Програма навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»

Ця навчально-тематична програма призначена для навчання, набуття практичних навиків, а також для перевірки знань відповідальних за роботу демонстраційних ділянок, які забезпечують реалізацію Програми ГО «Християнська служба порятунку» (далі – ХСП) – «Естафета добра та благополуччя» в окремих територіальних громадах і на практиці будуть здатні показати учасникам Програми як інтенсивна праця людини на землі може бути замінена на силу знань про живу природу та інтелект. В результаті отриманих знань та здобутих практичних навиків сім’ї учасників Програми стануть здатними отримувати у рази вищі результати на значно менших площах своїх земельних ділянок із суттєво меншими затратами праці, ніж при традиційному господарюванні.

Навчальні ресурси: книги, брошури, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, презентації, відеоматеріали, плакати, стенди, інструменти та технічні засоби для формування і обробітку теплих грядок Розума, інструменти та технічні засоби для роботи сімейної мікро-ферми, інструкція по користуванню екзоскелетною мотикою-плоскорізом Розума, інформація з сайту ХСП, банери, флайєри.

Мета навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»: набуття кожним  Відповідальним за роботу демонстраційної ділянки необхідного об’єму знань та практичних навиків:

– за допомогою яких він здатен буде створити демонстраційну ділянку Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя» у територіальній громаді за місцем свого проживання;

– які (знання та практичні навики) він в подальшому буде здатен у доступній формі безкоштовно передати учасникам Програми у територіальній громаді за місцем свого проживання;

– як кожна сім`я на обмеженій площі своєї присадибної ділянки з мінімальними затратами зможе себе гарантовано забезпечувати необхідною рослинною та тваринною їжею і зможе отримувати додатковий дохід лише за допомогою розумного використання своєї невеликої земельної ділянки;

– як кожна сім`я зможе отримувати гарантований позитивний результат незалежно від погодних умов, від епідеміологічної чи фінансово-економічної ситуації у країні чи світі;

– як усунути у людей проблему зневіри у собі, забезпечити здобуття ними впевненості у собі та віри у свої сили і добро;

– як передавати людям цінні знання і як запустити у громадах самовідтворювальний механізм масштабування любові, добра і благополуччя, який здатен призвести до подолання бідності, зменшення агресії, злоби та ненависті серед людей;

– як вести екологічно безпечне господарювання з переробкою відходів у продукти з високим рівнем доданої вартості;

– як створювати у територіальних громадах необхідну інфраструктуру і кооперативи, здатні забезпечувати фінансову, продовольчу і паливно-енергетичну самодостатність громад, стійке (стале) зростання матеріального та духовного благополуччя мешканців.

Процедура навчання:

 1. Дистанційно: відповідальні за роботу демонстраційних ділянок самостійно ознайомляться з рекомендованою літературою та матеріалами, які будуть отримувати на електронну пошту;
 2. Навчання у класі: відповідальні за роботу демонстраційних ділянок здобудуть від тренерів групи поширення знань необхідний об’єм теоретичних знань, достатній для того, щоб у доступній формі передавати їх учасникам Програми у своїх територіальних громадах на створених по наданому проекту демонстраційних ділянках;
 3. Практичні заняття: отримані теоретичні знання будуть закріплятися в ході практичних занять, які будуть проводити тренери ХСП, які відповідальні за організацію навчального процесу у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок».

Увесь процес навчання побудований по принципу «від простого до складного» і розподілений на 2 навчальних рівні:

Перший рівень навчання: здобуття відповідальною особою базових знань та навиків, необхідних для оперативного створення нею демонстраційного майданчика у своїй територіальній громаді, для демонстрації учасникам Програми «Естафета добра та благополуччя» можливості отримання ними задекларованих у Програмі результатів, а також для зрозумілого та доступного доведення до учасників Програми знань про живу природу за допомогою яких вони стануть здатними отримувати у рази вищі результати на значно менших площах своїх земельних ділянок із суттєво меншими затратами праці, ніж при традиційному господарюванні.

Другий рівень навчання: отримання поглиблених спеціалізованих знань.

 Загальна кількість навчальних годин: 96 навчальних годин, включаючи 26 годин практичних занять.

Із них:

1-й рівень навчання: 49 навчальних годин, включаючи 18 годин практичних занять;

2-й рівень навчання: 47 навчальних годин, включаючи 8 годин практичних занять.

Підхід до організації навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»: нами пропонується два підходи до організації процесу навчання Відповідальних за роботу демонстраційних ділянок – «Щомісячні цикли» і «Турборежим». Вибір процесу навчання здійснюється за погодженням з учасниками навчальної групи Відповідальних за роботу демонстраційних ділянок:

Процес навчання «Щомісячні цикли» – під час кожного циклу учні мають пройти не менше 1-2 навчальних тем і закріпити здобуті знання в ході практичних  занять. Для цього відповідальним за організацію навчання погоджуються два суміщених дні (як правило, це субота та неділя).  Навчання відбувається для груп у кількості до 15 осіб.

