Молимось, служимо, вчимось і навчаємо (Дайджест ХСП №66)

– 6-7 лютого 2021р. в Києві, у римо-католицькій парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, відбулися перші реколекції Української провінції Ордену Лицарів Йоана Павла ІІ, пише видання CREDO. У реколекціях взяли участь брати з трьох сформованих на сьогодні хоругв ордену — з Києва, Хмільника та Городка. Програма духовних занять включала формаційні конференції отців Андрія Мухи та Романа Лаби, чоловічу молитву Розарію, презентацію Християнської Служби Порятунку, зустріч загальної Хоругви Провінції. Урочисту Святу Месу очолив єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Також ці дні стали нагодою для братерського спілкування та обміну думками про подальші плани служіння ордену в Україні.

– Негода перешкодила багатьом київським служителям Хрисииянської Служби Порятунку вчасно потрапити на традиційну щомісячну Святу Месу в інтенціях ХСП. Однак, ті з нас, хто все ж прорвалися через снігові замети, брали участь у Євхаристії від імені всієї команди. Бо там, де хоча би один з нас стоятиме у духовному проломі, там у невидимій, але від того не менш реальній єдності стоятимуть і всі.


Відбувся черговий семінар формації “Гора Пророка” у зумі. На цей раз було більше 60 учасників. Підготовка духовних воїнів триває…

Відбулася чергова російськомовна Свята Меса, яку у Пакутувенай цього суботнього вечора провів брат Гедимінас Нумгаудіс за участю служителів зі спільноти “Шалом” (базова спільнота для служіння Литовського крила Молитовного Щита). Молилися у міжнародних намірах нашого Молитовного Щита, а особливо за покаяння і навернення Росії. Пропонуємо вашій увазі запис зазначеної Святої Меси.

Пройшло пряме включення з України в рамках міжнаціонального молитовного марафону, який вкотре проводився за ініціативи Міжнародного Християнського Посольства в Єрусалимі. Знову разом молилися протестанти, месіанські євреї і католики. Молилися за Ізраїль, Україну та Церкву.

ХСП-Маріуполь-Піонерське (координатор – Володимир Завадський)

Від усіх вихованців дитячого центру “Ковчег” щиро дякуємо молодим талановитим кухарям, кондитерям Державного навчального закладу ” Деражнянського центру професійної освіти” за проведенну акцію “Солодке серце” , дякуємо Вам за смачні солодкі смаколики, за Вашу відкритість радувати, допомагати і піклуватися про ближнього.

Божого благословіння Вам, миру та добра.

Недільна Свята Меса

Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє.

Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» Мк1.15

Щиро дякуємо отцю Pawel Tkaczyk за звершення Святої Меси.

Попільна Середа

Покайтеся і вірте в Євангеліє (Мр.1,15)

Цього дня під час Літургії відбувається особливий обряд – посипання голів вірних попелом на знак покаяння і покути.

Сьогодні нашою спільнотою були на Святій Месі у м. Маріуполь

Парафія Матері Божої Ченстоховської.

Брате, дякуємо Богу за тебе, за твоє відкрите серце служити і допомагати, своїм прикладом нести світу Добру Новину, до наступної зустрічі.

Тільки добрі діла є правдивим багатством, що готує нам місце в Небі. Крім молитви, котра завжди має супроводжувати нас, потрібно чинити також багато добрих діл. Без них надаремно розтратимо наше життя. (Дон Боско)

Вихідні у “Ковчезі” були веселі, насиченими різними подіями:

– робили валентинки

– готували смаколики

– грали настільні ігри

З аніматорами розпочали планування про проведення дитячого літнього табору.

«Процес катехизації повинен тривати від зачаття до останніх хвилин земного життя, тому що це є процес оцерковлення і виховання у вірі». (Блаженніший Любомир)

Катехеза підготовка до першого причастя та вивчення польської мови в центрі “Ковчег”.

Неймовірна радість в тому, що бачиш плід від посіяного насіння…

Два дні навчання в церкві “Добра новина” м. Словянськ, нові ідеї, ресурси для проведення дитячого служіння.

Щиро дякуємо за запрошення, навчання, подарунки Галині Кучер, Olga Andrus, Ирина Сотник.

