“Християни не мають самоусуватися з громадського життя” – архієпископ Філадельфії Чарльз Чапут

Архієпископ Філадельфії Чарльз Чапут закликав християн не усуватися від громадського життя. Він попередив проти культу демократії і маніпуляцій щодо цінностей свободи. Прелат підкреслив, що це може бути його остання промова, як пастиря Філадельфії – він скоро досягне пенсійного віку.

– Християни покликані до перемоги в боротьбі за ідеї і цінності в світському суспільстві. Тому ті, хто бере участь у публічній сфері, ніколи не можуть відмовитися від своєї віри, – сказав Чарльз Чапут, архієпископ Філадельфії.

У своєму виступі 9 липня під час саміту Альянсу на захист свободи ієрарх наголосив, що автентична релігійна свобода має важливе значення для формування цивілізації любові. Він описав це як “дух, який заохочує всі справді християнські політичні заходи”.

– Я маю на увазі любов у біблійному сенсі: любов з мужнім, люблячим серцем, прагненням побудувати справедливість у суспільстві, яка зосереджена на істинному добрі людської особистості, тіла та душі – сказав священик юристам зі всього світу.

Ієрарх закликав послідовників Христа плекати бачення суспільства, побудованого навколо загального блага. Архієпископ додав, що людський прогрес виходить за рамки придбання речей і прав. Чапут також закликав пильнувати політиків, які виголошують щось на кшталт “йти вперед”. Він підкреслив, що слід перевірити, чи цей імпульс підкріплює людину або навпаки.

Священик підкреслив, що релігійна свобода повинна служити прогресу людини. Він критикував прагнення відокремити громадську чи політичну діяльність від віри, що призвело до подвійного життя.

Чапут зауважив, що за останні 100 років світська ідеологія і політика призвели до більшої кількості вбивств і гніту, ніж релігія. Він іронічно посилався на погляди політиків, які прагнуть усунути Бога в тінь історії.

Єрарх підкреслив, що атеїсти, агностики в жодному разі не є більш раціональними, ніж віруючі. – Ми всі віруючі. Немає невіруючих, атеїсти просто поклоняються меншому і менш прощаючому богу на іншому вівтарі, – сказав він.

Цінуючи американську політичну систему, він також звернув увагу на недосконалість демократії. Пастир Філадельфії зазначив, що демократично визначити істину і добро неможливо. Він закликав християн бути свідками у суспільному житті.

Прелат суворо оцінив кандидата в президенти Джо Байдена, який називає себе католиком, але водночас виступає за фінансування абортів з федеральних засобів. За словами архієпископа Чапута, прогресивні католики не спричинилися до християнізації американської культури. Навпаки – вони послабили ентузіазм католиків.

Архієпископ підкреслив, що право шукати щастя не включає право ігнорувати або виправдовувати зло. Чапут підкреслив, що культурна війна існує і включає суперечку про шлюб, сім’ю, сексуальність і аборти. Він додав, що саме існування суперечки не є чимось поганим. Суперечка конкуруючих ідей сприяє розвитку демократії.

– Для людей віри це означає, що ми зобов’язані ставитися до всіх людей з любов’ю і справедливістю. Ми також зобов’язані шукати спільну мову, де це можливо, але це ніколи не може бути виправданням для компромісу з серйозним злом, – підкреслив він.

Архієпископ звернув увагу на необхідність розуму і зрілості виборців. Він підкреслив, що це не загроза свободі в США, не релігійний екстремізм, але зовсім інше. Це культура нарцисизму, що змушує нас здригатися, фанатизм, вульгарність, відволікання і шум, які методично виключають Бога з людської уяви».

Прелат також наголосив на необхідності, щоб люди критично розглядали сучасне суспільство.

– Рано чи пізно, – попередив він – нація, заснована на деградованій концепції свободи, на беззаконні, а не на реальній свободі – нація абортів, сексуальної плутанини, споживчої жадібності та байдужості до іммігрантів та бідних – не буде коштувати своїх ідеалів. І в цей день ви не зможете говорити про доброчесні серця – підкреслив він.

Архієпископ підкреслив, що незабаром досягне пенсійного віку (75 років) і буде змушений піти у відставку з архієпископського офісу. Ось чому його виступ, ймовірно, останній, який він дав як архієпископ Філадельфії. “Тому ці слова мають сенс”, – заявив він.

Чапут закликав до розуміння культури свободи совісті:

– Ми повинні почати жити християнською культурою тут, сьогодні і зараз. Давайте жити, присвячуючи себе щиро Богові, люблячи Бога з пристрастю і радістю, довірою і мужністю, не вимагаючи нічого натомість. Бог буде піклуватися про решту, – завершив свою промову філадельфійський пастир.

Джерело: Родина з посиланням на Polonia Christiana

Be the first to comment on "“Християни не мають самоусуватися з громадського життя” – архієпископ Філадельфії Чарльз Чапут"

Залишити відповідь