Ретельно аналізувати суспільно-політичні реалії з чітких позицій власної віри пропонує християнам Аналітично-дослідницький центр “Політична теологія”.

Ініціатива “Політичної теології” постала влітку цього року, хоч її учасники вже тривалий час працюють над осмисленням питань, що виникають на перетині релігії і політики. Днями розпочав діяльність сайт центру.

“Політична теологія” започаткована за підтримки Християнської служби порятунку.

Метою центру є пропонувати доровкази для сучасного українського християнина у суспільно-політичному і культурному житті.

Ініціатором та керівником центру є філософ, політичний оглядач, публіцист, кандидат філософських наук Ігор Загребельний. До центру входять богослови о. Ярослав Кулик та Наталія Петрешак, політолог Юрій Олійник, філософ Едуард Юрченко.

Як зазначає Ігор Загребельний, у діяльності АДЦ “Політична теологія” можна умовно виділити два компоненти: просвітній та пошуковий.

“Ми переконані, що сьогодення вимагає від християн глибокого інтелектуального закорінення. Це необхідно насамперед для певної культурної автономності в умовах цивілізації, яка суттєво відійшла від християнських первнів. Відтак ми пропонуємо зокрема таку інтелектуальну продукцію, яка може послужити школою мислення для всіх зацікавлених. Ідеться про знання та методологічні засади, ознайомившись із якими, християнин зможе самостійно аналізувати навколишню дійсність, виходячи з позицій власних релігійних переконань”, – наголошує ініціатор проекту.

“Водночас ми не виступаємо з позиції готових відповідей на абсолютно всі питання. Для нас діяльність «Політичної теології» – це справді аналітика, дослідження, пошук візій. І всі ці речі обертаються навколо двох слів: християнська стратегія” – додає він.

За словами Ігоря Загребельного розробка християнської стратегії надзвичайно важлива.

“На щастя, впродовж останніх років українські християни прокинулися. Ще в 2012-2013 роках те ж реагування на виклики руху ЛГБТ та гендерної ідеології було справою поодиноких ентузіастів, яких нерідко сприймали за маргіналів. Сьогодні про ці та подібні проблеми говорять ієрархи, а реагування на них набрало елементарної системності (хоч і не того масштабу, який хотілось би бачити). Але чим протистояння цим викликам є глибшому вимірі? На які цілі орієнтуватися, якщо нам удасться досягти вагомих перемог у цьому протистоянні? Або навпаки: що робити, якщо позиції, за які нині ведеться боротьба, будуть втрачені? Подібних питань є чимало”, – йдеться у програмному тексті ініціатора “Політичної теології”.

“Політична теологія” має міжконфесійний характер. Ідея центру зародилася в католицькому середовищі, одначе від самого початку проект задумувався як конфесійно відкритий. Тому сьогодні він об’єднує католиків та православних і залишається відкритим до співпраці з протестантами.