Папа для України

ХСП, завдяки наданому Акцією «Папа для України» фінансуванню, за три місяці забезпечила роздачу 2741 тонни паливних брикетів. Цю допомогу отримали майже 7 тис людей (або 2285 домогосподарств) у 30-ти прифронтових селах поблизу Маріуполя.

Попри те, що найактивніша фаза проекту припадала на весняний період, він не втрачав своєї актуальності. Для багатьох бідних людей «сірої зони» брикети – це єдине доступне джерело енергії, з допомогою якого вони можуть приготувати собі їжу. Навіть там, де ще постачають природний газ чи вугілля, переважна більшость мешканців просто не має коштів, щоб їх оплатити. Служителі ХСП-Маріуполь знають про це з власного досвіду, оскільки весь час здійснюють своє служіння у прифронтовій зоні, живуть і спілкуються з цими людьми щодня. Як показує моніторинг інших команд ХСП (ХСП-Авдіївка, ХСП-Старобільськ, ХСП-Бахмут, ХСП-Мар’їнка), забезпечення місцевих мешканців енергоносіями – це одна з найважливіших проблем навіть у теплу пору року, вже й не говорячи про зиму.

Крім того, Християнська Служба Порятунку в рамках акції «Папа для України» здійснювала проект із закупівлі та встановлення дитячого майданчика для дітей з особливими потребами на території Кремінської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату (Луганська область). У зазначеній школі-інтернаті навчаються та проходять курс реабілітації більше 80-ти дітей з ДЦП, залишковими явищами поліомієліту, вродженими і набутими порушеннями опорно-рухового апарату та ін.

Як показала практика, для втомлених війною українців Акція від Папи стала проявом любові та турботи Католицької Церкви. Духовне та моральне становище людей, які постраждали від війни, дуже складне. Папська допомога стала для них промінням радості та надії, що брати і сестри в Європі не забувають про них.

 

Хочеш знати більше про ХСП?
Підпишися на новини та отримуй оперативну інформацію про служіння ХСП