Соціально-економічні кризи у суспільстві, їх походження та шляхи виходу

Зиновій Свереда, доктор соціальної економіки, екс-доцент Папського Григоріанського університету (Рим, Італія), політолог, економіст, фахівець з кооперації та соціального підприємництва – гість програми “Християнська Соціальна Платформа” на EWTN Україна.

Тема розмови: Соціально-економічні кризи у суспільстві, їх походження та шляхи виходу.

– Основна проблема в Україні – це впродовж довгого історичного часу винищення інтелектуальних людей. У 20-му столітті повністю 5 разів через депортацію, голодомори, заслання були винищені священники, середній клас, фахівці, підприємці.

– Кінцем імперії завжди є геополітичні, геоекономічні катастрофи. Вибух Чорнобиля – це не просто вибух реактора, а суміш і підсумок вибуху людської глупоти, так званого радянського планування, зневаги до людини, ігнорування безпеки, екології заради міфічних показників. І коли все це нагромаджується протягом тривалого часу, то в один момент просто вибухає. І ми отримали Чорнобиль як останній цвях у домовину комунізму.

– Період «перестройки» був новим хаосом з новими викликами для суспільства.- Про відповідальність людини у світі. Природа через віруси говорить людям: будьте обережні, бо ваш спосіб життя не йде в гармонії із богослів’ям, екологією, Божим законом. Якщо не чути цей голос, то ми можемо прийти до нових екокатастроф, які зможемо побачити вже найближчим часом. Це буде доти, доки люди не перебудують свої цінності і не будуть зберігати життя на землі у всіх його формах.

– Сміття навколо нас – це вияв сміття у наших головах. Якщо звільнимося від псевдоінтелектуального сміття, то відразу все налагодиться.- Проблема страхів у суспільстві. Є внутрішні страхи. 90 відсотків населення говорить собі «ні» ще до того, як починає щось робити. І страх стає суспільним паралічем, суспільною депресією, щоб не змогти реалізувати себе. Є зовнішні страхи, які на нас наступають через новини і телебачення. Це є своєрідною політикою, коли йде постійне нав’язування думки, щоб людина власне право щось вирішувати передала комусь.

– Якщо у твоїй голові зародилася якась фантазія, якась ідея і мрія, то ти себе запитай, чому саме вона зародилася, а тоді треба тобі усвідомити, що ти маєш усі сили, щоб її реалізувати.

Ведуча – Оксана Семенець.

Be the first to comment on "Соціально-економічні кризи у суспільстві, їх походження та шляхи виходу"

Залишити відповідь