Місцеві вибори в Україні: постава християн

Отже незабаром в Україні пройдуть чергові вибори – на цей раз місцеві. В умовах часткової децентралізації державної влади їх значення особливо велике. Чи є діло до цих важливих і складних суспільних процесів Церкві в цілому та кожному християнину зокрема? Ось лише деякі витримки із Компендіуму Соціальної Доктрини Церкви:

«62.Через своє соціальне вчення Церква прагне проголошувати іоприявнювати Євангеліє в складній мережі суспільних відносин. Йдеться не лише про звернення до окремої людини в суспільстві як до адресата євангельської новини, але радше про збагачення та насичення Євангелієм самого суспільства. Тому для Церкви піклуватися про людину означає також залучати суспільство до своєї місіонерської та спасенної праці.

71… Зважаючи на громадське значення Євангелія та віри і на руйнівні наслідки несправедливості, тобто гріха, Церква не може стояти осторонь соціальних питань: їй «належить право проголошувати завжди і всюди моральні принципи, зокрема ті, що стосуються соціального порядку, і висловлюватись щодо будь яких людських справ, наскільки цього вимагають основні права людини чи спасіння душі.

545.Вірні миряни покликані розвивати справжню світську духовність, яка відродить їх як нових людей, освячених і освячуючих, занурених у тайну Бога і посідаючих своє місце в суспільстві. Така духовність будує світ суголосно з Духом Христовим».

Отож бути Християнином – означає бути ним  не лише в храмі на Літургії, але повсякчас, де б ти не був: вдома, серед сусідів і друзів, на місці навчання і праці, посеред суспільних справ і справ політичних. Бути Християнином – це творити середовище життя і любові і оберігати це середовище від смерті й ненависті. Бо якщо ти Християнин – то прагнеш увійти в Царство Небесне, яке починається не десь колись після смерті, а вже тепер через творення Боговгодних умов життя власного і суспільного.
Тому зараз, на порозі місцевих виборів,  кожен, хто вважає себе Християнином, мав би глянути на місію і слова Христа і осягнути їх крізь  призму  сьогодення. Пам’ятаєте слова «Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли;…» Можна продовжити за аналогією: «Бо заповіді Отця, що не Небі «Не вбий, не вкради, шануй батька і матір, не свідчи ложно …» захотіли викинути зі шкільної програми і ви відстояли Християнську Етику в шкільній програмі, бо жінок гнали вбити своє ненароджене дитя чи стати інкубатором «сурогатного материнства» і ви захистили дитину і гідність жінки, бо в освітній процес впроваджували навчання гендерної ідеології і ви захистили сімейні цінності і таїнство шлюбу…
А як інакше хочеш увійти в Царство Небесне?..
Отже якщо ти Християнин, перш, ніж прийняти рішення про те, кому віддати свій голос на виборчих дільницях 31 жовтня, постав питання кандидатам в депутати різних рівнів:
1. Чи «Християнська Етика» як загально-освітній предмет повинна бути присутня в шкільній програмі у школах вашої громади, району, області і що він/вона для цього зробить?
2. Чи діти в школах повинні вивчати гендерну ідеологію і як він/вона буде відстоювати Конституційну норму, що жодна ідеологія не є обов’язковою і не може бути імперативно нав’язаною (ст.15 Конституції України)?
3. Чи підтримує він/вона виховання дітей в навчальних закладах усіх рівнів як хлопчиків та дівчаток згідно з природними законами статі?
4. Чи він/вона виступить з ініціативою, щоб місцева рада звернулася до Верховної Ради щодо заборони абортів та сурогатного материнства, щодо припинення спроб легалізації проституції та легких наркотиків, щодо впровадження евтаназії тощо?
5. Чи він/вона відкрито захищатиме сім’ю як союз одного чоловіка та однієї жінки, як це записано в ст.51 Конституції України.
6. Чи він/вона є Християнином і як буде впроваджувати Християнські цінності в повсякденному житті громади, району чи області, зокрема – чи повинні працювати в неділю заклади некритичної інфраструктури?
7. ….. інші питання аналогічного спрямування   Принагідно пропонуємо вашій увазі короткі відео з думками отця Романа Лаби на тему участі християн у місцевих виборах:
https://www.youtube.com/watch?v=QAKO34FqEMk
https://www.youtube.com/watch?v=PiStkQLdlq8

Be the first to comment on "Місцеві вибори в Україні: постава християн"

Залишити відповідь