Нехай добрий Господь благословляє і оберігає Вас.

Серце чисте створи мені, о Боже, і дух потужний віднови в нутрі моїм. (Пс.51.12)

Нещодавно у дитячому центрі “Ковчег” відбулася Оаза для дітей та молоді.

Тема: “Євхаристія — це особиста зустріч із живим Богом, який постійно шукає нас, дає нове життя, мир, радість, відкриває нові простори”. Микола Полівода, Viktoria Strekalova, Юра Даниш, Andrey Ermolenko, нехай добрий Господь винагородить Вас за Ваші відкриті серця нести Добру Новину світові.

ШХЖЄ зимова сесія яка відбулась у м. Києві
Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви

Час навчання, час духовного зростання.

Сердечно дякуємо усім служителям за теплі зустрічі, важливі конференції які надихають до нових змін, до готовності йти Божими стежками.

ХСП-Мар’їнка (служитель Таня Мойсеєва)

Каністри доставлені за призначенням!

Велика подяка Den Tvardovsky від наших “хлопчиків”

P.S. І від “дівчаток”

Від волонтерів з м. Вінниця передали в центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю та дітей з інвалідністю «Вогник Надії» акваріум і солодкі подаруночки. У центрі вже давно хотіли акваріум, бо рибки це свого роду «антистрес», і дорослим і дітям дуже подобається спостерігати за ними.

Так добре, коли опинилися в потрібний час, в потрібному місці.

І так добре, бачити посмішки дітей.

У населених пунктах на лінії розмежування, де складно знайти роботу, навіть невелика допомога одягом, взуттям, іграшками може стати для людей великим благословенням.

На цій ротації, завдяки взаємодії волонтерів з різних міст України та спеціаліста по роботі з дітьми та молоддю ВЦА м.Красногорівка Мартинової Юлією Петрівною,

у нас була можливість допомогти дорослим і дітям цього міста.

А також, дякую команді цивільно-військового співробітництва

«Максимільянівка» та військовослужбовцями 28 ОМБр,

які допомогли нам, зробити цю добру справу.

28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу

Допомога та співробітництво із цивільним населенням Донбасу завжди було і є одним із пріоритетних напрямків роботи для Збройних Сил України.

В красногорівський дитсадок сьогодні завітали військовослужбовці 28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу, група цивільно-військового співробітництва та Християнська служба порятунку. Вони привезли дітям продукти харчування, фрукти та солодощі. Подібні заходи вже стали доброю традицією для нашої бригади і навіть у прифронтовій зоні діти зможуть відчути атмосферу турботи.

Велика подяка Станишівський сільський ради і Харченко Тетяна Всеволодівна за подаруночки для бійців. Свята продовжуются

ХСП-Авдіївка (служитель Олена Єрохіна)

Дякую Валентин Розгон, Taras Sikorczuk ma Dima Kontsevych за можливість привітати цю родину та трішки подарувати святкового настрою!!!

Дякую хлопцям Cimic Avdeevka за супровід до справжньої родини де панує любов.

13

Висловлюю величезну подяку Валентин Розгон та Андрій Сопко за гарну та дуже необхідну річ для наших захисників. Вони наш захист!!! Вони наши сила!!! Вони наш спокій!!!

Все що від нас потрібно – це поважати та підтримувати тих, завдяки кому ми ходимо вільно по цій змученій землі.

Дякую кожному,хто долучився у будь-який спосіб до цієї доброї справи.

Дякую хлопцям за надану можливість підтримати захисників!!!

Важко кількома словами описати ті емоції, котрі огортають тебе тоді, коли зустрічаєш знайомі, сповнені вдячності і щирості обличчя хлопців. Ті відчуття, коли розумієш, що вони кожного разу чекають на твій приїзд, на розмову на жарти. Відчуття, що ви знайомі вже 100 років, хоча на справді бачитеся вдруге чи втретє. Вони завжди по-справжньому говорять дякую, хоча насправді дякую мали б казати ми, і завжди говорять “до зустрічі”, запитуючи про наступну зустріч. Так будуються зв’язки, невидимі людському оку – зв’язки між серцями.

Дякую невтомному та справжньому другу та брату Taras Sikorczuk за можливість додати тепла в серця хлопців. Дякую друже за такі файні емоції!!!

