Програма «Добрий господар»: здорова земля – здорові рослини!

Природа – це дар Творця спільноті людей, який Він довірив їхній відповідальності і розумному використанню. Тому людина не чинить протизаконно, коли з повагою до порядку, краси та корисності окремих живих істот і їхньої ролі в екосистемі змінює деякі їхні характеристики та якості. Втручання людини стає ганебним, якщо воно завдає шкоди живим істотам чи природному середовищу, і гідне похвали, коли спрямоване на покращення ситуації.

Компендіум соціальної доктрини Церкви, ст.473

В рамках Християнської Соціальної Платформи ХСП, у партнерстві з Фондом громад “Рідня”, на Стрийщині діє програма “Добрий господар” покликана поширювати ідеї самоосвіти, запроваджувати у життя громад конкретні механізми і технології, спрямовані на підвищення якості життя на християнських засадах самоорганізації, взаємодопомоги та колективної ініціативи.

В Україні, як і в більшості країн світу, відбувається небезпечний процес деградації ґрунтів, котрий фахівці називають «тихою кризою планети». Дані моніторингу земельних ресурсів засвідчують, що ґрунти помітно виснажуються, збіднюються і втрачають свої якісні та продуктивні показники. Як наслідок, дохід селянина з власної земельної ділянки знижується. Важливо змінити ставлення людей до земельних ресурсів, домогтися усвідомленого науково обгрунтованого підходу до використання землі.

Вже багато років ми знаємо, що в землеробстві не можемо покладатися тільки на погодні умови. Для успішного результату необхідно подбати і про здоров’я ґрунту і про підсилення сільськогосподарських культур і про застосування нових технологій.

Дуже розповсюджена думка, що врожайність будь-якої культури залежить від сорту. Часто, купуючи розсаду, насіння, саджанці шукаємо такі сорти, щоб не потребували особливого догляду. Безперечно, що сорт впливає на смак і урожайність, але ніхто не відміняв догляд за рослинами та ґрунтом.

З метою запізнати, як дбати про землю, отримати кращий врожай з присадибної земельної ділянки, отримати практичний досвід застосування новацій в агросекторі, на Стрийщині започатковано школу органічного землеробства. Впродовж липня-жовтня викладачами школи були науковець Вікторію Оліферчук та садівник – практик Володимир Розум.Навчаючись, слухачі школи могли застосувати одержані знання на практиці на своїх присадибних земельних ділянках. Хімічний та мікологічний аналіз дозволив отримали інформацію про стан ґрунту, що дало можливість викладачам створити технологічну карту внесення біопрепаратів.

Про роль мікоризи у розвитку рослин довідалися від Вікторії Оліферчук. Навчилися, як на практиці застосовувати біопрепарат Міковітал, створений науковцями на базі спор гриба чорного трюфеля.

Володимир Розум навчав як для відновлення родючості грунту створювати свою “біоферму” в грядці. Довідалися як біочарне вугілля впливає на оздоровлення грунту і розвиток рослин. Навчилися, як в домашніх умовах виготовляти біочарне вугілля, як вносити його в грунт, як при допомозі біочару боротися із слизнями.

Однією з навчальних тем у школі була про хвороби рослин. Якщо би наші рослини росли в ідеальних погодніх умовах та на здоровому, родючому грунті – вони би не хворіли. Адже, якщо здорова земля – здорова рослина. Але реальність інакша, тому вчилися впливати на цю ситуацію.

Загалом, заняття в школі органічного землеробства, були присвячені питанням використання технологій органічного землеробства, новим підходам до збереження та розвитку потенціалу земельної ділянки для отримання високої продуктивності та максимального доходу від землеробства в домогосподарствах.

Be the first to comment on "Програма «Добрий господар»: здорова земля – здорові рослини!"

Залишити відповідь