Хто ми

Лого

Теперішнє життя – це час боротьби, отже, треба боротися, бо на війні ніхто не шукає спокою, ніхто не думає про приємності, ніхто не турбується про маєтки, ніхто не журиться про жінку, але зажурений тільки одним – як би перемогти ворога. Так будемо поводитися і ми…А правильніше кажучи, це не справа наших намагань – але Божої ласки. Його допомоги.
Св. Іван Золотоустий

Християнська служба порятунку започатковувалася на основі служіння, що здійснювалося спільнотою Віднови у Святому Дусі «Мараната» під час Революції Гідності: з грудня 2013 року у середовищі Об’єднання католицьких спільнот (ОКС) група служителів – місіонерів Маранати ініціювала та координувала міжспільнотове служіння (всього було задіяно близько 30 католицьких харизматичних спільнот з різних регіонів України), яке, зокрема, полягало у діяльності Духовного Майдану  (підтримувало присутність та зусилля Церкви у місцях громадянського протистояння) та Молитовного корпусу (забезпечувало спільний молитовний простір в інтенціях, що визначалися Церквою у той період). З анексією Криму та початком війни на сході України, Мараната розпочинає служіння в лоні капеланського та християнського волонтерського руху. На цьому етапі проходить інтегрування зусиль служителів зі складу Маранати та інших київських католицьких харизматичних спільнот з одного боку, а з іншого – капеланів зі складу Міжконфесійного батальйону військових капеланів (МБВК) (налічував більше 100 капеланів шести християнських конфесій і деномінацій та здійснював своє пастирське служіння на всіх ділянках фронту, починаючи з весни 2014 року). У спільну ініціативну групу увійшли католицькі служителі – харизмати, двоє католицьких священників – капуцин і паулін та протестантські пастирі – капелани. Так у грудні 2015 року народжується сучасне екуменічне служіння «Християнська служба порятунку», а у березні 2016 року МБВК трансформується у Корпус Військових Капеланів ХСП.

 

Служіння провадиться за благословення Ординаріів Києво-Житомирської дієцезії РКЦ архієпископа Петра Мальчука та єпископа Віталія Кривицького, Ординарія  Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ єпископа Леона Дубравського, Ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ єпископа Станіслава Широкорадюка, єпископа Бучацької єпархії УГКЦ Дмитра Григорака, єпископа –помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Яна Собіло, єпископа –помічника Львівської архідієцезії РКЦ Едварда Кави.

Своє пастирське благословення для ХСП уділили також Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Блаженніший кардинал Любомир Гузар, єпископ Союзу Незалежних Євангельських Церков України Олександр Дехтяренко, єпископ Об’єднання Церков Християн Віри Євангельської «Українська Місіонерська Церква» Валерій Решетинський.

Загальне духовне покриття ХСП перед лицем Католицької Церкви здійснює Кустодія Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні.

До участі у ХСП залучаються християнські служителі різних профілів: молитовники, місіонери, капелани, євангелісти, рятувальники,, волонтери, правозахисники,  психологи, медики, соціальні працівники, журналісти, блогери, тренери за цільовими формаційними напрямками.

ХСП є екуменічним служінням та відкрита для участі християн усіх конфесій та деномінацій. Станом на сьогодні у корпусах  служителів ХСП представлені римо-католики, греко-католики, баптисти, п’ятидесятники, месіанські євреї, протестанти – харизмати, реформати, лютерани та православні.

Юридичною основою для провадження ХСП є громадська організація «Християнська Служба Порятунку» (створена у грудні 2015 року міжконфесійною групою християнських служителів),  благодійний фонд «Християнська Служба Порятунку» (адмініструють служителі київських католицьких харизматичних спільнот), а також створені на їх основі спеціалізовані структурні підрозділи ХСП – Корпус військових капеланів, фронтові тактичні підрозділи  у зоні АТО / ООС (Маріуполь, Авдіївка, Мар’їнка, Бахмут та Старобільськ), Центр соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та їх родин, Центр соціального  лідерства, Християнська соціальна платформа та низка інших.

Організаційною базою для провадження ХСП є Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви(РКЦ, м. Київ, Орден братів менших капуцинів – CAP) та спільнота Віднови у Святому Дусі «Мараната», яка діє при цій парафії.