Дуже дякую матусі для нас усіх, щедрій та справжній жінці Людмила Бобровская, невтомним друзям Леонід та Олена Цехановським та діткам за маскувальні сітки!!!

Дякую друзям Cimic Avdeevka за супровід та справжній день!!!

8

ХСП-Старобільськ (Церковь “Христианская надежда” Старобельск)

Праздник и подарки для детей с.Закотное

Соціальна платформа

Юлія Сєргєєва, медичний психолог, психолог Кризового Центру БФ «Карітас-Київ», консультант програми СЕТА, консультант з терапії залежностей – гість програми “Християнська соціальна платформа” на EWTN Україна.Тема розмови – “Як мотивувати узалежнену людину до лікування”

Священник Костянтин Пантелей, керівник відділу курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України – гість програми Modus Vivendi на Радіо Марія

Розмова з Отцем Костянтином про особливості капеланства та волонтерства у пенітенціарній системі, про те, як нести свободу у місця несвободи, як долати мури відчуження між засудженими та суспільством, про служіння в’язням у часі карантинних заходів, про виставку “Покликані до свободи” та ін.

«Цінності лідера в контексті соціального вчення Церкви» – це матеріал для  Наш Собор, автором якого є Галина Канафоцька, координатор Центру соціального лідерства-служіння ГО «Християнська Служба Порятунку».

Молитися за правосуддя в Україні закликав голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін в ефірі програми Musa sapientum на Радіо Марія.

Ще один гість програми Петро Дарморіс, виконавчий директор Української соціальної академії, зазначив, що корупція є настільки давньою, як і саме людство.

«Той момент, коли мої особисті інтереси стають поверх інших інетересів, а особливо це виникає, коли я маю якийсь вплив, чи владний, чи посадовий, чи я маю більше грошей, і за допомогою цбього я можу мати вплив у різних сферах суспільного життя, тоді ці суспільні відносини починають руйнуватися. Якщо заглибитись у сам термін корупція, то він є латинського походження і означає: руйнувати, гнити, ламати, псувати і т.д.», – сказав П.Дарморіс.

Отець Андрій Зелінський, військовий капелан, заступник керівника департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у телефонному коментарі програмі зазначив, що гірше за корупцію можуть бути лише її причини

2 лютого на базі Центру забезпечення Світоглядного ядра Українського католицького університету для бакалаврів першого року навчання стартував авторський курс «Лідерство-служіння» координаторки Центру соціального лідерства-служіння ХСП Галини Канафоцької в форматі онлайн. Його учасниками стали студенти Гуманітарного факультету та факультетів Суспільних наук, Прикладних наук та Наук про здоров`я  за спеціальностями: Системний аналіз,  Комп’ютерні науки,  Політологія , Право,  Психологія , Культурологія.

Вікторія Райчинець, координатор міжнародної програми «Зцілення душевних ран в Україні» – гість програми Християнська Соціальна Платформа на EWTN Україна.

Розмова про домашнє насильство та його види. Адже не завжди ми усвідомлюємо, що таке насильство і можемо правильно зреагувати на нього. Найперша думка, яка може виникнути, що домашнє насильство – це лише фізичне насильство. Але набагато частіше у сім’ях спостерігається і психологічне насильство, яке може ранити значно глибше. Домашнє насильство – це будь-який формат, коли одна людина намагається контролювати іншу.

Більше – на сторінці https://www.facebook.com/EWTN.Ukraine/posts/3828453780509207

Марина Потурай, психолог, консультант з узалежнення, керівниця Центру підтримки сімей, які постраждали від узалежнення близької людини (м.Львів) – гість програми Modus Vivendi на Радіо Марія. Розмова про те, що таке залежності, їх корені та способи звільнення.

Відбувся перший трьохденний тренінг з трансформації конфліктів і миротворчості. З групою служителів ХСП працювала досвідчена тренерська команда у складі Тетяни Каленеченко, Світлани Крот та Тараса Дятлика. Завдання – започаткувати в рамках ХСП регулярну підготовку християнських служителів-миротворців. Далі буде…

Be the first to comment on "Молимось, служимо, вчимось і навчаємо (Дайджест ХСП №66)"

Напишіть відгук