Роман Лаба: “Потрібно опрацювати протокол душпастирства Церкви у надзвичайних ситуаціях”

Тема програми «Musa sapientum» в ефірі Радіо Марія: Локдаун для Церкви, для Євхаристії. Гості програми: – о.Роман Лаба, доктор біблійного богослов’я; – Андрій Оленчик, співзасновник Християнської Служби Порятунку.

Основні тези отця Романа Лаби:

“Церква повинна була дослідити і скласти свою думку з приводу того, на скільки рівень небезпеки від коронавірусу є таким, як його представляють такі структури, як ВООЗ та ООН.

Церква має діяти відповідно до тої парадигми ієрархії цінностей, яку вона сповідує вже 2 тис. років. Відповідно до неї, найважливіше благо для людини є вічне спасіння, а не здоров’я, навіть не земне дочасне життя.

Церква не може залишити людей без Євхаристії. Без Євхаристії Церкви немає.

Користуючись досвідом Церкви протягом багатьох століть, потрібно опрацювати певний протокол душпастирства Церкви у надзвичайних ситуаціях. Зараз такої офіційної інструкції немає”.
Тези Андрія Оленчика:

“Ми повинні свідомо готуватись до того, що Церква повернеться до першого духовного досвіду, тобто, до малих груп, спільнот, рухів… Бо таку Церкву ніхто не зможе закрити і не зможе вимкнути, як, наприклад, Церква он-лайн.

Ми повинні бути готовими діяти за будь-яких умов. Не просто відсиджуватись десь там, у катакомбах, а діяти, нести прапор Христа у цей світ, який буде деградувати в усіх ключових сферах: суспільній, соціальній, світоглядній, культурній.

Модель Церкви, коли священники є ось цим службовим священством, і які будуть здійснювати Тайну Євхаристію і давати вчення і традиції Церкви – це одна її складова. Інша – це множинні спільноти. До таких речей, як родовий дияконат потрібно вже готуватись і входити в ці речі”.

Запис програми можна подивитись за цим посиланням:

https://www.facebook.com/radiomariaukraine/videos/209916250755592

Be the first to comment on "Роман Лаба: “Потрібно опрацювати протокол душпастирства Церкви у надзвичайних ситуаціях”"

Залишити відповідь