Дитячий духовно-виховний центр «Ковчег»

Дитячий духовно-виховний центр «Ковчег»

Дитячий духовно-виховний центр “Ковчег” (базується у Піонерському, тепер це Лівобережний район Маріуполя) покликаний працювати з дітьми та підлітками віком від 6 до 17 років, які проживають на прифронтових територіях маріупольського сектору. Першочергово мова йде про п’ять сіл, що межують одне з одним: Піонерське, Бердянське, Виноградне, Сопіне, Приморське (охоплено близько 80 дітей). За наявності відповідних транспортних засобів та ресурсних можливостей до програм Ковчега залучаються ще кілька десятків дітей із довколишніх сіл – Гнутово, Талаківка, Павлопіль, Орловське. Також продовжується робота з дітьми у дитячому садку «Лелека» (с. Виноградне) та школах Виноградного і Талаківки, надалі можливе розширення географії та переліку таких освітніх закладів. Влітку традиційно проводяться кількамісячні дитячі табори, у яких беруть участь 80-100 дітей. Орієнтовно десять дітей постійно проживають у Ковчезі та знаходяться під цілодобовою опікую служителів. Слід зазначити, що більшість дітей, які охоплюються служінням Ковчегу, належать до неповних та неблагополучних родин, а частина з них уже мають досвід шкідливих залежностей.

Діяльність Ковчега базується на християнських цінностях. Основна мета – через спілкування, спільне проведення часу, взаємовідносини, творчість, ігри, різноманітні культурні та спортивні заходи познайомити дітей з Ісусом Христом, поділитися Євангельською вісткою, щоб їхнє бажання пізнавати живого Бога постійно зростало.

Робота з дітьми  у Ковчезі, зокрема, відбувається за такими напрямками:

Духовний та морально-етичний:

–  Вивчення Святого Письма та роздуми над Божими Заповідями. Невеликі за часом та обсягом матеріалу лекції і презентації. Протягом дня, згідно з розкладом, проводиться  спілкування у малих групах за принципом запитання-відповіді;

– Поступове залучення дітей до участі у Службах Божих та молитовної практики;

– Залучення дітей до підготовки відзначення основних християнських свят, укорінення у їх життях християнських традицій, виховання поваги та сприйняття християнських цінностей у повсякденному житті.

Спортивно-оздоровчий:

– Організація спортивно-масових заходів (для цього напряму придбано за кошт благодійників базовий спортивний інвентар);

– Привчання дітей до ведення здорового способу життя;

– Організація для дітей спеціальних програм фізичної та психологічної реабілітації.

Пізнавальний:

– Домашній кінотеатр (власноруч сконструйований) для перегляду освітньо-пізнавальних художніх та документальних фільмів та улюблених мультфільмів.

– Інтелектуальні та розвиваючі ігри;

– Ігрові освітні заходи з метою формування у дітей пролайфівського та про-родинного світогляду, а також навиків командної роботи, самоорганізації і взаємодопомоги.

Навчальний:

– Допомога у підготовці домашніх шкільних завдань, вивчення англійської мови, підвищення комп’ютерної грамотності;

– Перегляд соціальних навчальних відеороликів з різних галузей знань;

– Лекторій (лекції на тему історії, культури, науки тощо)

Художньо-естетичний:

– Формування естетичних смаків дітей через залучення до творчості – створення виробів ручної роботи, малюнків, колажів,  майстер-класи з декупажу та кулінарії;

– Ознайомлення з творами мистецтва (живопис, музика, скульптура тощо);

– Розвиток креативних навиків через участь у театральних постановках, танці та співі.