Процес навчання «Турборежим» – навчання відбувається згідно графіку погодженого між учасниками навчальної групи та тренерами Школи

Місце проведення навчання: Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ, бульвар Перова, 1Б

Тренери групи поширення знань «Школи відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»:

Розум Володимир Микитович – автор і розробник запатентованої української агротехнології «Теплі грядки Розума», практик високоефективного сільського господарювання.

Іванько Олександр Олександрович – автор української агротехнології «ГеліоТеплиці», керівник Асоціацій військових вчених – учасників бойових дій, співавтор ряду технологій та підходів до високоефективного кліматостійкого сімейного сільського господарювання, автор тренінгу «Екстремальні агротехнології».

Тарас Юрій Ярославович – автор і координатор Програми «Естафета добра та благополуччя», голова правління споживчого товариства «Кооператори-співвласники», співавтор ряду технологій високоефективного сільського господарювання.

Відповідальний за організацію навчання: Юрій Тарас – координатор Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя», тел. +38-067-812-21-31.

Після завершення навчання надається Сертифікат «Експерта з поширення добра та благополуччя», у якому зазначається який саме рівень навчання пройдено.

ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ і МАТЕРІАЛІВ

для вивчення у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»

 1. «Теплі грядки Розума» В.М.Розум;
 2. «Солнечный вегетарий» О.О.Іванько;
 3. Газети “Диво-земля” із статтями про ТГР.
 4. Книга Волленнбер “Таємниче життя дерев”
 5. Статті В.М.Розума:

-“Про класичну теплу грядку”

-Мікориза чорного трюфеля

-Бентоніт

-Біочар Терра Предта

-Пермакультура ТГР

-Пришкільна ділянка Плебанівської школи.

-Куренева ТГР

-Колова ТГР

-Поверхнева ТГР з підкисленим грунтом (лохинова)

-Органічна грядка Мітлайдера з ТГР і мікоризно – бентонітним наповненням

-Високі гряди Хольцера з ТГР

-Паркова ТГР

-Різновиди ТГР і форми їх виконання.

-Механізація ТГР.

 1. Сади і розсадники з ТГР.
 2. Санація і регенерація грунту і міське фермерство на ТГР.
 3. Екзоскелетна мотика – плоскоріз Розума і інструкція по користуванню.
 4. Банери ТГР- 14 шт.- застосування ТГР в різних сферах
 5. Флайери по ТГР
 6. Книга «Агротехника природного земледелия на садовом участке»;
 7. Книга «Новая система земледелия» І.Овсінський;
 8. Книга «Какое удобрение лучше? Сидераты!»;
 9. Книга «Меланжевый огород» Б.А.Бублик;
 10. Презентація «Продукти харчування, середовище життя і доля українського етносу»;
 11. Презентація «Сімейна мікро-ферма та її можливості»;
 12. Презентація «Історичний досвід саморозвитку українського народу і сучасні проблеми регіонів України»;
 13. стаття О.О.Іванько «Продовольча самодостатність і екологія людини»;
 14. стаття О.О.Іванько «Системна самодостатність моєї рідної Малої Батьківщини (вирішення проблем об’єднаних громад)»;
 15. спеціалізовані відеоматеріали;
 16. інші.

Загальна інформація про Програму ХСП «Естафета добра та благополуччя»

Мета Програми: реалізація зрозумілих для людей з усієї України та дуже простих для їх подальшого масштабування і відтворення практичних дій, в  результаті яких учасники Програми здобувають впевненість у собі, віру у добро та людей, здатність забезпечувати свої сім`ї продуктами харчування, стають творцями свого майбутнього, своїх родин і громад, стають соціально активними у своїх громадах та готовими безкоштовно передавати здобуті знання і практичний досвід іншим потребуючим і, таким чином, перетворюються у провідників добра та благополуччя.  

Цією Програмою ХСП планує запустити серед людей самовідтворювальний механізм масштабування любові, добра і благополуччя у вигляді безкоштовної передачі знань та практичних навиків за допомогою яких кожна сім`я на обмеженій площі своєї присадибної ділянки зможе себе забезпечувати необхідною рослинною та тваринною їжею.

Принцип естафети буде досягатися тим, що кожен з учасників Програми бере на себе зобов’язання безкоштовно передати здобуті знання і навики не менше  як 2-м новим учасникам Програми (якими можуть бути діти, друзі, родичі, сусіди, колеги по роботі, знайомі учасників Програми) з обов’язковою фіксацією цього факту у вигляді колективного фото та його наступного направлення на електронну почту відповідального за роботу демонстраційної ділянки у територіальній громаді учасника Програми.

