Олеся Шніцер: “Кожне серце, в якому є хоч краплина тепла, вже готове для того, щоб там міг народитися Бог”

…бо не було їм місця в заїзді“. Коли читаєш це місце у Луки, перед очима одразу малюється поширена картинка, як пихаті городяни зачиняють свої двері перед виснаженою довгим шляхом парою. Певно, природньо, що у містечку, в яке одночасно з’їхалася величезна кількість людей для проходження перепису, заїзди (готелі) були переповнені.  Але – згадайте – Марія з Йосифом прийшли до міста, звідки Йосиф був родом, отже у нього там, дуже ймовірно, були й родичі, які б могли прийняти їх. Могли, але чому ж не прийняли?

Тогочасні хати у євреїв мали, як правило, тільки одну кімнату, у якій перед сном розкладали килими і спали всі разом. А якщо в домі ще були й інші гості… І, можливо, саме з цих причин навіть зазвичай гостинні господарі змушені були вирішити, що для Марії, яка от-от мала народжувати, такі умови вряд чи були б комфортними…

Багато хто з нас не готовий відкривати двері свого серця для Бога аж ніяк не через гординю. Насправді ми боїмося, що у нашому житті – по самісінький верх завантаженому абсолютно буденними справами, приземленими бажаннями, небездоганними вчинками і, особливо, хронічним браком часу – Богові буде некомфортно. І чим більше ми прагнемо до досконалості, тим сильніше усвідомлюємо недосяжність такого бажання. “Тобі зараз буде незатишно з нами, Господи” – винувато зітхаємо ми, вкотре навіть подумки не наважуючись запропонувати свій невибагливий прихисток, – “нам ще треба трохи підготуватися, і от тоді…”

Однак, як любить мені повторювати мій кращий друг, часто “вчасно” – це краще ніж “бездоганно”. Кожне серце, в якому є хоч краплина тепла – вже готове. Як свідчить історія, іноді навіть таких мінімальних умов достатньо, щоб там міг народитися Бог…

advent_shnitser-3

 

Be the first to comment on "Олеся Шніцер: “Кожне серце, в якому є хоч краплина тепла, вже готове для того, щоб там міг народитися Бог”"

Залишити відповідь