Запит у пошуковику з комбінацією на кшталт «january 6 christian nationalist» видає сотні посилань, що ведуть до об’ємних публікацій, розміщених упродовж останнього тижня. Більшість із них – емоційне застереження перед явищем так званого «християнського націоналізму», який нібито став одним із основних чинників акцій протесту, влаштованих 6 січня противниками Джо Байдена.

Про те, що християни вийшли на протест, аби відстояти свої цінності, з насторогою пишуть не лише світські сайти, але й видання, що позиціонують себе як релігійні.

«З особистого досвіду ми знаємо, що християнські націоналісти на всіх рівнях становлять серйозну загрозу свободам особистості та нашій світській формі правління. Тепер ми знаємо, наскільки небезпечні деякі з цих християнських націоналістів», – коментує ситуацію Енні Лорі Гейлор, співпрезидент войовничого антирелігійного об’єднання Freedom From Religion Foundation.

Проте на релігійних порталах лунає подібна риторика. «Події 6 січня 2021 року виражають небезпеку християнського націоналізму», – стверджується на сайті методистської спільноти. «Християнський націоналізм повністю проявив себе 6 січня, коли його прихильники штурмували Капітолій моєї нації. Це було негарно. Це було підло. Це було нечесно. Це було неповажно. Це було втіленням беззаконня. І це було чим завгодно, тільки не християнством, яким я його вивчав, читаючи Біблію останні 20 років», – солідаризується з войовничими атеїстами ще один християнин.

Хоч публікації з засудженням «християнського націоналізму» почали з’являтися невдовзі після вашингтонських протестів, їхній сплеск припав на 14-15 січня. Крім того, 14 січня присвячену американському «християнському націоналізму» статтю оприлюднило пов’язане з Джорджем Соросом міжнародне видання openDemocracy.

Поруч зі шквалом гнівливих публікацій відбуваються арешти учасників акцій протесту у Вашингтоні, які відомі своїми консервативними християнськими поглядами.

Слід зауважити, що для традицій американського протестантизму справді є притаманним своєрідне національне месіанство. Це месіанство відзначається авторами багатьох публікацій. Також окремі автори-християни слушно наголошують на недопустимості ставлення нації та батьківщини на один ціннісний рівень із Богом і водночас узагальнено приписують таке політичне ідолопоклонство всім, кого вони зараховують до числа носіїв «християнського націоналізму». Проте у більшості критичних публікацій спостерігається тенденція перетворення терміну «християнський націоналізм» на ярлик, який можна навішувати на будь-яких білих американських християн, які цінують власну культуру та ідентичність і, виходячи з консервативних засад, критично ставляться до Демократичної партії та лівих сил в цілому. Зокрема, деякі публікації звертають увагу на «нетерпимість» носіїв «християнського націоналізму» до абортів та руху ЛГБТ.

У перший день після присяги президент США Джозеф Байден підписав серію указів та розпоряджень, що скасовують рішення Дональда Трампа, а також запроваджують нові заходи в боротьбі з пандемією.

Байден вже скасував указ Трампа, який забороняв в’їзд у США з кількох переважно мусульманських країн, і призупинив будівництво стіни на кордоні з Мексикою, яку за попереднього президента цілодобово будували до останнього дня.Про це пише bbc.com.

У заяві щодо скасування заборони на в’їзд з країн йдеться, що це було “плямою на нашій національній совісті” і не відповідало “нашій давній історії прийняття людей будь-якого віросповідання — так само, як і тих, хто не має його взагалі”.

Ще під час передвиборчої кампанії Байден обіцяв відновити членство країни в Паризькій угоді щодо змін клімату, про вихід з якої Трамп оголосив у 2017 році зі словами “мене обрали, щоб представляти громадян Піттсбурга, а не Парижа”.

Процес виходу з угоди реально завершився після президентських виборів 4 листопада. Байден повернув цей процес у зворотному напрямку.

Також новий президент підписав указ, який забороняє міграційним органам вдаватися до спроб видворити з країни людей, що прибули в США у дитинстві разом із батьками-нелегальними мігрантами.

Адміністрація Трампа чотири роки намагалася позбутися цієї ініціативи Барака Обами, відомої як програма DACA, хоча зрештою зазнала поразки в судах.

