Доки в Україні точаться дискусії, коли варто святкувати Різдво, мільйони людей у всьому світі святкують його підпільно. Християни в африканських та азійських державах постійно зіштовхуються з погрозами, насильством чи утисками з боку недружніх до християн груп (найчастіше це ісламісти).

Християни на Близькому Сході, зазвичай святкують в сімейному колі без афішування свята, бо зайва увага може спровокувати радикальних мусульман і свято може завершитися трагічно. Це не просто зайві перестороги, але щоденна практика християн, які залишаються релігійною меншиною в цьому регіоні. Люди не можуть публічно святкувати за межами своїх домівок або в церквах на територіях, які значною мірою контролюються такими ісламістськими угрупованнями, як Хамас та Палестинський ісламський джихад. Єдиною дружньою до християн країною на Близькому Сході, залишається Ліван. Ця держава вже понад десятиліття приймає християнських біженців з Ірану, Іраку та інших держав, де ісламісти їх переслідують. Також попри постійну нестабільність, зростає кількість церков і присутність християн у державах Перської затоки, що здавалося неможливим ще кілька десятиліть тому. Значно гіршою залишається ситуація далі на Схід. В Індії радикальні індуїсти систематично погрожують і вчиняють напади на християн (минулого тижня в ході такого нападу був убитий пастор в Путидці після хрещення новонавернених). Подібною є ситуація і в Пакистані. 27 грудня, стало відомо про початок масових втеч пакистанських християн з регіону Чарара через погрози й напади місцевих мусульман.

Християни в Китаї зазнавали посилених переслідувань протягом різдвяного сезону, коли влада припиняла багато богослужінь та колядування. За повідомленням Міжнародного християнського концерну, Університет Шеньчжень у провінції Гуандун, Китай, направив повідомлення співробітникам з проханням заборонити студентам проводити різдвяні заходи, розміщувати різдвяні листівки або демонструвати різдвяні виставки у кампусі. Пастор Ян Сібо з церкви Сюнсайдинг у місті Сямень повідомив ICC, що деяких місцевих християн запросили виконувати різдвяні пісні в торговому центрі напередодні Різдва. Проте їхній виступ був перерваний місцевою поліцією, а місцеве Бюро з питань етнічних та релігійних питань та Державна безпека також направили співробітників, щоб переконатися, що виступ християн був скасований. Щоб відмовити церквам збиратися на святкові дні, урядовці вимагали від офіційної католицької церкви в місті Усі провінції Цзянсу отримати дозвіл принаймні з восьми офісів, перш ніж дозволили проводити різдвяну месу. Отець Френсіс Лю з Китайського християнського товариства праведності поділився фотографією спецпризначенців, що стояли перед собором Сісіку в пекінському районі Січен. На дошці біля воріт церкви написано: «Через пандемію вся церковна діяльність припинена». ICC зазначає, що ці надмірні заходи «ще більше доводять страх уряду перед релігією». У 2017 році президент Сі Цзіньпін сказав конгресу комуністичної партії, що «керівництво повинно наполягати на просуванні синізації релігій нашої країни». Того ж року центральний комітет CPP і державна рада опублікували офіційний документ під назвою «Пропозиції щодо реалізації проєктів з просування та вдосконалення традиційної китайської культури». З того часу влада Китаю почала жорсткі дії щодо не китайських святкувань. У 2018 році, безпосередньо перед Різдвом, влада деяких міст, таких як Лангфан, провінція Хебей, наказала магазинам прибирати різдвяні прикраси на вулицях та у вітринах. Минулого року в групах WeChat розповсюдилися відео, на яких зображені школярі в Китаї, які засуджують Різдво як «західний фестиваль» і що китайцям «соромно святкувати це свято». Влада Китаю також попередила членів християнських церков не намагатися проводити публічні збори на святкуванні Різдва, а дисциплінарна група КПК заборонила своїм членам та урядовцям святкувати Різдво, порівнявши практику з «духовним опіумом» для членів атеїстичної партії.

Але найскладніша ситуація залишається в Африці. Напередодні початку Адвенту ісламісти напали і закидали коктейлями Молотова православні церкви та будинки християн за 200 миль на південь від Каїра. Протягом різдвяного тижня зафіксовано низку нападів на християн.

