Парламент хоче голосувати за скандальний законопроект 0931, який обмежить свободу слова та віросповідання

Верховна Рада прийняла рішення, включити в порядок денний осінньої сесії ряд небезпечних законопроектів, підготовлених до голосування на пленарних засіданнях Зокрема, в перелік законопроектів включили скандальний проект закону №0931, який обмежить свободу слова та віросповідання (у редакції 2-го читання, де не враховані поправки релігійної спільноти). Завдяки активності церков, ми добилися того, щоб на попередній сесії за нього не голосували, однак через тиск ліберальних сил, даний законопроект знову стоїть в порядку денному.

Викликає хвилювання те, що даний законопроект внесли до розділу Постанови – Питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не до розділу Питання, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії, хоча Голова профільного комітету та керівництво Верховної Ради зазначали, що даний законопроект буде доопрацьовано за участю релігійних організацій і лише тоді його винесуть на голосування.

Складається враження, що певні сили хочуть потайки зафіксувати в порядку денному сесії, що даний закон не потребує ніяких доповнень та винести його на голосування восени без доопрацювання пропозицій релігійних організацій.

У разі ухвалення даного законопроекту, на нас чекає значна загроза для свободи віросповідання і свободи слова. Це одна з найнебезпечніших законодавчих ініціатив.

Варто зазначити, що пройшло 8 місяців після мирної акції біля Верховної Ради України та під Офісом Президента України, під час якої Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець наголосив на співпраці з Радою Церков щодо даного питання. Однак, ми бачимо, що у проекті порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України ІХ скликання, серед питань, підготовлених до розгляду на пленарних засіданнях, стоїть проект Закону №0931 без поправок релігійної спільноти!!! Та в розділі – питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не серед питань, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії.

Закликаємо надсилати звернення до Верховної Ради України з вимогою урахувати поправки релігійної спільноти до Проекту Закону №0931 (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу) або виключити його з порядку денного. 

Проект звернення по Проекту Закону №0931 тут

Надсилати звернення потрібно на електронні адреси депутатів.

Cписок депутатів ВРУ з e-mail тут

Подібний закон вже прийнятий у Шотландії. Таким чином можна сказати, що те, про що попереджав Оруелл в “Animal Farm”, вже відбувається в західних суспільствах, усі рівні, але деякі рівніші, вважає віце-президент шотландського єпископату, посилаючись на проєкт нового закону проти розпалювання ненависті. Як зазначає єпископ Джон Кінан, деякі основні права людини виявляються більш базовими, ніж інші. Свобода совісті та свобода віросповідання повинні поступитися правом на сексуальну орієнтацію. Він підкреслює, що новий закон представляє загрозу не лише для Церкви, а й для самої демократії. Це не дозволяє громадянам бути вірними своїй совісті та вільно висловлювати свою думку.
З квітня уряд Шотландії застосовує новий закон проти розпалювання ненависті, хоча дві третини громадськості та багато установ проти цього. Церква, каже єпископ Кінан, не виступає проти запобігання злочинам на грунті ненависті, але стурбована тим, що новий закон суворо обмежить свободу слова. Неспокійно, що для того, щоб визнати чужу провину, суду не потрібно буде доводити, що обвинувачений насправді хотів розпалити ненависть. Буде достатньо, щоб його жест або поведінка трактувались саме так.
Церкву також турбує концепція “провокаційних матеріалів”, яку використовує новий закон. За допомогою “правильної трактовки” Святе Письмо та катехизис легко можна вважати провокаційними матеріалами, оскільки вони не схвалюють гомосексуальних вчинків. Новий закон є дуже неточним і на практиці унеможливлює висловлення будь-яких негативних думок щодо трансгендерних питань.

Єпископ Кінан зазначає, що католики Шотландії вже неохоче діляться своїми думками, побоюючись вступити в конфлікт із законом. Він визнає, що в Шотланді християни не переслідуються як в Бірмі, Китаї та Індії. Однак це правда, що вже зараз думки, натхненні католицькою вірою чи Євангелієм, там зазвичай приглушуються, – додає єпископ Кінан в інтерв’ю для Nuova Bussola Quotidiana.

Джерела:

https://sobor.com.ua/news/verkhovna-rada-khoche-golosuvati-za-zakonoproekt-0931

https://www.rodyna.org.ua/2020-9-9-4/

Be the first to comment on "Парламент хоче голосувати за скандальний законопроект 0931, який обмежить свободу слова та віросповідання"

Напишіть відгук