Папа: Євангелізація – не прозелітизм, а свідчення

Учні покликані наслідувати місіонерський стиль Ісуса: звіщати Євангеліє рішуче та смиренно, роблячи це, насамперед, своїм свідченням. Думками про це Папа Франциск поділився перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 8 січня 2017 р., коментуючи розповідь святого Матея про Хрищення Ісуса в Йордані, повідомляє Радіо Ватикану.

Євангелист розповідає про те, що серед натовпу на березі річки, який прийшов до Предтечі, аби прийняти з його рук Хрищення, був також Ісус. Христитель хотів відмовитися, вказуючи на велику віддаль між собою та Ісусом, але Ісус, як підкреслив Святіший Отець, «прийшов саме для того, аби вкоротити відстань між людиною і Богом», а тому просить Івана охристити Його, аби «сповнилася всяка справедливість».

Коли Ісус вийшов з води, з неба почувся голос Отця: «Це Син мій улюблений, у Ньому моє вподобання». Одночасно, Святий Дух у вигляді голуба спочив над Ісусом, Який прилюдно розпочинає місію спасіння. Як зауважив Наступник святого Петра, ця місія позначена «стилем смиренного й тихого слуги, оснащеного лише силою істини».

«Таким є стиль Ісуса, а також – місіонерський стиль Христових учнів: звіщати Євангеліє лагідно та рішуче, без крику, нікого не сварячи, але смиренно та рішуче, без зухвальства й примусу. Справжня місія ніколи не є прозелітизмом, але – притяганням до Христа. Як? Яким чином притягаємо до Христа? Власним свідченням, починаючи з власного глибокого єднання з Ним у молитві, в адорації та в конкретній любові, яка є служінням Ісусові, присутньому в найменшому з братів», – сказав Папа, додаючи, що наслідуючи Ісуса – доброго й милосердного Пастиря, ми покликані «вчинити своє життя радісним свідченням».

Підсумовуючи, Святіший Отець зазначив, що свято Господнього Хрищення допомагає нам наново відкривати «дар і красу» приналежності до «люду охрищених», тобто «грішників, спасенних Христовою благодаттю, дійсно включених завдяки дії Святого Духа в Ісусове синівство з Отцем, прийнятих у лоно матері Церкви».

Be the first to comment on "Папа: Євангелізація – не прозелітизм, а свідчення"

Залишити відповідь