Також Байден призупинив процес виходу країни зі Всесвітньої організації охорони здоров’я, розпочатий його попередником, і зробив обов’язковим носіння масок та соціальне дистанціювання в усіх федеральних установах для держслужбовців.

“Я одразу розпочав роботу і вжив заходів для: контролю за пандемією; надання економічної допомоги; боротьби зі змінами клімату; просування расової справедливості”, — написав Байден в офіційному акаунті в твіттері.

Прессекретарка нового президента Джен Псакі сказала, що найближчими днями Байден видаватиме укази в такому ж темпі. Варто очікувати скасування запровадженої Трампом заборони на рекрутування в збройні сили трансгендерів і заборони на фінансову допомогу закордонним організаціям, які сприяють абортам. А поки Байден уже запропонував портфель заступника міністра охорони здоров’я трансгендеру – такому/такій собі Рейчал Левайн.

А в цей час науковець зі Стенфордського університету розробив систему розпізнавання облич, яка дозволяє з високою ймовірністю визначати політичні погляди людини.

У процесі своєї праці Майкл Косінскі використав фото більш ніж мільйона мешканців США, Канади та Великобританії, які були розміщені на сайтах знайомств та у мережі Facebook. Прихильність до консервативних чи ліберальних поглядів визначалася згідно з анкетуванням сайтів, інформує Techcrunch.com. Наразі точність висновків створеного Косінскі алгоритму становить 71-73%. Раніше Майкл Косінскі розробив подібну систему визначення сексуальної орієнтації. У виданні відзначають високу ймовірність використання запропонованих науковцем технологій представниками силових структур. Схожі технології, щоправда з прицілом на етнічну меншину уйгурів, діють у комуністичному Китаї.

Нагадаємо, впродовж останнього тижня можна було спостерігати системні зусилля компаній-лідерів цифрових послуг щодо обмеження свободи слова для осіб, які дотримуються консервативних поглядів. Зокрема, сторінки американського президента Дональда Трампа у популярних соцмережах були заблоковані або цілком видалені. Невдовзі компанії Apple і Google розпочали протидію соцмережі Parler, яка через відсутність ідеологічної цензури встигла набрати популярності серед людей консервативних поглядів. Згодом до спроб ліквідації цього вільного від цензури майданчика долучилася компанія Amazon: там відмовили Parler у хостингу. Видалення сторінок також зачепило пересічних користувачів соцмереж, які не підтримують Джо Байдена і з недовірою ставляться до ліберальних еліт загалом. Так, у Twitter, починаючи з 8 січня, видалили понад 70 тисяч акаунтів, власники яких відстоювали дисидентські погляди.

Заходи з посилення цензури в Інтернеті співпали з намірами представників Демократичної партії встановити систему ранжування американських громадян залежно від їхніх поглядів. Зокрема, демократи продемонстрували прагнення внести учасників нещодавніх мітингів на підтримку Трампа до переліку осіб, яким заборонено користуватися авіатранспортом у зв’язку з їхньою нібито «схильністю» до тероризму.

В свою чергу католицька лівиця незадоволена наявним рівнем конформізму Конференції єпископів США та пересічного духовенства і прагне, аби представники Церкви цілковито уникали критики Байдена.

Відомий своїми ультраліберальними поглядами єзуїт Джеймс Мартін опублікував статтю, у якій стверджує, що католицьке духовенство і навіть єпископат виступили підбурювачами акцій протесту, що відбулися у Вашингтоні 6 січня.

У статті «Як католицькі лідери допомогли посилити насильство в американському Капітолії» о. Мартін наводить приклади критики представниками католицького кліру самого Джо Байдена та Демократичної партії. Здебільшого ця критика стосувалася ставлення демократів до абортів, проте єзуїт згадує приклади і більш цілісного сприйняття ризиків, які несе адміністрація Байдена-Гарріс, зокрема нещодавню проповідь о. Джеффрі Кірбі.

Джеймс Мартін вважає подібне акцентування на поглядах Байдена і демократів неприйнятним. Він звинувачує критиків Байдена у тому, що вони посприяли формуванню «апокаліптичної» налаштованості частини американських християн.

