Десятки тисяч волонтерів та працівників соціальних служб прибули до Риму, щоб відзначити свій Ювілей, що входить у рамки Року Милосердя. Ці відзначення тривають від 2 до 4 вересня 2016 р.

Вранці у суботу 3 вересня Папа Франциск зустрівся з ними на площі Святого Петра у Ватикані. Серед учасників зустрічі були присутні також і численні черниці, брати та священики  із Згромаджень, заснованих Матір’ю Терезою з Калькутти: Місіонерок та Місіонерів Милосердної любові, які прибули до Риму з нагоди канонізації Матері Терези, що відбудеться 4 вересня.

Під час зустрічі прозвучали численні зворушливі свідчення волонтерів, серед яких однієї сестри Місіонерки милосердної любові та банківського службовця, який через помилку опинився у в’язниці і потім став волонтером.

Перед виступом Святішого Отця прочитано 13 розділ з І послання святого Павла до Корінтян, який відоми як «гімн любові».

«Нехай ваші діла милосердя будуть скромним і красномовним продовженням Христового діла», – наголосив Папа, звертаючись до представників світу волонтерства і соціальних служб.

Свої роздумування Святіший Отець розпочав саме з «гімну любові» святого Павла, підкреслюючи, що слова апостола запевняють нас, що ні в нашому житті, ні в історії світу ніколи не бракуватиме Божої любові. Він зазначив, що «це завжди молода, активна, динамічна любов, […] вірна любов, яка не зраджує, не зважаючи на наші протиріччя. Це плідна любов, яка приносить плоди і є більшою, ніж наші лінощі. Усі ми є свідками цієї любові… тому ми повинні сказати з усією рішучістю: мене люблять, тому я існую» –  сказав Папа.

Його Святість зазначив, що з Голгофи, місця Страстей Христових, випливає джерело любові, що усуває всі гріхи та  все відроджує в новому житті. Він згадав слова святого Павла, що ніхто і ніщо не може відокремити нас від Божої любові (пор Рм 8,35-39). «Тому Любов є найповнішим виразом усього життя і дозволяє нам існувати!» – сказав Папа Франциск.

Він зазначив, що Церква не може не бачити багато форм бідності, які благають милосердя, спонукаючи її дати відповідь в конкретних життєвих ситуаціях. Звертаючись до волонтерів, Святіший Отець сказав, що їхнє служіння виражає вірогідність Церкви. «Ніколи не втомлюсь наголошувати, – сказав він, – що Боже милосердя – це не прекрасна ідея, але конкретна дія! Не існує милосердя без конкретності у повсякденності. Істина милосердя виявляється в щоденних жестах, які унаочнюють Божу дію серед нас».

Далі Папа мовив: «Ви є ремісниками милосердя – своїми руками, очима, слуханням, близькістю, любов’ю. Чи ви задумувались над тим, що ви є простягненою Божою рукою? Вірогідність Церкви у переконливий спосіб проходить через ваші руки… Завжди будьте охочими в солідарності, непохитними в близькості, ревними в розбуджуванні радості, переконливими в утішенні. Світові потрібно конкретних ознак солідарності, насамперед, перед пасткою байдужості, що вимагає людей, здатних своїм життям протиставитись індивідуалізмові, дбанню тільки про себе і відсутністю зацікавлення до потребучих братів. Завжди будьте щасливі і сповнені радості задля вашого служіння, але нехай ніколи це не стане нагодою до зарозумілості, яка приводить до думки, що ми кращі від інших. Нехай ваші діла милосердя будуть скромним і красномовним продовженням Христового діла, Який досі нахиляється і піклується терплячими», – наголосив Папа.

На закінчення, посилаючись на канонізацію Матері Терези з Калькутти, Святіший Отець закликав присутніх слідувати за нею й незліченними святими –свідками милосердя. «Наслідуймо й ми їхній приклад і просімо бути смиренним знаряддям в Божих руках, щоб полегшити страждання світу і дарувати радість і надію на воскресіння», – закінчив Папа Франциск.

 

Джерело:  Радіо Ватикан