Мешканці Англії й Уельсу поручили країну і самих себе Марії. Про це кілька днів тому повідомив Католицький оглядач з посиланням на vaticannews.va. Люди просили про навернення та реєвангелізацію своєї землі, а також про опіку під час пандемії коронавірусу. Духовне приготування до цієї події тривало два роки. Священники у храмах молилися під проводом Архиєпископа Вестмінстера, який звершив акт присвячення у катедрі. А вірні, кожен особисто, довірилися Марії у тихій молитві. “Ця подія може мати величезний вплив на країну”, – вважає кардинал Вінсент Ніколс. – “Ми повертаємося до нашого католицького коріння”.

“Це відновлення нашої давньої католицької спадщини. Річард ІІ у 1381 р. посвятив Англію Богородиці у період політичної кризи. У той час країна намагалася підвестись на ноги після епідемії чуми. Король вирішив віддати Англію, як придане для Марії. Це слово звучить старомодно, але воно означає, що ми робимо себе даром для Богородиці, а це завжди було частиною нашої традиції…”– сказав кардинал Ніколс. “Ми також звертаємося до Марії з проханням про захист. Кожен із нас хотів особисто бути присутнім у катедрі, проте, на жаль, з огляду на епідемію це виявилося неможливим. Сподіваюся, що те, що кожен посвятив себе Богородиці у своєму домі, лише підкреслює особистий вимір цього акту. Я вважаю, що для тисяч людей це був момент повернення до Марії”.

А кількома днями раніше, як повідомляє vaticannews.va, в урочистість Благовіщення Господнього, що за григоріянським календарем відзначалась у середу 25 березня 2020 р., єпископ Лейрії-Фатіми (Португалія), кардинал Антоніу Марту, біля статуї Фатімської Богородиці, що зберігається в каплиці на місці об’явлень Богоматері в 1917 році, здійснив акт посвяти Португалії та Іспанії, разом з їхніми островами, Найсвятішому Серцю Ісуса та Непорочному Серцю Марії, благаючи в Господа захисту, опіки та закінчення пандемії коронавірусу в усьому світі. «В цей особливий час страждань, допоможи Своїй Церкві, Господи, надихни провідників народів, почуй убогих і терплячих, підійми смиренних і пригноблених, зціли недужих і грішників, підведи зневірених і пригнічених, звільни в’язнів і полонених, визволи нас від пандемії, яка нас полонила», – звернувся з молитовним благанням кардинал Антоніу Марту, звертаючись також до Пресвятого Серця Христа, «лікаря душ», молячись про найуразливіших – дітей і похилих віком – за медичний персонал та волонтерів.

Він молитовно звернувся до святих Франсіска та Жасінти, дітей, що були свідками об’явлень Пресвятої Богородиці й які поховані у фатімській базилиці, що також були жертвами епідемії, окремо згадуючи Жасінту, яка зазнала самотності в лікарні в останні хвилини свого молоденького життя. «Посвячуючись Твоєму Найсвятішому Серцю, Церква віддає себе під покров Непорочного Серця Марії, Яка об’явилась трьом дітям як захист і шлях, що веде до Твого Серця. Нехай же Пречиста Діва Марія, Богородиця Вервиці з Фатіми, здоров’я хворих і захист Твоїх учнів, зроджених біля Хреста Твоєї любові, захистить нас Своїм покровом», – цими словами кардинал Марту закінчив акт посвяти.

Крім Португалії, Іспанії та Польщі, до акту посвяти приєдналось ще понад 20 країн світу: Албанія, Болівія, Колумбія, Коста-Ріка, Куба, Гватемала, Індія, Кенія, Мексика, Молдова, Нікарагуа, Панама, Парагвай, Перу, Домініканська Республіка, Румунія, Словаччина, Танзанія, Східний Тимор, Угорщина та Зімбабве.

Нагадаємо, що 20 березня 2014 року по закінченні свого 43-го Пленарного Засідання Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України присвятила Непорочному Серцю Діви Марії всю Україну та тих, кому загрожують воєнні дії. У цьому Акті Пастирі Церкви просили Непорочно Зачату про захист від Злого, мир та благодать жити в освячуючій ласці для українців та всіх людей доброї волі. Щоб цей акт став молитвою всієї України у неділю 23 березня по закінченні кожної із Святих Мес всі вірні разом зі священнослужителями довірилися опіці Матері Божої, словами того ж Акту посвячення України Непорочному Серцю Діви Марії.

6 квітня2014 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) відновив Акт посвяти українського народу під Покров Богородиці. «Під свій Покров святий, Діво свята, прийми дітей своїх, о, Всеблага», – сказав Предстоятель Церкви. Акт посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці відбувся в усіх храмах Української Греко-Католицької Церкви в Україні та за кордоном.

