МОН хоче впровадити «антидискримінаційну експертизу» для всіх підручників

Міністерство освіти і науки України опублікувало проект Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам. Документ винесено на громадські обговорення, про що було повідомлено на офіційному сайті 6 березня. Як вказано в публікації, проект розроблено з метою вдосконалення правового регулювання порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам для закладів дошкільної, закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, закладів позашкільної, спеціалізованої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Рух «Всі разом!» взяв участь у процесі громадського обговорення щодо розробки і надіслав лист, де вказав свої рекомендації та зауваження.

У питанні щодо функціонування Комісії з науково-методичної експертизи Рух «Всі разом!» наголошує, що головним завданням такої Комісії має бути розвиток української освіти з урахуванням саме українських ціннісних орієнтирів та суспільних традицій.

У питанні складу Комісії «Всі разом!» вважає, що необхідно залучити кращих українських фахівців зі сфері освіти, які мають багаторічний досвід будування якісної української освіти та зарекомендували себе як науковці та професіонали із високими моральними якостями.

Також у листі на МОН зазначається, що вичерпний перелік ознак, за якими може здійснюватися «антидискримінаційна експертиза», міститься у статті 24 Конституції України, яка гарантує рівність всіх перед законом, без надання привілеїв за тими чи іншими ознаками.

Серед головного рух «Всі разом!» вимагає не розширювати «антидискримінаційну експертизу» на навчальну літературу та навчальних програм, якідрукуютьсяне за кошт державного бюджету, а за власні чи спонсорські кошти.

«Вважаємо недоцільним її поширення на навчальну літературу та навчальні програми, що викладатимуться за рахунок варіативної складової навчальних планів на підставі волевиявлення батьків. Поширення на такі матеріали антидискримінаційної експертизи створюватиме небажане суспільне напруження», – зазначається у листі.

Джерело: Всі разом

Be the first to comment on "МОН хоче впровадити «антидискримінаційну експертизу» для всіх підручників"

Залишити відповідь