При цьому священник-єзуїт посилається на Папу Франциска, який у 2015 році у зверненні до Конгресу застерігав від «спокуси спрощеного редукціонізму, який бачить тільки добро чи зло»«Сучасний світ з його відкритими ранами, що зачіпають багатьох наших братів і сестер, вимагає від нас протистояти будь-якій формі поляризації, яка розділяла б його на ці два табори», – цитує Мартін Франциска.

Продемонстрована Джеймсом Мартіном риторика не є унікальною. Як повідомлялося, навіть елементарне визнання Конференцією католицьких єпископів США того факту, що ряд поглядів Байдена є неприйнятними з католицької точки зору, здійняло бурхливу критику серед тих, хто сповідує прогресистські ідеї, але продовжує мати інституційну приналежність до Католицької Церкви.

Нагадаємо, початок президентства Байдена благословить співбрат Джеймса Мартіна по ордену єзуїтів о. Лео О’Донован. З проханням до священника звернувся сам Байден, єзуїт прийняв пропозицію, повідомляють католицькі ЗМІ. Отець Лео О’Донован – помітна особа серед американських єзуїтів, колишній ректор Джорджтаунського університету.

За даними ліберальних католицьких рупорів, Байден уже тривалий час підтримує зв’язки і з о. О’Донованом, і з єзуїтами загалом, що не є дивним, адже, починаючи з другої половини XX століття, Товариство Ісуса вирізняється особливою схильністю до перейняття лівих ідей. Сам о. О’Донован є активним учасником проміграційного руху.

Нагадаємо, відкриваючи засідання Палати представників, пастор Об’єднаної методистської церкви Емануель Клівер виступив із «політкоректною», «гендерно чутливою» молитвою, яка замість «Amen» закінчувалася формулюванням «Amen and awoman».

Як повідомлялося, на день інавгурації Байдена заплановано випуск книги теолога лівого спрямування Массімо Фаджіолі «Джо Байден і католицизм у Сполучених Штатах».

Одним із перших кроків адміністрації Байдена-Гарріс стане відновлення ЛГБТ-ініціатив, скасованих за президентства Дональда Трампа.

А в цей час сюр у американській суспільній реальності уже невпинно зростає. Скажімо, новина про те, що в каліфорнійському місті Юніон-Сіті вивісили слоган «White Lives Mftter», збентежила активістів лівих поглядів. Влада міста Юніон-Сіті, з населенням близько 75 000 мешканців, приблизно в 20 милях на південь від Окленда під тиском ліберальних активістів, визнала напис “мерзенним актом вандалізму” та «проявом расизму та екстремізму», пише foxnews.com

Білий прапор з чорними літерами був вивішений між двома стовпами на жвавому міському перехресті, але був знятий незабаром після того, як про це стало відомо міській владі, через скаргу, поданою до поліції.

“Це підло, ми це негайно зняли. Це мене дуже засмутило, і я сподіваюся, що це одноразовий інцидент, оскільки він не відображає думку всієї громади мого міста”, – заявив мер міста.

Коли за напис “Білі життя важливі” (White Lives Matter) можна загриміти до в’язниці, в місті вільно вивішують слогани “Чорні життя важливі” (Black Lives Matter), які влада вважає гордістю міста.

День інавгурації Джо Байдена можна вважати початком нової ери, ознаменованої ліво-ліберальною диктатурою. Про це заявив український історик Роман Пономаренко.

«Запам’ятайте сьогоднішню дату – 20.01.2021. Це не просто красиве співпадіння чисел, це початок нової ери людства», – зазначив історик в особистому блозі.

«Через кілька годин відбудеться інавгурація нового президента США Джо Байдена. Новий президент буде приймати присягу відгородившись від свого народу парканом з колючим дротом і тисячами охоронців і військових. Дуже симптоматично, що зовнішній фон цієї події якраз символізує то майбутнє, яке принесе колись “цивілізованому світу” ліво-ліберальна диктатура, що наразі остаточно встановлена у США», – пояснив історик.

Роман Пономаренко вважає малоімовірним збереження у США повноцінної двопартійної системи і відзначає зрощення держапарату та зорієнтованої на ліво-ліберальні ідеї Демократичної партії.

