Фатіма: важливо знати

«Фатіма, без перебільшення, є найбільшим пророцтвом з усіх сучасних об’явлень», — так оцінила Конгрегація у справах віровчення події в Португалії на початку ХХ століття.

Саме про це розмовляють відомий польський католицький публіцист Гжегож Гурни з отцем Романом Лабою у відео, яке ми наполегливо рекомендуємо для перегляду всім християнам. Зокрема, це інтерв’ю є особливо важливим для розуміння реальної духовної суті комуністичних режимів та їх історичних спадкоємців на зразок сучасної Росії.

Нагадаємо, що 103 роки тому, 13 травня в 1917 році поблизу міста Фатіма в Португалії 10-річній Луcії та її двоюрідним брату Франсишку (7 років) і сестрі Жасинті (9 років) з’явилася Діва Марія. Богородиця пообіцяла дітям, що ще кілька місяців поспіль 13-го числа об’являтиметься їм та говоритиме те, що вона хоче сповістити усьому світу. Таких об’явлень було шість, останнє – 13 жовтня 1917 р. Незвичайні події розслідували офіційні експерти з Ватикану. Були зібрані томи свідчень. І в 1930 році Католицька церква офіційно визнала ці події, як диво й одкровення, яке не суперечить доктрині віри.

У 1919 році захворіла і померла двоюрідна сестра Лусії – Жасинта, в 1920 році – брат Франсишк, а Лусія вирішила присвятити себе Богу. І пішла в монастир.

Сто років опісля цих дивовижних подій, 13 травня 2017 року, Папа Римський Франциск у місті Фатіма проголосив блаженних Франсишка і Жасинту святими. А процес канонізації сестри Лусії, яка померла 2005 року у 95-річному віці, ще триває.

У 1927 році сестра Лусія відкрила для свого духівника два пророцтва Богородиці. Одне з них безпосередньо стосувалося Росії. Останнє ж пророцтво розкрив лише аж у 2000 році Папа Римський, сьогодні уже Святий Іван Павло II – це видіння дітьми первосвященика у білій одежі, у якого стріляють противники Церкви.

Минув 103 роки… Багато чого сказано і написано про Фатіму, особливо те, що стосується пророцтв та їхніх засекречень. Тому деякі «автори» пішли так далеко, що навколо Фатіми розвинули свої «власні пророцтва», зокрема щодо вирахування дати кінця світу. І тут відразу хочеться зазначити, що до правдивого Фатімського чуда вони не мають жодного відношення. Адже Євангеліє чітко застерігає про те, що нікому не дано знати, коли буде кінець світу (див. Мк.13,32).

Але є ще й інша категорія людей, яка не надала Фатімським об’явленням взагалі жодного значення, або й більше того, поставила їх під абсолютний сумнів…

Однак, здійснення Фатімських пророцтв залишається настільки очевидним, що навіть найбільший скептик може це перевірити. В часі третьої з’яви 13 липня 1917 року у Фатімі Богородиця повідомила про те, що війна закінчиться (мається на увазі Перша світова), але ображати Бога не припинять. І тоді, при Пії ХІ, почнеться друга війна, ще страшніша. І насправді Перша світова війна закінчилася у 1918 році, через рік після Фатімського чуда.

«Коли ви побачите ніч, освітлену невідомим світлом, знайте, що це велике знамення, яке Бог посилає вам про те, що цією війною, голодом, гоніннями проти Церкви і Святішого Отця, він покарає світ за його злочини… Але вкінці моє Непорочне Серце переможе. Святіший Отець посвятить мені Росію, яка навернеться, і світу на деякий час буде даровано мир», – йдеться у Фатімських посланнях під час третьої з’яви.

Вище згадану ніч з 25 на 26 січня 1938 року, освітлену невідомим світлом, бачили майже по цілій Європі. Астрономи давали різні пояснення, але до єдиної думки не прийшли. Через рік вибухнула Друга світова війна – найжорстокіша війна за всю світову історію. Посвячення Росії Непорочному Серцю Марії здійснив Папа Іван Павло ІІ 25 березня 1984 року. Після цього розпочався кінець «холодної війни», занепад комунізму, розпад Радянського Союзу і релігійне відродження у пострадянських республіках, у тому числі й у Росії.

Сьогодні нерідко можна почути закиди, що мовляв такі пророцтва могли бути підтасованими та записаними заднім числом. Проте, як відомо, до 1930 року Церква з обережністю ставилася до Фатімських подій, які на той час набрали уже великого розголосу і навіть своїх часткових здійснень, наприклад, щодо завершення Першої світової війни.

Звернімо увагу також на пророцтво, що стосується Другої світової війни: «Війна закінчиться, але ображати Бога не припинять. І тоді, при Пії ХІ, почнеться друга війна, ще страшніша». Коли говорились ці слова, римським понтифіком був ще Венедикт ХV. І хоч діти не знали, хто такий Пій ХІ, то все ж в кожному інтерв’ю Люсія Санктош завжди наполягала, що виразно чула в часі об’явлення ім’я Пія ХІ. Папа Пій ХІ, як відомо, помер 10 лютого 1939 року, а Друга світова війна розпочалася першого вересня цього ж року, коли на Петровому престолі вже був Пій ХІІ. Чи не простіше було б підтасувати усе ім’ям Пія ХІІ? Але з іншого боку, якщо все правдиво, то чому ж тоді Богородиця не назвала Пія ХІІ ? Це, на перший погляд, неспівпадіння пояснювала сама сестра Люсія. Насправді Друга світова війна, на її переконання, розпочалася не 1 вересня 1939 року, як це офіційно прийнято вважати, а значно раніше, а саме з моменту вторгнення німецьких військ в Австрію в часі аншлюсу у 1938 році, тобто, ще за понтифікату Пія ХІ.

