У католицькому костелі Хмельницького відкрився музей російсько-української війни

У католицькому костелі Хмельницького відкрився музей російсько-української війни. Збирав експонати, а тепер працює гідом тут настоятель храму, капелан Микола Лучинський.

Як розповідає Громадське радіо, він відвідує зону бойових дій на Сході України з 2016-го. За 5 років у складі благодійної організації «Християнська служба порятунку» встиг побувати у Щасті, Авдіївці, Мар’їнці, Широкиному. Ідея ж створити музей при храмі у священнослужителя з’явилася після останньої поїздки рік тому.

«У нас ніби перемир’я, але багато розмов про те, що хлопцям не дозволяють стріляти, дають штрафи. Іде деморалізація військових. Музей створили для того, щоби люди усвідомили: війна у нас не закінчилася», — каже Лучинський.

Екскурсія супроводжується аудіозаписом — розмовою військових під гуркіт снарядів. У музеї дві окремі кімнати. Перша оформлена, як бліндаж, де можна познайомитися із побутом українських військових. Тут є ліжка, стіл, буржуйка, підписані військовими прапори, дитячі малюнки, маскувальна сітка. У другому приміщенні уламки снарядів, каски, відстріляні гільзи різного калібру. Є й мапи від 2014 року із зображенням всіх бойових дій від 2014 року і до сьогоднішнього часу.

«Також тут стіна з розп’яттям Христа, а біля нього фото загиблих з Хмельницького та Хмельницького району. Це найбільша ціна, яку вони заплатили, щоби ми жили у мирній країні. І варто боротися за те, що вони розпочали», — пояснює гід.

Збирати експонати Миколі Лучинському допомагала волонтерка Мар’яна Сенчук з Деражні. Більшість речей їй передали бійці 90-го аеромобільного батальйону, 93-ої окремої механізованої бригади та 7-ої резервної сотні добровольчого корпусу «Правий сектор».

«Більшість прапорів підписані хлопцями для мене не у Деражні і Хмельницькому, а на передовій. Там є жилетка з Донецького аеропорту. Її передав брат загиблого бійця Василя Григор’єва», — розповідає волонтерка.

У музеї російсько-української війни вже встигли побувати захисники Донецького аеропорту з 90-го батальйону. Деякі з них, за словами волонтерки, після перегляду плакали. Адже храм — одне з небагатьох місць, де вони можуть не приховувати власного болю.

Надалі експозицію оновлюватимуть, присвячуючи 8-му окремому полку спецпризначення та 80-ій десантно-штурмовій бригаді. Нині кімнати можна відвідати за попередньою домовленістю. Згодом Микола Лучинський планує організовувати екскурсії для школярів.

На сторінці Парафія Христа Царя Всесвіту м. Хмельницький повідомлялось: “30 січня 2021 року у нашій парафії відбулась видатна подія. До нас завітали захисники Донецького Аеропорту! За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників назвали «Кіборгами»!Витримали люди, не витримав бетон.Служба Божа, вистава лялькового театру Сонечко, відкриття музею російсько-української війни, обід та приємне спілкування єднали сьогодні Героїв України, волонтерів, капеланів, добровольців та всіх людей доброї волі.Слава Героям України!Загиблим Царство Небесне”.

Be the first to comment on "У католицькому костелі Хмельницького відкрився музей російсько-української війни"

Залишити відповідь