Освітня платформа “Соціально-Місіонерська Школа”

Соціо-Місіонерська Школа – це формаційна платформа, що веде мирян до усвідомленого християнського лідерства у світі та активного соціального життя. Школа знайомить з основами Соціальної доктрини Церкви, дає можливість отримати необхідні практичні знання та навики з різних сфер життя, таких як ставлення до здоров’я та екологія особистого простору, ставлення до роботи та управління власними фінансами,  практичної успішної реалізації своїх вмінь і талантів у професійній діяльності, а також знайти відповіді на питання про лідерську самореалізацію, про власне покликання у світі та про інструменти впливу християнина на соціум.

ПРО ПРОГРАМУ Школи:

МЕТА:

Погляд на соціальні, політичні та економічні питання з точки зору соціального вчення Церкви та надання практичних моделей та алгоритмів їх застосування у щоденному житті.

ДЛЯ КОГО ПРОГРАМА:

Програма розрахована на широке коло слухачів з середньою та вищою освітою.

АУДИТОРІЯ ПРОГРАМИ:

миряни, які хотіли б базувати свій соціальний та професійний розвиток на християнських принципах

катехити та християнські сімейні консультанти

лідери християнських служінь, спільнот та малих груп

ФОРМАТ НАВЧАННЯ:

Програма триває 8 місяців, заняття проходитимуть один раз на тиждень онлайн.

КУРСИ ПРОГРАМИ:

Соціальна місія Церкви у світі»

Чи існує соціальна грань місії Церкви у суспільному житті? Яке покликання християн у світі? Що значить бути апостолом в миру? Кому з нас Богом визначено стати лідером? На ці важливі для кожного християнина питання пропонує відповіді курс “Соціальна місія Церкви у світі”. Відповіді, які дає сам Господь через Святе Писання, документи Церкви та навчання святих вчителів. Відповіді, які є ключем до розуміння Божого Задуму щодо істинної гідності і величі людини як хранителя, управителя та творця.

Основи Соціальної доктрини Церкви

Соціальна доктрина Католицької Церкви – це скарбниця мудрості про правильний підхід до розбудови фундаментів суспільства на тлі викликів сучасного світу. Сучасна католицька соціальна доктрина була сформульована в цілому шерезі папських і соборних документів, а також у документах партикулярних католицьких Церков.

Принципи здоров’я по-християнськи

Чи хочемо бути здоровими? Що таке здоров’я? Для чого бути здоровим? Від чого залежить наше здоров’я і як його зберегти? Як довіра до Бога впливає на здоров’я? Відповідь на ці питання дає курс “Принципи здоров’я по-християнськи”. Під час курсу також буде розглядатися тема медицини, якій 6 тисяч років. Окрема увага буде зосереджена на ознайомленні із 8-ма принципами здоров’я (вода, фізичні вправи, повітря, сонце, харчування, відпочинок, віра) і як християнину ефективно впроваджувати їх у своє життя.

Екологічна грамотність у сучасному світі

Сучасний світ це скриня наповнена інформацією. Якщо сто років тому лише вузькому колу  людей були доступні знання, історії та факти, то сьогодні будь яка людина може скористатися всіма знаннями світу майже миттєво. Такий легкий доступ до найрізноманітніших знань людства дав неймовірний поштовх розвитку людського суспільства, проте водночас поставив перед нами складний виклик – як розпізнати правду і брехню? Як відсіяти неправдиву інформацію? Як побачити маніпуляцію?

Така важлива наука як екологія, наука яка вивчає вплив і взаємозв’язок живих організмів з середовищем їхнього існування, неминуче опинилася у самій гущі  маніпуляцій. Бо кожного жителя землі цікавить якість його здоров’я, яке напряму залежить від умов його проживання.

Християнські принципи управління фінансами

Біблія містить понад 2000 віршів, у яких йдеться про гроші та майно. Разом з тим, питання управління грошима – це питання, яке в християнських родинах з різних причин обговорюють найменше. Змінити ситуацію допоможе курс “Християнські принципи управління фінансами”.  Мета курсу – познайомити учасників з християнськими принципами управління фінансами, спонукати приділити більше уваги управлінню власним бюджетом та дати учасникам практичні інструменти для прийняття впевнених та зважених фінансових рішень.

Місія християн на робочому місці: виклики і можливості для служіння

Завдання курсу «Місія християн на робочому місці» полягає в тому, щоб навчити весь Божий народ щоденному служінню на протязі всього життя. Це вимагає жити, думати, діяти і говорити з біблійної точки зору і з місіонерським наміром в будь-якому місці і за будь-яких обставин повсякденного житті та роботи. Питання і виклики, які стоять перед працюючими християнами, пов’язані з розумінням особистої праці, «богослов’ям працi», щоденної робочої рутиною, цими дилемами, корупцією, конфліктами, негативним чином церкви у більшої частини суспільства.

Разом з тим, служіння на робочому місці, це не одні тільки виклики. Це безліч прекрасних можливостей для ефективного свідчення про Ісуса Христа. Ті, хто здатний з’єднати свої професійні компетенції зі своїм християнським покликанням, будуть успішними місіонерами в професійному світі. Виклики можна трансформувати в можливості. Цьому потрібно вчитися.

Соціальна місія сім’ї

Ми живемо в часи, коли сім’я знаходиться в кризі. Традиційні сімейні цінності переглядаються, а сім’ї розколюються. Кількість розлучень зростає. Статистика розлучень в пострадянських країнах жахає. Тільки в Україні до 60% шлюбів закінчуються розлученням. Самою слабкою ланкою в цьому ланцюзі є діти, які залишились «на вулиці» і стали соціальними сиротами.

Тому служіння «Сім’я як місія» – це відповідь на питання: Як сім’я зцілює суспільство? Що таке сім’я як місія? Це сім’я, яка виконує місію Бога в світі, яка полягає в принесенні Божого відкуплення у Христі в усі куточки людського життя. Це стосується не тільки кожної окремої людини, але також сім’ї, суспільства і країни в цілому. Як відомо, все починається з сім’ї. Сім’я як місія з’єднує в одне цінності сім’ї та цінності місії і є вираженням цілісної місії і цілісної сім’ї.

«Соціальна місія сім’ї» – це навчальна програма, яка покликана сформувати в сім’ях місійний підхід до життя та оснастити сім’ї необхідними методиками, ідеями та інструментами в служінні сиротам, кризовим сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах через служіння милосердя, усиновлення, допомогу, реабілітацію та адаптацію.