«Наразі вибори як форма зміни влади повністю себе дискредитували. Фальсифікувавши та вкравши спочатку президентські, а тепер і сенатські вибори, Демпартія довела, що стала часткою держсистеми, і тому владу вже не віддасть», – зазначив Пономаренко в іншому блозі. За його словами, Республіканська партія «в ситуації з фальсифікованими виборами показала свою слабкість та убогість. Майбутнього в неї нема».

Історик підсумовує: «В США відбувся переворот, в якому владу зухвало і хамовито перехопила Демпартія, фальсифікувавши вибори за мовчазної згоди системних політиків та функціонерів. І тепер її вже не відпустить».

«Тим самим маємо початок встановлення ліво-ліберальної диктатури на безальтернативній основі (бо до цього моменту була хоча б якась альтернатива – вибори, Трамп, консерватори і т.п.). Всім пора зрозуміти, що звичний нам “старий світ” вмирає, і з ним гинуть принципи та забобони, що донедавна всім здавалися непохитними. І Америки, в тому вигляді, як ми звикли її сприймати і захоплюватися нею, більше нема. Питання кількох років, поки все це остаточно пошириться на весь світ, так само, на безальтернативній основі. І на Україну в т.ч., причому в нас це відбудеться швидко: українці в масі своїй звикли радо вітати всі зміни, які до нас йдуть з-за океану», – вважає Роман Пономаренко. Як повідомлялося, американський католицький священник Джеффрі Кірбі виступив із емоційною проповіддю, в якій змалював прикрі перспективи для християн Америки і докорив тим своїм парафіянам, які голосували за Джо Байдена. «На нас як Церкву чекають чотири роки темряви, і нам необхідно підготуватися», – сказав о. Кірбі. Священник окреслив найбільш передбачувані кроки адміністрації Байдена, зокрема тиск проти релігійних інституцій із вимогою прийняти секулярні норми щодо сексуальності.

Католицький священник Джеффрі Кірбі виступив із емоційною проповіддю, в якій змалював прикрі перспективи для християн Америки і докорив тим своїм парафіянам, які голосували за Джо Байдена.

Джеффрі Кірбі – доктор моральної теології і настоятель парафії у Ланкастері, штат Південна Кароліна – сказав під час проповіді, що на тих американців, які вірять у Бога, очікують чотири роки темряви. Священник зазначив, що адміністрація Байдена готує масштабний наступ проти релігійної свободи, який буде спрямований у першу чергу проти християн, інформують LifeSiteNews.

«На нас як Церкву чекають чотири роки темряви, і нам необхідно підготуватися», – сказав о. Кірбі.

Священник окреслив найбільш передбачувані кроки адміністрації Байдена, зокрема тиск проти релігійних інституцій із вимогою прийняти секулярні норми щодо сексуальності.

Джеффрі Кірбі не завагався дорікнути тим парафіянам, які віддали свій голос за кандидата-демократа. «Деякі з вас, з знаю, проголосували за того, хто зараз готується переслідувати Церкву упродовж наступних чотирьох років. І це на додаток до того, що він підтримує масове вбивство ненароджених», – сказав душпастир.

«Що ви зробили? Що ви зробили зі своєю Церквою?!», – звернувся до парафіян о. Кірбі.

Священник наголосив, що Байден збирає до своєї адміністрації «найбільш агресивних антикатолицьких лідерів». Водночас о. Кірбі закликав не впадати у розпач і бути готовими демонструвати стійкість в умовах переслідувань. «Ми діти світла і будемо продовжувати боротьбу», – наголосив душпастир.

І схоже процес уже пішов. Погляди та діяльність католицьких єпископів США стала предметом пильної перевірки за критирієм відповідності сучасним ідеологічним віянням.

З цією ініціативою виступила громадська організація «Заклик до дії» (Call to Action), яка позиціонуює себе католицькою. Представники організації почали збирати й аналізувати дані щодо місцевих ієрархів, вивчаючи їхнє ставлення до новітньої «боротьби з расизмом».

«”Заклик до дії” розглядає багатьох єпископів та кардиналів як потенційних партнерів у боротьбі за расову справедливість», – інформує National Catholic Reporter.