Блаженніший Святослав під час проповіді на Архиєрейській Літургії 23 жовтня 2015 р. у Фатімі, звертаючись до українських паломників, які прибули сюди із Португалії, Італії та Іспанії, сказав: «Сьогодні я відчуваю своїм обов’язком відповісти на ваше прохання – посвятити Україну, наш народ та інші народи світу непорочному серцю Марії та віддати нас всіх під її покров. Бо ми знаємо, що лише особистим умертвленням і боротьбою з гріхом та злом ми зможемо перемогти в цій війні, в якій перебуваємо». «Маріє, ми стоїмо сьогодні перед твоїм обличчям і посвячуємо твоєму непорочному серцю та віддаємо під твій покров Україну й інші народи Східної Європи та світу. Ми жертвуємо тобі весь біль і всі страждання України, бо тільки через навернення і покаяння приходить мир. Прийми нашу жертву і врятуй наш народ та нашу землю і світ від гріха й смерті».

Отож пропонуємо, щоби кожний з нас в цей час випробувань, очікуючи на Воскресіння Ісуса Христа, знову виголосив з вірою Акт посвячення України Непорочному Серцю Марії:

  1. “Кохана Царице і Мати наша, Царице святого Розарію, Допомого християн, Спасіння людського роду, Переможна Діво, ось ми смиренно падаємо перед Твоїм троном.
    2. Приходимо у повноті довіри, що виблагаємо милосердя, отримаємо благодать і необхідну допомогу та захист у наших нещастях. Просимо про це не заради наших заслуг, на які ми не розраховуємо, але з огляду на нескінченну доброту Твого материнського Серця. Тобі, Маріє, Твоєму Непорочному Серцю ми віддаємо і присвячуємо себе у цю драматичну годину історії людства й історії України.
    3. Єднаємося з усією святою Церквою, Містичним Тілом Твого Божественного Сина, яке страждає і кривавить у стількох місцях по світу. Єднаємося з усіма людьми, які у численних закутках світу страждають через війни, ненависть і несправедливість, із тими всіма, хто страждає, бо не пізнав любові Божої. Особливо ж ми єднаємося з Людом Божим, що ввірений нашій опіці на Українській землі, та всіма, хто на цій землі мешкає.
    4. Нехай зворушить Тебе страждання стількох людей. Ми усвідомлюємо, що воно спричинене гріхом. Люд землі Української страждав невимовно через численні гріхи інших людей та через свої власні. Також і нині зло та гріх, здається, панують у серцях стількох сучасників, і на нашій землі теж. Гріхи абортів, пияцтва, корупції, розлучень, ненависті, брехні, насильства, жадоби, розпусти, несправедливості, легковаження слабкими та бідними — вони такі численні! Багато людей відкинули Бога або живуть так, ніби Його немає, ніби Він не є Любов. Також і на нас самих лежить провина і гріх.
    5. О Матір милосердя, виблагай нам у Бога благодать милосердя і прощення! Випроси благодать навернення і християнського життя. Вимоли дар християнського примирення на землі Українській. Виблагай для нас насамперед ті благодаті, які в одну мить можуть перемінити людські серця, і які приготують і зміцнять такий жаданий мир! Царице миру, молися за нас та обдаруй світ і нашу Україну миром, що збудований на правді, справедливості й Христовій любові! Понад усе, принеси нам у дар мир духовний, аби Царство Боже могло зростати у спокої та злагоді.
    6. Не відмовляй у своїй опіці невіруючим і тим усім, хто перебуває у тіні смертній. Вчини, аби й для них зійшло сонце істини! Зроби так, щоби разом із нами вони повторювали перед єдиним Спасителем ці слова: Слава во вишніх Богу, а на землі мир людям доброї волі! Випроси для нас відвагу проголошувати всім Євангеліє Твого Божественного Сина.
    7. Смиренно Тебе просимо про благодать єдності між усіма, хто визнає Твого Сина як свого Спасителя, аби настала одна вівчарня і один пастир. Також покірно присвячуємо Тобі, кохана Мати і Царице, Росію, яка посідає особливе місце у Твоєму Непорочному Серці. Оточи її своєю материнською опікою.
    8. Обдаруй святу Церкву Божу миром і свободою; стримай хвилі нового поганства і матеріалізму; зміцни у серцях віруючих любов до чистоти, практикування християнського життя і апостольську ревність, аби могло зростати число слуг Божих та примножувалися їхні заслуги.
    9. Подібно як Серцю Твого Божественного Сина були присвячені Церква і все людство, яке в Ньому покладає свою надію, аби Він став для всіх невичерпним джерелом перемоги і спасіння, – так і ми присвячуємо себе назавжди Тобі й Твоєму Непорочному Серцю, о Мати і Царице наша, аби Твоя любов і опіка забезпечили перемогу Царства Божого, і щоби наша Україна та всі народи, примирені між собою та з Богом, Тебе благословляли і прославляли.Харків, 20 березня 2014 року
    Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України”.