Наша апостольська подорож з Ісусом триває… (Дайджест ХСП №68)

Молитва та служіння

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

БЛАГОСЛОВЕННІ!

З відчуттям глибокої радості і від щирого серця поздоровляємо Вас з Воскресінням Христовим, нехай царюють у ваших серцях радість, мир та Божа любов.

Щиро дякуємо священику бр. Zbigniew Sawczuk за звершення Святої Меси та клерику Игорь Сычёв за підготовку та участь у Святій Месі.

Відбулася традиційна щомісячна Свята Меса за участю служителів Християнської Служби Порятунку. Проводив капелан ХСП брат Сергій Кіппа. Після завершення Євхаристії молитовно звернулися до святих покровителів чотирьох просторів служіння ХСП: святого отця Піо, святого Йоана Павла ІІ, святого Хосемарії Ескріви та святого Оскара Ромеро.

Покликання чоловіка — на взірець св. Йосифа. Саме так називалися великопісні реколекції, в яких узяли участь чоловіки з ордену Лицарів Йоана Павла ІІ. Реколекції пройшли у санктуарії Божої Матері Летичівської з 19 по 21 березня 2021р. На них зібралися чоловіки з Києво-Житомирської, Харківської-Запорізької та Кам’янець-Подільської дієцезій, а також двоє братів Ордену з Польщі.

У черговій весняній сесії Школи Християнського Життя і Євангелізації, яку проводила Київська філія (відповідальна за прифронтові території Донбасу), знову взяли участь представники громади, що сформувалася навколо центру ХСП-Маріуполь.

Дякуємо Господу за привілей служити цим людям, а їм самим за готовність йти за покликом Божим

Лідери Європейської Мережі Спільнот (ENC) (включає християнські спільноти з 16 європейських країн) та Об’єднання Католицьких Спільнот (ОКС) (включає понад 50 католицьких харизматичних спільнот з України) продовжили обговорення формату поширення служіння Молитовного Щита у середовищі ENC. Принципове рішення по суті уже прийняте. Розпочинається кропітка та тривала командна робота.

Відбувся черговий онлайн-семінар в рамках формації “Гора Пророка”. 70 духовних воїнів продовжують своє сходження на Гору на зустріч своєму покликанню.

Відбулася важлива зустріч із Валентином Кореневичем, керівником бакалаврської програми “Пасторсько-капеланське керівництво” у Київській богословській семінарії. Християнську Службу Порятунку представляв фронтовий програмний координатор ХСП Олександр Гриша. Домовилися про започаткування співпраці. Віримо, що це принесе рясні плоди у справі подальшого розвитку капеланського служіння в Україні. Дякуємо братам-баптистам за відкритість.

Українська лідерська команда Міжнародного Християнського Посольства в Єрусалимі. Протестанти, месіанські євреї та католики. Зустрілися, щоби звірити бачення подальшого служіння на благо Церкви, Ізраїля та України.

22 березня Ігор Шулік (Шторм) згідно з прийнятим у братстві Християнської Служби Порятунку порядком звернувся на адресу духовного асистента та лідерів служіння ХСП з листом, у якому, зокрема, сказано таке:

“Цим листом хочу проінформувати про своє бажання з 1 квітня 2021 року взяти сабатичний рік (рік духовно пустелі) від лідерського служіння в ХСП. При цьому, маю намір продовжувати на ротаційній основі своє служіння у зоні російсько-української війни в якості рядового капелана.

Згідно мого особистого розпізнання цей рік мені слід переважно присвятити духовному зосередженню, психологічній реабілітації і фізичному відновленню…

Пишу цього листа у повній свободі і в мирі.

Прошу вас, брати, про вашу згоду і благословіння”.

Клопотання Ігоря було розглянуте і підтримане згідно з “правилом сьомого року”.

Бажаємо тобі, братику, плідного розпізнання і якнайшвидшого відновлення. І тоді знову до повноцінної лідерсткої праці на ниві Божих Жнив. А зараз бажаємо безпечного та благословенного пастирського служіння “на нулях” у складі Корпусу Військових Капеланів ХСП.

Ну а служіння ХСП продовжується в штатному режимі.

Наша апостольська подорож з Ісусом триває…

Борис Пушкель

Я ніколи не писав пости про нагороди та взаголом про війну,але ця нагорода для мене дуже особлива це сердця та очі моїх побратимів які прикривали мене від куль ,ви спитаете а при чому тут очі ,я пом’ятаю очі моїх загиблих побратимів так вийшло що перед їх загибилью я щось відчував і дивився їм в очі намагаючись щось там побачити і з них їшло якесь тепло та сяйво.Багато людей питало мене що там на війні та взаголом що таке війна ,вони хотять почути про якісь героїчні вчинки я їх не помтятаю можливо їх і не було.Едине що можу сказати Бог був разом зі мною завжди він рятував мене і моїх побратимів .Колись Иисус позвав мене з собою там де біль та смерть щоб спасати я пішов і Він робив все що обіцяв мені.Тому війна ці не героїчні вчинки це побратими які разом з тобою та думки багато думок це коли загинув твій побратим і ти думаєш чому він ,краще загинув би я замість нього ,це коли ти прикалуешся що береш з собою пакети щоб за потреби зібрати останки побратима ,але знаеш в свому серці що іноді це останне що ти можеш для нього зробити ,а він для тебе. Ось що значить для мене ця нагорода .

