Орден Лицарів Йоана Павла ІІ

Орден Лицарів Йоана Павла ІІ

Орден Лицарів Йоана Павла ІІ (Ordo Militiae Ioannis Pauli II) — це формаційна програма для чоловіків-католиків. Орден діє як публічне товариство відповідно до положень канону 312 та наступних положень Канонічного Права Католицької Церкви.   Ініціатива заснування Ордену постала у 2011 році в середовищі польських мирян-католиків і за своїм наміром є своєрідним виявом подяки за дар беатифікації Святішого Отця Йоана Павла ІІ. Основна мета Ордену — формування католицьких мирян-чоловіків за прикладом Йоана Павла ІІ (Кароля Войтили), який не раз своїм життям давав свідчення мужності й святості, показуючи, що ці дві чесноти можна об’єднати для більшої слави Божої.

Цю мету Лицарі Йоана Павла ІІ прагнуть реалізувати завдяки активній участі в таких напрямках, як:

  1. прагнення до святості своїх членів;
  2. захист християнських цінностей, зокрема сім’ї та життя (від зачаття до природної смерті);
  3. турбота про розвиток патріотизму та любові до Батьківщини;
  4. поширення вчення Йоана Павла II;
  5. поширення католицької духовності мирян;
  6. взаємна братня допомога;
  7. підтримка духовенства (в усіх сферах життя);
  8. поширення чоловічої духовності;
  9. підтримка християн.

В якості пріоритетів служіння Української провінції на цьому етапі розглядається насамперед започаткування й поширення практики чоловічої розарійної молитви. У парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви 1 серпня 2020 року відбулася перша така молитва за Україну і Церкву, ініційована місцевою хоругвою з благословення єпископа Віталія Кривицького. Тепер такі молитви за участю католиків із Києва та регіону проводяться кожної першої суботи місяця. Розпочали цю практику і в Городку, а лицарі з Хмільника кожного першого четверга місяця моляться за ненароджених дітей.

Другий безсумнівно важливий напрямок — місійне та благодійне служіння. Напрями такого служіння тісно переплетені з діяльністю Християнської Служби Порятунку. Це підтримка родин загиблих на російсько-українській війні воїнів, служіння рятувальників для допомоги у людям у надзвичайних ситуаціях, волонтерське служіння на прифронтових територіях тощо.

Серед очевидних завдань такого ордену — все, що служитиме взаємному примиренню та зміцненню братерства між поляками й українцями, а також побудові спільного духовного простору народів Міжмор’я (Польща, Україна, Литва, Білорусь). Такий простір покликаний захистити народи регіону від втрати своєї християнської ідентичності у протистоянні з експансією «руского міра» зі сходу, «європейського гендеру» із заходу, «ісламського фактора» з півдня та «окультного неоязичництва» з півночі.

Здійснення чоловічого служіння в лоні Церкви — зокрема, виховання молодших братів, синів, онуків як католиків, як українців, як чоловіків. Віра, Милосердя, Солідарність і Патріотизм — ось шлях Божого чоловіка, батька, воїна, громадянина, управителя, патріарха та священника для свого роду.