На місяць швидше зможуть отримати врожай на Стрийщині, де триває робота з створення грядок Розуму

У цю осінню пору на Стрийщині продовжуються роботи з створення грядок Розуму. За інформацією керівника проекту «Добрий господар» Олега Шмілика, наприкінці жовтня грядки закладені у Стрийському коледжі та на парафіяльній території УГКЦ Всіх Святих Українського Народу в Стрию. У навчаннях взяли участь представники коледжу, прихожани церкви, священники Іван Барабаш та Тарас Пиріг.

Координатор Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя» Юрій Тарас говорить, що пізня осіння посадка з допомогою грядок Розуму дозволяэ, фактично, на місяць швидше отримати врожай.

Далі розповідає п.Юрій:

«Зважаючи на те, що за вікном уже кінець жовтня, учасниками Програми Християнської Служби порятунку «Естафета добра та благополуччя» дуже часто задається наступне запитання: «Навіщо осінню робити теплі грядки Розума, якщо вони не будуть використовуватись в осінньо-зимовий період?». І коли люди дізнаються про те, як пізня  осіння посадка рослин і посів насіння дозволяють весною отримувати врожаї, фактично, на місяць швидше, усі інші запитання у них зникають.

Що ж можна сіяти чи садити на теплих грядках Розума наприкінці жовтня, чи у листопаді, як це робити?

Коли йдеться про овочі та зелень, то пізньою осінню можна садити цибулю на зелень, часник, моркву, буряк, редис, селеру на зелень, капусту, кріп, петрушку, шпинат, салати.

Є декілька особливостей пізньої осінньої посадки рослин, або посіву насіння:

  • насіння не потрібно поливати;
  • посів потрібно здійснювати щільнішим у 1,5-2 рази, порівняно з весняним посівом;
  • цибулю та часник потрібно садити не у підмерзлу землю, щоб вони могли до настання холодів вкоренитися;
  • для підготовки до посіву насіння овочів та зелені, ще до настання стійких холодів, потрібно спушити верхній шар землі плоскорізом, або сапкою Розума, зробити необхідні борозни, а також заготовити сухий чорноземний ґрунт;
  • посів насіння овочів та зелені слід здійснювати у листопаді, коли будуть встановлені стійкі мінусові температури і верхній шар землі уже підмерзне;
  • посів насіння слід робити у раніше створені борозни, засипати його заготовленим сухим чорноземним ґрунтом шаром в 1-2 сантиметри, а також вкрити мульчею із сухої трави чи листя шаром в 4-5 сантиметрів. Якщо у Вас на момент посіву немає достатньої кількості мульчі, місце посіву до весни можна накрити укривним матеріалом;
  • весною, у місці посадки рослин слід розгорнути шар мульчі над борознами, у які були посіяні рослини, накрити грядку плівкою або арговолокном, щоб земля швидше прогрівалась і насіння швидше проростало.

Такий простий агроприйом дозволяє раціонально використати вільний час, який з’являється у господарів пізньою осінню, скористатись достатньою кількістю вологи, яка буде у ґрунті на весні, і весною отримати урожай цінної вітамінної продукції на місяць раніше.

Ризиком пізнього осіннього посіву рослин є проростання насіння в результаті настання теплої погоди. У подальшому, після настання холодів, таке проросле насіння гине.

Пізньою осінню також можна сіяти насіння таких квітів як: чорнобривці низькорослі, айстри, аліссіум, календула, ехінацея, васильки, гвоздика, примула, лаванда, бузульник, дельфініум, флокси, гіпсофіла, люпин, рудбекія, герань, морозник та ін.

Команда ХСП буде рада, коли ці, отримані з нашою допомогою, знання дозволять Вашій сім’ї забезпечити себе ранніми овочами та зеленню, а також створити навколо себе квітучий оазис».

Як повідомлялось, програма «Добрий господар», спільна ініціатива Християнської Служби Порятунку та Благодійного Фонду Рідня, була презентована на “I-му Стрийському форумі”. Він проходив в рамках XIII-го Великого Карпатського ярмарку-фестивалю “СтрийОрганікФест-осінь 2019”, який відбувався 26-27 жовтня.

Be the first to comment on "На місяць швидше зможуть отримати врожай на Стрийщині, де триває робота з створення грядок Розуму"

Залишити відповідь