Благовісники

hsp_nash

ІІ. Благовісники: Місіонери / Рятувальники / Фронтові Волонтери  – християни (чоловіки, жінки), які відповідно входитимуть до складу стаціонарних польових команд, що постійно перебуватимуть у секторах на прифронтових територіях («червона» і «сіра» зони), або мобільних груп, що періодично на ротаційній основі виїжджатимуть для служіння у зону АТО (служіння, як правило, не відбуватиметься у місцях безпосередніх бойових дій).

«Ніщо так не притаманно християнинові, як бути миротворцем. (Мт. 5:9), і за це Господь обіцяв нам найбільшу нагороду».

 Св. Василій Великий

 

Завдання Місіонерів – здійснення євангелізаційної, апостольської, пастирської та гуманітарної місії переважно серед цивільного населення у прифронтовій зоні. Місіонери залучаються до реалізації соціальних та освітніх програм, проектів, акцій в якості виконавців чи груп підтримки. Місіонери входять до складу команд, входитимуть до складу команд, що на постійній чи тривалій ротаційній основі здійснюють служіння у місійних секторах.

Завдання Рятувальників – участь у рятувальних операціях для надання духовної, психологічної, парамедичної та гуманітарної  допомоги потерпілим та їх евакуації, а також проведення  різнопланових безпекових місій та моніторингових рейдів. Рятувальники можуть у разі потреби залучатися до реалізації соціальних, гуманітарних та освітніх місій в якості мобільних оперативних груп. Рятувальники діють у зоні у секторах відповідальності на постійній чи ротаційній основі або мобілізуватися під конкретну подію.

Завданням Фронтових Волонтерів є транспортування гуманітарної допомоги у сектори діяльності польових підрозділів ХСП, супроводження людей на мирні землі і навпаки, транспортна та логістична підтримка польових підрозділів у місцях дислокації, участь у будівельних та ремонтних роботах на прифронтових територіях, проведення окремих цільових євангелізаційних, гуманітарних, соціальних чи освітніх програм, проектів, акцій на прифронтових територіях, участь у регулярному євангелізаційному, формаційному, дитячому, пастирському та інших служіннях ХСП-центрів в режимі короткострокових ротацій тощо.

Через участь у короткострокових тренінгах благовісники можуть набувати кваліфікацію тренерів для подальшого навчання військовослужбовців та цивільного населення у сфері тактичної медицини, інформування про мінну небезпеку, антистресової терапії тощо.

Благовісники проходитимуть спеціальну додаткову підготовку для набуття навиків поводження у зоні АТО та комунікацій з військовослужбовцями і місцевим населенням.

 

Загальні критерії для кандидатів у благовісники:

 • Християни, що мають благословення від свого духівника
 • Наявність рекомендації настоятеля (пастира, пресвітера, лідера спільноти)
 • Наявність певної молитовної практики та біблійної формації
 • Вік – 25-50 років
 • Відсутність фізіологічних та психологічних протипоказань
 • Згода родини
 • Наявність водійських прав категорії В, С (бажано).

 

Особливо вітаються:

 1. Особи, які мають практичний досвід євангелізаційного, аніматорського чи місіонерського служіння.
 2. Особи, які мають практику ведення ходатайственних, заступницьких та картографічних молитов.
 3. Особи, які мають досвід роботи з дітьми, підлітками та молоддю.
 4. Лікарі загальної медицини – терапевти, педіатри, стоматологи (військові, дорослі, дитячі).
 5. Рятівники-парамедики, психологи, пожежники, альпіністи, спеціалісти у сфері запобігання виникненню ситуацій техногенного та природного характеру, аварій, катастроф, епідемій,
 6. Колишні кадрові військовослужбовці та бійці АТО.
 7. Особи, що мають досвід соціальної роботи чи досвід організації гуманітарних програм.