Українська Греко-Католицька Церква готова надавати свої приміщення під потреби хворих у боротьбі з коронавірусом, а також допомагати медикам, які нині опинилися на передовій епідемії.

Патріарший економ УГКЦ, отець Любомир Яворський 11 листопада розповів Tvoemisto.tv про важливість партнерства Церкви і лікарів та про те, які церковні об’єкти можуть передати під потреби ковідних пацієнтів у Львові.

Церква свідома сьогоднішньої проблеми Covid-19 не лише в Україні, а й в світі. Тим паче бачимо показники з кількістю хворих, які щоразу стають більшими. Наш пріоритет сьогодні – створити у храмах безпечний простір, дотримуючись усіх рекомендацій, у тому числі під час святих тайн (хрещення, миропомазання, вінчання, сповіді, євхаристії), аби віряни могли відвідувати церкви.

Для тих, хто такої можливості не має, організували практично в кожній парафії онлайн-літургії, де українці можуть єднатися з Церквою. Це, звісно, повноцінно не замінить офлайн та сподіваємося, що жорстких карантинних заходів не буде.

Церква і надалі є партнером держави, лікарів, медустанов і шукає способи, як допомогти медикам, адже вони на передовій ризикують не лише своїм, а й життям і здоров’ям близьких. Нам важливо нині підставити плече підтримки – те, що робили з 2014 року з військовими через службу військового капеланства, тепер через комісію охорони здоров’я, де є медичні капелани. Вони з людьми не лише у час карантину, а з десяток років: постійно працюють, у тому числі через онлайн: і з медиками, і з хворими. Я теж маю багато медиків у госпіталі, з якими спілкуюся щодня, є для них капеланом. Один львівський лікар, до речі, казав мені, що він завжди запитує своїх пацієнтів, як вони, і лише я питаю його, як він, що для нього дуже важливо. Це теж своєрідна підтримка.

Окрім цього, кожна єпархія має свої допоміжні споруди, де є ліжкомісця. Нині ми готові надати весь церковний простір, як заявляв раніше Блаженніший Святослав. Уже провели інвентар тих об’єктів, щоби з них скористалися Міністерство і медустанови. Зокрема, у Львові – це реабілітаційний центр в Брюховичах – двокорпусна будівля, Патріарший дім, шпиталь Шептицького. Також Івано-Франківська архиєпархія надає свої приміщення для обсервації, а Тернопільська – свої.

Уся Церква зараз мобілізується, не лише медичні капелани. А також ми мобілізуємо свою спільноту, і в Україні зокрема, через Online Donation, адже вірус вражає цілі родини, у тому числі священничі сім’ї і монаші спільноти. І ми добре розуміємо фінансові можливості пересічного громадянина, відтак залучаємо ресурси, аби допомогти найбільш потребуючим.

Нагадаємо, що Глава УГКЦ Блаженніший Святослав ще у березні під час недільної проповіді у Патріаршому соборі сказав, що готовий надати церкви та монастирі під шпиталі, щоб рятувати людські життя від коронавірусу, якщо цього вимагатимуть обставини.

Джерело: РІСУ