Пауліни відвідали центр ХСП-Маріуполь

Нещодавно центр ХСП-Маріуполь, який базується у Піонерському,  відвідали високі гості з Ордену Паулінів, а саме генеральні радники Ордену отці Маріуш Табульський і Ришард Борткевіч та настоятель паулінів в Україні отець Роман Лаба.

Гості детально ознайомилися з діяльністю Християнської Служби Порятунку у цьому секторі і обговорили  перспективи подальшої інтеграції місіонерської праці тактичної групи ХСП-Маріуполь з пастирською діяльністю католицької парафії Божої Матері Ченстоховської у Маріуполі, якою опікуються отці – пауліни. Власне завдяки попереднім взаємним зусиллям з боку координатора групи ХСП-Маріуполь Володимира Завадського та настоятеля парафії отця Павла Томашевського останнім часом уже були зроблені важливі кроки у цьому напрямку.

 

Взагалі ж отці – пауліни уже довгий час дотичні до служіння ХСП на Донбасі, а отець Роман Лаба стояв біля витоків Християнської Служби Порятунку та є одним із постійних духовних наставників для служителів ХСП.

 Нагадаємо, що Пауліни або Орден св. Павла Відлюдника (лат. Ordo Sancti Pauli Primi Eremitæ, OSPPEпол. Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika) — католицький чернечий орден, заснований у XIII столітті та названий на честь Павла Фівейського, святого IV століття, який вважається першим християнським ченцем-самітником.

Орден святого Павла Першого Пустельника було засновано в Угорщині у ХІІІ столітті, офіційно затверджений 1308 року.

На територію України отці Пауліни прийшли 1658 року, коли Миколай і Уршуля Бєгановські запросили їх до Львова, побудувавши там для них храм і монастир.

Після входження Галичини до складу Габсбурзької монархії, 1772 року за «Йозефінським скасуванням» Пауліни були змушені залишити Львів.

Орден об’єднує автономні монастирі, що живуть за статутом паулінів. За даними на 2007 рік орден налічував 70 монастирів, з яких 17 знаходяться в Польщі. Доми ордену знаходяться також в УгорщиніХорватії,  УкраїніБілорусіСловаччиніНімеччиниБельгіїІталіїСШААвстралії, Росії та декількох африканських країнах. Загальне число ченців — 509, з яких 317 священиків.

Найвідомішим монастирем і духовним центром ордену паулінів є Ясногорський монастир. Відомий тим, що в ньому зберігається найбільша християнська святиня Центральної та Східної Європи —Ченстоховська ікона Божої Матері.

1991 року отці Пауліни повернулись в Україну. Від 1998 року Пауліни душпастирюють у Кам’янці-Подільському.

На сьогодні в Україні налічується п’ять парафій отців Паулінів, в яких працює із десятка священиків: Кам’янець-Подільський, Сатанів (Кам’янець-Подільська дієцезія), Бровари та Ружин (Київсько-Житомирська дієцезія), Маріуполь (Харківсько-Запорізька дієцезія).

Be the first to comment on "Пауліни відвідали центр ХСП-Маріуполь"

Залишити відповідь