказується на характер Інтернету, що вимагає від такої організації побудови «довіри», та наголошується на необхідності співпраці між компаніями, сфера діяльності яких поширюється майже на всі куточки цифрового світу:

«Співпраця з виробниками чіпів, новинними організаціями та програмним забезпеченням та компанії-платформи мають вирішальне значення для забезпечення всеосяжного стандарту походження та стимулювання широкого впровадження в екосистемі вмісту», – пише Microsoft.

C2PA – не нова ідея, оскільки Microsoft визнає, що вона спирається на подібну, вже наявну Ініціативу автентичності вмісту (CAI) та походження проєкту. Останнє є спільними зусиллями Microsoft, BBC, CBC/Radio Canada та New York Times. Ці чотири організації згадували про «висхідну загрозу» «дезінформації» і писали, що Project Origin «створить основу для довіри до ЗМІ».

«Із заснуванням C2PA технічні стандарти будуть уніфіковані, тоді як ці два суб’єкти [CAI та Project Origin] продовжуватимуть впроваджувати, створювати прототипи та навчати у відповідних спільнотах», – оголосила Microsoft.

Головний науковий керівник корпорації Microsoft та виконавчий спонсор Project Origin Ерік Горвіц згадав, що існує «критична необхідність усунення широкомасштабного обману в Інтернеті».

У дописі в блозі про C2PA Горвіц показав, що організація є головним мотивом зустрічі в Давосі 2019 року, щорічної зустрічі Світового економічного форуму з метою організації та просування глобалістських програм та соціальної інженерії.

Горвіц писав, що ключовою частиною «боротьби з дезінформацією є розробка та впровадження технологій для підтвердження походження, автентичності та історії Інтернет-ЗМІ».

З приходом C2PA, очолюваного британською групою новин BBC та програмною компанією Microsoft, інтернет-ЗМІ, схоже, підлягає сертифікації та автентифікації організацій, що входять до C2PA, або просто відповідають її директивам та стандартам.

Такі новини про утворення C2PA спричинили негативні реакції з боку деяких онлайн-платформ, оскільки люди швидко коментували потенційні загрози нової організації.

«”Бойова дезінформація” = “інформація, яку ми вважаємо за потрібну передавати плебсу”», – написав один із користувачів Twitter.

Ірландське ЗМІ Gript зазначило, що плани перевірки інформації в Інтернеті підіймають «всілякі потенційні проблеми, пов’язані з точністю та надійністю так званої» офіційної «інформації». Gript зазначив приклад повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я на початку січня 2020 року, в яких стверджувалося, що не було жодних доказів передачі COVID-19 від особи до людини, перш ніж незабаром довелося змінити свої «офіційні» заяви.

Формування C2PA приходить незабаром після того, як частини думки в New York Times, один з чотирьох членів батьківської групи C2PA в Project Origin, виступали за призначення «реального царя», який буде «вирішувати дезінформацію і внутрішній екстремізм.

«Коли політики намагаються контролювати те, у що ви вірите, вони вже не є політиками. Вони за визначенням – диктатори. І якщо їм вдається контролювати те, у що ви вірите, ви вже не громадянин. Ви не вільна людина. Ви раб», – зауважив ведучий Fox News Такер Карлсон.

Amazon, Inc. заявила, що нещодавно вилучили з платформи книги про трансгендерні проблеми, оскільки роздрібний гігант вирішив не продавати книги, які показують трансгендерність та інші сексуальні ідентичності як психічні захворювання.

З цього приводу  чотири сенатори США написали листа до генерального директора Amazon Джеффа Безоса із запитанням, чому саме було прийняте таке рішення.

“Щодо вашого запиту про те, чому ми зняли з продажу книгу про трансгендерність, ми просто вирішили не продавати книги, які представляють LGBTQ+ ідентичність як психічне захворювання”, – йдеться в листі Amazon, який підписав Брайан Гусеман, віце-президент з питань політики Amazon.

Одним з прецендентів є книга, написана доктором Райаном Андерсоном, старшим науковим співробітником Американських принципів та державної політики Фонду спадщини Вільяма Е. Саймона. Він прокоментував заборону його книги: «Усі згодні з тим, що гендерна дисфорія є серйозним станом, що спричиняє великі страждання. Однак існує дискусія, яку Amazon прагне закрити про те, як найкраще лікувати пацієнтів, які страждають від гендерної дисфорії».

Радіоведучий Ерік Еріксон написав у своєму твіттері: “Amazon більше не буде продавати книги, які точно відображають трансгендерність як проблему психічного здоров’я. Тож ви можете збрехати і продати свою книгу, але якщо скажете правду, то отримаєте заборону”.

Сенатори штату Техас подали законопроект «Про припинення цензури соціальних медіа», який має зупинити цензурування «неугодного» християнського контенту та блокування акаунтів християн

Закон забороняє соціальним мережам блокувати та обмежувати право користувачів висловлювати свою точку зору.

Користувач має право звернутися до суду у випадку, якщо платформа цілеспрямовано видаляє або цензурує ті чи інші політичні чи релігійні висловлювання користувачів або використовує алгоритм, щоб цензурувати політичні чи релігійні погляди користувачів. Законопроект фактично вказує, що платформи «Не можуть використовувати «потенційно провокаційні висловлювання позивача» в якості підстави для виправдання цензури.

Якщо суд встановить, що цензура в соціальних мережах порушила закон, користувач може вимагати компенсацію в розмірі 75000 доларів. Користувачу також буде відшкодовано судові витрати та витрати на адвоката.

Сьогодні все більше штатів вводять заходи проти цензури в соціальних мережах. Північна Дакота і Арізона розглянули подібні законопроекти, спрямовані проти домінування додатків Apple і Google. Небраска й Айова прийняли закони, які зобов’язують соціальні мережі нести відповідальність за цензуру. Флорида розробляє аналогічний закон. Конгрес Вірджинії і законодавчий орган Нью-Йорка ввели закони, які нададуть користувачам більше свободи слова.

Джерела:

https://slovoproslovo.info/potuzhni-tehno-ta-media-kompanii-ob-ednayutsya-zarady-stvorennya-c2pa-koalitsii-yaka-borotymetsya-z-dezinformatsieyu

https://sobor.com.ua/news/velika-cenzura

https://www.rodyna.org.ua/u-tekhasi-na-rivni-zakonodavstva-zaboroniat-facebook-twitter-ta-inshym-sotsmerezham-tsenzuruvaty-khrystyian/

Be the first to comment on "Віртуальна диктатура з реальними наслідками"

Напишіть відгук