Ще більш жахливою є ситуація в Нігерії. Тут терористи напали на християнське село напередодні Різдва. Щонайменше 11 осіб було вбито в результаті нападу бойовиків «Боко Харам» на село Пемі в штаті Борно, в якій проживають переважно християни. Аналітик Open Doors Ілля Джаді пояснив, що метою «Боко Харам» є створення халіфату і встановлення законів шаріату на північному сході країни. Повідомляє inlight.news з посиланням на Christian Today. На село напала група бойовиків «Боко Харам», яка протягом багатьох років тероризує християнські громади на північному сході Нігерії. Бойовики підпалили церкву і викрали пастора. За повідомленнями очевидців, озброєні люди в’їхали в село на вантажівках та мотоциклах, і відкрили безладний вогонь. «Терористи вбили кілька людей, спалили 10 будинків і розграбували продукти, які повинні були бути роздані жителям на святкування Різдва», – розповів лідер міліції Абваку Кабо.
Раніше аналітик Open Doors Ілля Джаді попереджав, що християни по всій Нігерії побоюються різдвяних атак. «Християни навіть очікують нападу на Різдво, тому що таким чином злочинці привертають до себе увагу, – підкреслив Або Джаді. – Вони викрали школярів зі штату Кацина, рідного штату Президента Бухарі, коли той був там з візитом. А зробили вони це, щоб показати всім нігерійцям, що можуть атакувати навіть там, де знаходиться сам Президент. Так що вибір часу не випадковий; вони намагаються привернути найбільшу увагу». Напад на Пемі близько до того місця, де «Боко Харам» викрали 276 школярок з Чібока у 2014 році. Більше сотні дівчаток досі перебувають в полоні. Ілля Джаді також пояснив, що метою «Боко Харам» є створення халіфату і встановлення законів шаріату на північному сході країни. «Християни є основною метою, тому що вони не мусульмани. Радикали хочуть силою перетворити їх в мусульман, і якщо вони відмовляться, то вб’ють їх або зроблять рабами, – доповнив Ілля Джаді. – Слід зазначити, що вони також нападають і на помірних мусульман, які не поділяють таку радикальну інтерпретацію ісламу».

Однак, картина була би неповною, якби опис несвяткових «різдвяних історій» обмежився лише Африкою та Азією.

Франція: Ліві хочуть усунути шопку перед міською ратушею/ Це вже нова французька «традиція». У Перпіньяні лівий колектив атакує ясла перед міською ратушею.

П’ятнадцять партій та об’єднань, серед яких «Зелені» (EELV), ліва «Нескорена Франція», Комуністична партія, Нова антикапіталістична партія, а також «прогресивні» організації, такі як «антирасистський» MRAP чи феміністки, виступили проти присутності шопки у внутрішньому дворику біля входу до мерії в Перпіньяні. Спільний фронт не особливо дивує, оскільки в ратуші править мер Національного об’єднання (RN) Луї Аліо. І цього разу більше йдеться про політичний, аніж релігійний мотив. Однак без таких акцій свята у Франції, ймовірно, не можуть обійтися.

Лівий «колектив» навіть склав донос до префектури, яка представляє центральну владу. Мера звинувачують у «порушенні статті 28 закону від 9 грудня 1905 р.» про поділ держави та релігії. Франція призвичаїла нас «робити шопки довкола шопок», але в цьому випадку справа дивна, бо це виставка, яка присутня тут вже багато років, навіть у той час, коли тут панували інші політичні формації. Шопку відкрив ще центристський мер Жан-Марк Пужоль і роками це нікому не перешкоджало. «Ми дуже здивовані такою реакцією, адже різдвяна шопка стоїть перед ратушею вже багато років», – відреагувала міська влада. У цьому оголошенні також додали побажання «Веселих свят усім жителям Перпіньяна, незалежно від їхньої філософії чи релігії», пише pch24.pl

Королівський коледж Комбриджу та компанія BBC вплуталися в скандал через різдвяний концерт дитячого хору, всі учасники якого були представниками корінного європейського населення.

Глядачі-прихильники мультикультуралізму скаржилися на те, що у святковому ефірі BBC «Carols From King’s» не було представлено жодного небілого хориста, інформує Daily Mail.

«Я не можу повірити, що в Королівському коледжі немає чорних учнів, які вміли би співати», – цитує незадоволення одного глядачів видання. Інший глядач обґрунтовував своє незадоволення тим, що він сам має онуків «змішаної раси».

У заснованому ще в Середньовіччі навчальному закладі були змушені виправдовуватися за те, що традиційні європейські різдвяні пісні виконували діти європейської зовнішності. Там пояснили, що участь у різдвяному концерті взяли виключно білі тому, що інші учасники хору були змушені самоізолюватися через коронавірус. «Королівський коледж – це різноманітна спільнота, прихильність якої до рівності доступу та більш широкої участі відображається у всіх аспектах життя коледжу», – запевнили у начальному закладі.

Як повідомлялося, на тлі епідемічних обмежень, в тому числі стосовно переміщення між європейськими країнами, німецькі політики прагнуть форсувати міграцію осіб неєвропейського походження.

Нагадаємо, 27 листопада відбулася онлайн-зустріч віце-президента Європейської комісії Маргаритиса Шинаса та релігійних лідерів. Однією з ключових тем зустрічі стала міграція. Представники релігійних структур, зокрема голова Ради Євангельської Церкви в Німеччині Генріх Бедфорд-Штром та президент Європейської конференції єпископів кардинал Жан-Клод Голлеріх, закликали ЄС посилити прийом мігрантів.

Джерела:

https://politteo.online/novyny/zanadto-bili-u-brytaniyi-trapyvsya-skandal-cherez-kolir-shkiry-uchasnykiv-dytyachogo-horu/

https://slovoproslovo.info/kitay-zaboronya-r-zdvyan-zahodi-zmushu-deyak-tserkvi-pripinyati-bogosluzh-nnya/

https://slovoproslovo.info/v-n-ger-teroristi-napali-na-hristiyanske-selo-naperedodn-r-zdva/

https://www.facebook.com/105076539610808/posts/3614637771987983/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2752525111665925&id=1449749398610176