Папа для України

Роздача паливних брикетів – 2017

ХСП, завдяки наданому Акцією «Папа для України» фінансуванню, за три місяці забезпечила роздачу 2741 тонни паливних брикетів. Цю допомогу отримали майже 7 тис людей (або 2285 домогосподарств) у 30-ти прифронтових селах поблизу Маріуполя.

Попри те, що найактивніша фаза проекту припадала на весняний період, він не втрачав своєї актуальності. Для багатьох бідних людей «сірої зони» брикети – це єдине доступне джерело енергії, з допомогою якого вони можуть приготувати собі їжу. Навіть там, де ще постачають природний газ чи вугілля, переважна більшость мешканців просто не має коштів, щоб їх оплатити. Служителі ХСП-Маріуполь знають про це з власного досвіду, оскільки весь час здійснюють своє служіння у прифронтовій зоні, живуть і спілкуються з цими людьми щодня. Як показує моніторинг інших команд ХСП (ХСП-Авдіївка, ХСП-Старобільськ, ХСП-Бахмут, ХСП-Мар’їнка), забезпечення місцевих мешканців енергоносіями – це одна з найважливіших проблем навіть у теплу пору року, вже й не говорячи про зиму.

Роздача паливних брикетів – 2018

За понад два місяці реалізації проекту було роздано майже 2,5 тис. тонн брикетів для близько 8 тис. мешканців прифронтових сіл та селищ маріупольського напрямку.

Зокрема, паливо отримали жителі Бердянського (42 т.), Сопіно (46 т.), Піонерського (29 т.), Приморського (23 т.), Виноградного (75 т.), Лебединського (58 т.), Гнутового (188 т.), Талаківки (413 т.), Черненко (15 т.), Піщевика (19 т.), Павлополя (24 т.), Орловського (89 т.), Кирилівки (110 т.), Чермалика (468 т.), Новоселівки (257 т.), Новоселівки 2 (89 т.), Старогнатівки (251 т.), Новогригорівки (27 т.), Келерівки (55 т.), Федорівки (15 т.) У Степанівку, Маловодне та Запорізьке було доставлено 146 тонн брикетів.

Не зважаючи на труднощі, пов’язані зі сніговими заметами та сильними морозами, усі бенефіціари отримали допомогу своєчасно. Процедура отримання брикетів відбувалась за списками, поданими з місцевих адміністрацій, у визначений заздалегідь день.

«При сьогоднішній вартості палива саме така допомога для місцевих мешканців – на вагу золота», – прокоментував актуальність проекту селищний голова Талаківки та Гнутово В’ячеслав Салгалов.

«Ми вже вдруге доставляємо брикети у рамках Акції «Папа для України» мешканцям «сірої зони». Окрім матеріальної підтримки, люди потребують простого спілкування та доброго слова. Під час наших зустрічей ми не тільки роздаємо допомогу, але й ділимось з ними  теплом наших сердець», – розповів Андрій Чміленко.

Встановлення дитячого майданчика для дітей з особливими потребами (Кремінна)

Крім того, Християнська Служба Порятунку в рамках акції «Папа для України» здійснювала проект із закупівлі та встановлення дитячого майданчика для дітей з особливими потребами на території Кремінської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату (Луганська область). У зазначеній школі-інтернаті навчаються та проходять курс реабілітації більше 80-ти дітей з ДЦП, залишковими явищами поліомієліту, вродженими і набутими порушеннями опорно-рухового апарату та ін.

Як показала практика, для втомлених війною українців Акція від Папи стала проявом любові та турботи Католицької Церкви. Духовне та моральне становище людей, які постраждали від війни, дуже складне. Папська допомога стала для них промінням радості та надії, що брати і сестри в Європі не забувають про них.