На непідконтрольних територіях тривають репресії щодо християн

Нещодавно з території так званої «лнр» було отримано крик про молитовну підтримку такого змісту:

«Сестры, братья, всем доброе утро!
Обращаемся к вам с молитвенной нуждой! На сегодняшний день в Луганске и Луганской области сложилась очень тяжёлая обстановка. Были вызваны служители всех конфессий в местные органы и им было объявлено, что все церковные здания им больше не принадлежат, регистрация новых церквей  запрещена, собираться по домам или где либо ещё запрещено! Адвентисты вообще объявлены экстремистской организацией, они теперь полностью под запретом. Все в большом смятении!
Большая просьба – молится о всех братьях и сёстрах и о сложившейся ситуации!»

Отож Християнська Служба Порятунку закликає всіх християн незалежно від конфесії та деномінації відгукнутися на цей заклик та духовно стати на захист Христової Церкви у всій її різноманітності, що потерпає зараз від переслідувань та гонінь на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу.

Нагадаємо, що, як нещодавно повідомляв Інститут Релігійної Свободи (ІРС), підтримувана Росією окупаційна влада “лнр” відмовила євангельським церквам у перереєстрації та заборонили їм будь-яку релігійну діяльність, у тому числі у власних молитовних будинках і навіть у приватних помешканнях:

“… Від керівників різних євангельських протестантських Церков України стало відомо, що окупаційна влада Луганська відмовила у реєстрації всім церковним громадам євангельських християн (баптистам, п’ятидесятникам, адвентистам)”.

Це означає повну заборону релігійної діяльності євангельських церков на окупованих територіях Луганської області. При цьому, як засвідчили ІРС представники церков, ця заборона стосується не лише богослужінь у молитовних будинках, але в тому числі і домашніх зібрань віруючих, за що загрожують штрафи та арешти.

Формальною підставою для відмови стали негативні висновки так званої “релігієзнавчої експертизи”.

Водночас, віруючі побоюються, що окупаційна влада реалізує свої попередні погрози щодо конфіскації молитовних будинків тих релігійних громад, які не пройдуть перереєстрацію.

“Не знаємо, чи зможемо наступної неділі провести богослужіння в церковній залі. Влада сказала, що приміщення вже не належить нам”, – сказали ІРС в одній з церков Луганщини.

У лютому 2018 року окупаційна влада Луганська запровадила так званий “закон лнр” про свободу совісті та релігійні об’єднання, згідно з яким усі діючі на окупованих територіях Луганської області релігійні об’єднання впродовж шести місяців повинні були пройти обов’язкову процедуру перереєстрації. Згодом, окупаційна влада продовжила крайній строк перереєстрації, який завершився 2 серпня цього року, ще на два з половиною місяці – до 15 жовтня.

Складається враження, що спонукання до перереєстрації було приводом для окупаційної влади зібрати дані про євангельські церкви та їхніх членів, щоб продовжити свою практику релігійних переслідувань більш цілеспрямовано.Водночас, сама ідея перереєстрації релігійних громад використовується проросійськими сепаратистами як ширма, щоб створити вигляд “законності” їхнім злочинам проти віруючих різних конфесій та намаганням встановити тотальний контроль над населенням окупованих територій.

Варто зауважити, що так званий “закон лнр” обмежує коло православних громад, які можуть діяти на окупованих територіях Луганщини, вимагаючи від них визнання Вселенським Православ’ям і лише “в рамках канонічної території Московського Патріархату” (стаття 6). Така вимога фактично ставить під загрозу  діяльність храмів Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Як повідомляв ІРС, підтримувані Росією бойовики примушують релігійні організації окупованих територій до перереєстрації під загрозою заборони будь-якої їхньої діяльності, штрафів та конфіскації храмів, молитовних будинків і іншого церковного майна. Як приклад, окремі релігійні громади вже зазнали свавільних обшуків, пограбування чи повного закриття храмів і молитовних будинків. Як приклад – Церкви євангельських християн-баптистів «Нове життя».

 

Be the first to comment on "На непідконтрольних територіях тривають репресії щодо християн"

Залишити відповідь