Честь.

Зранені війною

25 дітей з прифронтових територій Луганської області пройшли тижневу реабілітацію у Домі святого Мартіна де Поррес у Фастові.

Відбувся проникливий захід «Страва Героя», під час якого матері загиблих воїнів вшановували пам’ять своїх синів, готуючи їх улюблені страви. Під час приготування, мами ділились спогадами про своїх дітей, розповідали цікаві історії з життя. Іноді, складно було втримати сльози, іноді – посмішку. Зустріч була емоційною, по-домашньому теплою, та надзвичайно потрібною, особливо для матерів, які змогли у теплому колі розділити свої почуття, думки, спогади.

Програма дводенного заходу включала панахиду, екскурсію на бананову ферму, літературно-музичний вечір, а також арт-терапевтичне заняття з нейрографіки.

Висловлюємо щиру вдячність всім, хто долучився до реалізації заходу, та сподіваємось на подальшу реалізацію проекту.

ХСП-Маріуполь-Піонерське

Незмінні, завжди прийдуть на допомогу.

Щиро дякуємо Дмитрий Алтухов, та його команді Александр Махинько, Сергій Бегішев, Станіслав Замковий за нові двері та їх демонтаж, дякуємо за відремонтовану електрику.

Хай люблячий Батько Небесний благословить вас і ваших рідним.

«Священство – це любов Христового Серця»

Щиро дякуємо за служіння священика капуцина брата Леоніда Кушнірука, дякуємо Богу за дар священства.

У Молодіжному центрі Йоана Павла ІІ у Тиврові відбулися реколекції про розпізнання свого покликання.

В часі днів зосереджень були різні конференції, які проголошував о. Вадим Дорош ОМІ. Свідчення і досвід місійного життя о. Петра Врублевського ОМІ та спільні молитви, Адорація, можливість сповіді і Євхаристія.

Дякуємо Богу за благословенний час навчання для вихованця дитячого центру “Ковчег” Олексія.

Щиро дякуємо о. Vadym Dorosh Omi за запрошення.

“Уроки життя” для молоді.

Ціль уроку: навчити підлітків цінувати своє життя.

“Нам потрібно пам’ятати, що життя людини – найвища цінність!

Наша цінність закладена в нас Богом, і її ніхто не може у нас забрати.

– Час навчання, час зростання…

Священику капуцину брату Леоніду Кушнірук дякуємо за проведення катехези.

Сестрі монахині Milena Płachcińska дякуємо за проведення уроку польської мови та вокалу.

– проводимо катехези для міністрантів

– уроки гри на барабанах.

Дякуємо нашим добродіям, нехай добрий Господь благословляє вас та оберігає.

ХСП-Марїнка

«Прищепити дитині смак до читання – кращий подарунок, який ми можемо йому зробити».- С. Лупан;

Дякуємо людям, які передали нам дітячи книжки. Це дуже хороший подарунок і для центру «Вогник Надії» і для дітей з Мар’їнки.

Дякуємо побратиму Шляхтичу та ветеранам 40ї бригади за дуже необхідні речи для «наших рідненьких»

Соціальна платформа

– Юлія Сєргєєва, медичний психолог, психолог Кризового Центру БФ «Карітас-Київ», консультант програми СЕТА, консультант з терапії залежностей – гостя програми “Християнська соціальна платформа” на EWTN Україна.

Тема розмови- “Як працюють християнські реабілітаційні центри”.

Мар’яна Гінзула, кандидат географічних наук, еколог, фахівець з охорони природних ресурсів – гість програми “Християнcька Соціальна Платформа”на EWTN Україна

Тема розмови – екологічне виховання дітей.

Про особливості капеланства у пенітенціарній (в’язничній) системі, про те, як нести свободу у місця несвободи говоримо у програмі “Християнська соціальна платформа” на EWTN Україна із священником Костянтином Пантелеєм, керівником відділу курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

У вечірньому часі у програмі Musa sapientum на Радіо Марія спілкувалися на тему Pro-life з Русланою Погляд (гладіатори життя) та Інною Рудзик (представник БФ “Дар життя”).
Гості розповіли про свою працю і акції на захист життя, поділилися відомостями про боротьбу за життя у світі та відкрили світло на ряд можливостей, які допомагають кожному із нас по-іншому сприймати дар життя.

“За офіційною статистикою в Україні за годину роблять 14 абортів, – розповідає Руслана Погляд.
– Якщо порахувати за добу, то виходить до 336 абортів. Це ще не враховано приватні клініки, медикаментозні та анонімні аборти, які також на жаль відбуваються.

Як інформація змінює мислення та поведінку українців? Гість програми Modus Vivendi на Радіо Марія – Оксана Мороз, засновниця ініціативи «Як не стати овочем», авторка книги «Нація овочів». Розмова про інформаційну гігієну, про те, як правильно споживати інформацію у соцмережах.

Сергій Серденюк, завідувач медичного відділу християнської клініки Ангелія – гість програми “Християнська Соціальна Платформа” на EWTN Україна

Говоримо про профілактичну медицину, орієнтовану на Божі принципи. Як задіювати внутрішні сили організму, як відкривати у собі потенціал здорового способу життя, які виклики нас очікують та з чого починати.

Be the first to comment on "Наша апостольська подорож з Ісусом триває… (Дайджест ХСП №68)"

Напишіть відгук