При цьому в організації одних ієрархів оцінюють дуже позитивно, а інших навпаки звинувачують у пасивності стосовно руху BLM. Представник «Заклику до дії» Джон Нобл говорить, що одні єпископи та кардинали «стосовно необхідності знищення верховенства білих говорили і діяли пророчим чином», натомість інші «мовчали, коли існувала потреба висловитися».


Зразок інфографіки «Call to Action» з оцінкою ієрархів

В організації відслідковують заяви єпископів про расизм, нібито расово обумовлену жорстокість поліції, а також імміграцію.

При цьому представники «Заклику до дії» незадоволені тим, що, виступаючи з засудженням расизму, значна частина єпископів у першу чергу закликала до молитви, саморефлексії та особистого навернення, натомість безпосередню участь у протестах BLM взяли лише одиниці. Як повідомлялося, раніше портал «National Catholic Reporter» опублікував статтю, у якій стверджується, що пріоритетним напрямом політики Джо Байдена має бути «антирасистська боротьба».

Із анти-трампівського сегменту у Мережі виводяться певні очевидності. Дуже багато людей вважають, що «феномен Трампа» породила доба «пост-правди», коли в людей сильно шкутильгає критичне мислення, а отже їм можна нав’язати багато різних «теорій змови», які Дональд Трамп успішно осідлав.

Нарікають, що зараз можна видати за істину будь-що: від відсутності китайського вірусу до небезпеки вишок 5G.

Цікаво, що ці ремствування лунають із уст прогресивної частини суспільства, яка, власне, у випадку США є головним електоратом Байдена. Такі люди вірять в демократію, в свободу слова (яка, щоправда, зрикошетила недавно на них), у технічний прогрес та вакцини. А це означає, що наріжним каменем їхньої філософії є релятивізм (навіть якщо вони самі не розуміють цього). Філософи-релятивісти відмовляються від будь-якої об’єктивної істини, вважаючи, що все залежить від нашої точки зору і ми можемо вибирати той світогляд, який найбільше нам відповідає.

Якщо в добу Традиції (і порядку) головна істина для більшості людей була пов’язана із релігійним світоглядом (в Європі – з християнством), а моральні норми та державні закони виходили із Божественного Одкровення, то на певному етапі (доба модерну) мислителі запропонували від цього відмовитися. Не буду вдаватися в деталі, як розвивався матеріалізм, релятивізм і скептицизм (ви це можете прочитати самі), але маємо те, що маємо: об’єктивної істини більше немає. Якщо ти не можеш вірити нічому вічному та не маєш жодних авторитетів (Євангеліє, Церковний собор, Святі Отці), то вибиратимеш світогляд сам. А тому не треба винуватити прихильників Трампа у вірі в змову – адже саме адепти «прогресу» призвели до такої світоглядної парадигми. Отрута єретиків рано чи пізно знищує їх самих.

Джерела:

https://politteo.online/novyny/u-ssha-rozgortayetsya-kampaniya-borotby-proty-hrystyyanskogo-naczionalizmu/

https://politteo.online/novyny/vidomyj-yezuyit-zvynuvachuye-katolyczke-duhovenstvo-u-prychetnosti-do-zavorushen-6-sichnya/

https://politteo.online/novyny/u-ssha-stvoryly-systemu-rozpiznavannya-yaka-dozvolyaye-vyyavlyaty-dysydentiv-konservatoriv/

https://politteo.online/novyny/amerykanskyh-hrystyyan-ochikuyut-chotyry-roky-temryavy-svyashhennyk/

https://politteo.online/novyny/pochatok-prezydentstva-bajdena-blagoslovyt-svyashhennyk-yezuyit/

https://sobor.com.ua/news/bili-zhittya-vazhlivi

https://politteo.online/novyny/zapamyatajte-czyu-datu-20-sichnya-uvijde-v-istoriyu-yak-den-utverdzhennya-dyktatury-roman-ponomarenko/

https://politteo.online/materialy/tramp-teoriyi-zmovy-j-epistemologiya-progresystiv/

https://politteo.online/novyny/u-ssha-skladayut-rejtyng-yepyskopiv-oczinyuyuchy-yihnyu-pidtrymku-blm/

https://sobor.com.ua/news/baiden-vzhe-skasovuye-rishennya-trampa