Завдяки Естафеті добра та благополуччя поширюється географія використання грядок Розума

24 серпня 2019 року Благодійний фонд “Фонд громад “Рідня”, спільно із Християнською службою порятунку, з благословення владики Тараса Сеньківа та за участі Стрийської Єпархії УГКЦ започаткували програму “Добрий господар”. Одним із пріоритетів було обрано розвиток теплих грядок Розума. Тоді, Юрій Тарас, служитель ХСП провів навчання в селищі Дашава Стрийського району зі створення таких грядок.

Грядка, за технологією Володимира Розума, дозволяє суттєво зменшити трудові затрати на вирощування сільськогосподарських культур, збільшити врожайність, отримувати виключно органічну продукцію рослинництва. На відміну від традиційної, грядка Розума не потребує інтенсивного поливу, так як волога з повітря сама конденсується у грунті. Також, у грядці самостійно формуються добрива за рахунок органічної доріжки. Таким чином, невелика площа земельної ділянки 2 – 5 соток, здатна генерувати добрий урожай і приносити додатковий дохід для сім’ї.

 Навчання від Християнської Служби Порятунку зі створення грядок Розума стало продовженням поширення “естафети добра і благополуччя”. Ми домовилися про безкоштовну передачу знань про грядку Розума в інші територіальні громади Львівщини.

За 2020 рік ФГ “Рідня” провів навчання і допоміг створити 15 демонстраційних грядок Розума  на  Стрийщині, Сколівщині та Дрогобиччині.

В квітні 2021 року вчилися ефективному землеробству з використанням грядки Розума учасники Спілки багатодітних сімей Львівщини “Щаслива родина” з міста Винники на Львівщині. Маємо сподівання, що отримані знання будуть поширюватися і між іншими Винниківцями.

Іншою знаковою подією для ФГ “Рідня” є проща до села Унева на Львівщині, яка проводиться для волонтерів фонду у червні кожного року. В Уневі з XIV століття діє монастир Успіння Богородиці (за даними польських дослідників, василіянський, заснований князем Федором Любартовичем) з оборонними мурами, спершу православний, а у 1700—1790 роках — належав до Василіянського Чину. Відомо, що в цьому прекрасно збереженому оборонному монастирі в 1606 р. перебував Іван Вишенський і написав там «Посланіє до стариці Домініканії». Зведено споруду монастиря, найімовірніше, в XV столітті. У XVIII столітті — це один з найважливіших монастирів у Галичині.

Одним з заходів прощі було представлення програми “Добрий господар” волонтерам фонду. Розповідь про властивості грядок Розума виявили зацікавленість у присутніх поширювати такі грядки у своїх громадах.

Олег Шмілик, координатор програми “Добрий господар”

Be the first to comment on "Завдяки Естафеті добра та благополуччя поширюється географія використання грядок Розума"

Напишіть відгук