Хто ми

Лого

Теперішнє життя – це час боротьби, отже, треба боротися, бо на війні ніхто не шукає спокою, ніхто не думає про приємності, ніхто не турбується про маєтки, ніхто не журиться про жінку, але зажурений тільки одним – як би перемогти ворога. Так будемо поводитися і ми…А правильніше кажучи, це не справа наших намагань – але Божої ласки. Його допомоги.
Св. Іван Золотоустий

Християнська служба порятунку започатковувалася на основі служіння, що здійснювалося спільнотою Віднови у Святому Дусі «Мараната» під час Революції Гідності: з грудня 2013 року у середовищі Об’єднання католицьких спільнот (ОКС) група служителів – місіонерів Маранати ініціювала та координувала міжспільнотове служіння (всього було задіяно близько 30 католицьких харизматичних спільнот з різних регіонів України), яке, зокрема, полягало у діяльності Духовного Майдану  (підтримувало присутність та зусилля Церкви у місцях громадянського протистояння) та Молитовного корпусу (забезпечувало спільний молитовний простір в інтенціях, що визначалися Церквою у той період). З анексією Криму та початком війни на сході України, Мараната розпочинає служіння в лоні капеланського та християнського волонтерського руху. На цьому етапі проходить інтегрування зусиль служителів зі складу Маранати та інших київських католицьких харизматичних спільнот з одного боку, а з іншого – капеланів зі складу Міжконфесійного батальйону військових капеланів (МБВК) (налічував більше 100 капеланів шести християнських конфесій та деномінацій). Так народжується сучасне екуменічне служіння «Християнська служба порятунку».

 

Провадиться за благословення Ординарія Києво-Житомирської дієцезії архієпископа Петра Мальчука РКЦ, Ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ єпископа Станіслава Широкорадюка та Єпископа –помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Яна Собіло, єпископа Бучацької єпархії УГКЦ Дмитра Григорака
(
Харківсько-Запорізька дієцезія РКЦ охоплює поряд з іншими Донецьку і Луганську області)

Своє пастирське благословення для Християнської служби порятунку уділили також Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті та Блаженніший Любомир Гузар.

Провадження Служіння в зоні АТО здійснюється на основі
Меморандуму про співробітництво, укладеного між ХСП та Генеральним Штабом Збройних Сил України

 

Духовне провідництво, юридична основа та організаційна база ХСП

 Духовне провідництво ХСП здійснюють брат Блажей Суска, OFM CAP  (духовний асистент) та отець Роман Лаба, OSPPE (капелан).

Юридичною основою для провадження ХСП є громадська організація «Християнська Служба Порятунку» (створена у грудні 2015 року міжконфесійною групою християнських служителів), благодійний фонд «Християнська Служба Порятунку» (адмініструють служителі київських католицьких харизматичних спільнот), а також спеціалізований структурний підрозділ ХСП – Корпус військових капеланів (КВК ХСП) (згромадження служителів зі складу Міжконфесійного батальйону військових капеланів, що проводив душпастирське служіння на всіх ділянках фронту у зоні АТО до березня 2016 року, а згодом був трансформований у КВК ХСП).

Організаційною базою для провадження ХСП є Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви (РКЦ, м. Київ, Орден братів менших капуцинів – CAP) та спільнота Віднови у Святому Дусі «Мараната», яка діє при цій парафії.

Основним середовищем підтримки для ХСП є базові структури Католицької Харизматичної Віднови в Україні, а саме Школа Християнського Життя і Євангелізації, Об’єднання Католицьких Спільнот та Католицький Альфа-офіс.