Щось схоже із пророцтвом про посвяту Росії Непорочному Серцю Марії, і що Росія навернеться, і для світу настане на якийсь час мир. Це те, що сестра Люсія відкрила для свого духівника ще у 1927 році. Це саме уже в задокументованому вигляді знаходимо у 1943 році у книзі французького священика отця Бартаса «Було троє малих дітей». Тому примітивізувати Фатімські пророцтва підтасуванням аж ніяк неможливо…

Тому, відкинувши одну і другу крайність, про які йшла мова на початку, спробуймо подивитися на Фатімські об’явлення здоровим християнським поглядом. Ми відразу побачимо, що Марія у Фатімі в черговий раз зосереджує приспану увагу людства на те, що Господь об’явив нам вже дві тисячі років тому і про що постійно наголошує Церква. А саме – про небезпеку гріха і силу молитви. Бо з Фатімських пересторог ясно витікає, що війни – це наслідок бунту людини проти свого Творця, а мир – це передусім наслідок покаяння. Тому Марія у Фатімі явно не лякала світ трагедіями, але перестерігала, що потрібно робити, щоб їх уникнути. І саме тепер, сто років опісля, ці перестороги по-новому стають для людства все чимраз актуальнішими.

Папа Римський Франциск уже неодноразово заявляв, що хвилю нинішніх конфліктів у всьому світі можна назвати Третьою світовою війною по частинах. Зараз у світі нараховується майже чотири десятки збройних конфліктів та війн, одна з яких триває в Україні. А ще останніми роками ситуація навколо ядерних випробувань з боку Північної Кореї стала настільки серйозною, що все інше вже перестало мати значення. Жарти скінчилися. Світ дійсно ризикує першою (і останньою…) у своїй історії ядерною війною. Сьогодні у світовому арсеналі налічується більше 31 000 одиниць ядерної зброї, і як зазначають військові експерти, цього достатньо, щоби повністю знищити усе живе на землі декілька разів…

Моторошно… І тут у цьому всьому, через 100 років опісля, до нас знову звучить лагідний голос Марії з проханням постійної молитви на вервиці в наміреннях миру у світі та про навернення, як сказала Марія, «бідних грішників», приносячи покуту за гріхи власні і світу. Послання Марії дуже чітке, якщо світ навернеться до Бога, настане мир, а якщо ні, то незабаром вибухне наступна війна. На жаль, таке попередження вже один раз здійснилося з початком Другої світової війни. Марія в Фатімі також просить дітей молитися про навернення Росії, бо якщо вона не навернеться, то з неї вийдуть помилкові погляди, які поширяться по всьому світі. Бідні діти навіть не знали, що таке Росія, думали, що це якась жінка, яка потребує навернення. Як відомо, попередження Матері Божої прозвучало кілька місяців перед вибухом більшовицької революції в Росії, яка розпочалася кілька днів після останнього об’явлення. Що було далі – усім нам добре відомо…

Ще одне прохання Марії стосувалося посвячення Папою Росії Її Непорочному Серцю, яке повинно було стримати розповсюдження зла. Пройшло немало часу і це прохання виконав аж святий Йоан Павло ІІ 25 березня 1984 року. Після цього розпочався кінець «холодної війни», занепад комунізму, розпад Радянського Союзу і релігійне відродження у пострадянських республіках, у тому числі й у Росії.

Однак, «помиляється той, хто вважає, що пророча місія Фатіми завершилася», – стверджував Папа Бенедикт XVI, говорячи про Фатіму 13 травня 2010 року. І саме події останніх років, на жаль, демонструють, що сьогодні говорити про навернення Росії ще рано. Це завдання сьогодні лежить на серці кожного християнина – як росіянина, так і українця… В контексті Фатімських пересторог сьогодні кожен мав би запитати себе, а наскільки я особисто посвятив моє серце Непорочному Серцю Марії? Добрим мірилом для цього може стати добросовісне спостереження наскільки в радіусі моїх особистих стосунків процвітає мир та злагода? Наскільки моє особисте розкаяння, зміна в розумінні особистого «Я», життєвої цілі, вироблення християнського погляду на світ реалізовується в моєму житті? Марія у Фатімі запрошує нас пройти шлях особистого навернення, бо лише це дозволить усвідомити мені, що означає молитися за навернення інших. Особливо, коли ці інші вбивають і нищать мій народ, помножують терор і проливають кров на моїй землі. Молитва за навернення агресора в жодному випадку не є виявом слабкості чи боягузтва, а радше світлим і навіть героїчним розумінням того, що у війні немає переможців. Війна завжди є, за словами святого Івана Павла ІІ, поразкою для людства. Тому усі ми запрошені виконати прохання Богородиці – каятися особисто, вносити зміни на нашій землі і молитися за навернення Росії.

Тому Богородиця у Фатімі нагадує нам, тим, які знаходяться ще в дорозі чи стоять перед вибором, що, посвячуючи себе Її Непорочному Серцю, ми обираємо шлях видворення із нашого серця Старого Адама і Старої Єви, зі всіма їх наслідками і смертю. Стаємо дітьми Нової Єви – Богородиці, яка слухала слово Боже і його зберігала (пор. Лк. 2, 19. 51; 11, 27-28)». Якщо ми цього від Неї по-справжньому навчимося, то врешті-решт Її Непорочне Серце восторжествує – це і є найважливішим та найобнадійливішим пророцтвом Марії у Фатімі. Це пророцтво, яке обнадіює! Отож, подальший хід історії людства в руках самого ж людства.

Be the first to comment on "Фатіма: важливо знати"

Залишити відповідь