Як буде реалізовуватись Програма і які результати ми плануємо отримати?  Програма «Естафета добра та благополуччя» буде реалізовуватись шляхом поетапного створення демонстраційних майданчиків у територіальних громадах. В межах Програми «Естафета добра та благополуччя» будуть реалізовуватись 2 окремих проекти – «Теплі грядки Розума» та «Сімейна мікро-ферма».

Практичним результатом участі у проекті «Теплі грядки Розума» стане володіння його учасниками наступними знаннями та практичними навиками:  як можна отримувати врожаї до 5 раз вищі із затратами праці до 10 раз меншими;  як забезпечити щоб волога з повітря сама конденсувалася у ґрунті і можна було б обійтись без поливу грядок;  як забезпечити щоб необхідні рослинам добрива самі формувались у ґрунті;  як прискорити вегетацію рослин і отримувати декілька врожаїв;  як з мінімальними трудовими і фінансовими затратами самостійно забезпечити свою сім`ю рослинною їжею на мінімальній площі присадибної ділянки.

Практичним результатом участі у проекті «Сімейна мікро-ферма» стане розуміння його учасниками цінності кожного клаптика їх землі, а також володіння наступними знаннями та вміннями:  як на площі 36кв.м створити ферму суміщену з теплицею у якій під одним дахом буде вирощуватись птиця чи інші с/г тварини та пророщуватись зелений корм для цих с/г тварин, а також протягом всього року будуть вирощуватись овочі та зелень для сім`ї;  як сім`я може отримувати додатковий дохід за допомогою розумного використання своєї невеликої земельної ділянки.

 ПРОГРАМА НАВЧАННЯ

У «ШКОЛІ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА РОБОТУ ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ДІЛЯНОК»

Перший рівень навчання

 ТЕМА 1

Загальна інформація про Програму ХСП «Естафета добра та благополуччя»

та проекти «Теплі грядки Розума» і «Сімейна мікро-ферма»

Матеріали для вивчення: Програма «Естафета добра та благополуччя», проект «Теплі грядки Розума», проект «Сімейна мікро-ферма», сайт ХСП (ключове слово для пошуку «естафета»), презентація «Продукти харчування, середовище життя і доля українського етносу», статі тренерів Програми

Спосіб вивчення: дистанційне самостійне вивчення

ТЕМА 2

Теплі грядки Розума

Теплі грядки Розума, схема і різновиди теплих грядок Розума, мілкий обробіток ґрунту, самобутність рослин,  інтенсивна посадка рослин, ґрунтова біота з мікоризою, гумус, здорова якісна їжа, людина і природа, живлення рослин в теплих грядках Розума, родючість землі, клиноподібний рівчак, ЕМ-компост, ущільнення грядок, оздоровлення рослин, профілактика від хвороб та шкідників, дощові черв’яки, кроти, миші і кури в теплих грядках Розума, тепла грядка Розума як дитячий ігровий майданчик та центр здобуття дітьми екологічної освіти та навиків

Матеріали для вивчення: книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, презентації, плакати, стенди, інструменти та технічні засоби для формування і обробітку теплих грядок Розума, інструкція по користуванню екзоскелетною мотикою-плоскорізом Розума.

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 6 годин;  практичні заняття – 4 години.

ТЕМА 3

Модернізація теплих грядок Розума

Модернізація теплих грядок Розума, бентоніт, мікориза чорного трюфеля, забезпечення геліопідігріву ґрунту, збагачення коріння рослин киснем, створення ґрунтових повітропроводів з доступних матеріалів, скорочення строків вегетації рослин, отримання декількох врожаїв на одній ділянці, отримання більших врожаїв, модернізація існуючих плівкових теплиць, переведення існуючих арочних плівкових теплиць у режим «Термос», екстремальні агротехнології

Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, презентації.

Способи вивчення: навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 6 годин;  практичні заняття – 4 години.

ТЕМА 4

Нова система землеробства І.Овсінського

Джерела харчування рослин: атмосфера та грунт. Умови засвоєння рослинами поживних речовин, які знаходяться у ґрунті і атмосфері. Вугільна кислота у ґрунті. Температура грунту. Атмосферна іригація. Інструменти для обробітку грунту. Задачі обробітку грунту. Вплив обробки на формування родючого ґрунту. Вплив обробки грунту на ріст рослин.

 Матеріали для вивчення: книга «Новая система земледелия» автор І.Овсінський

 Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

 Час навчання: навчання у класі – 6 годин;  практичні заняття – 4 години.

ТЕМА 5

Загальна інформація про умови забезпечення родючості ґрунту

Вологість, капілярність ґрунту, повітряні канали, температура, вуглекислий газ, кисень, мульча, освітленість, щільність ґрунту, сидерати, мінеральні добрива, вода, біомінеральні добавки … Механізми обміну між рослинами і мікоризою (яка у землі) цукрами, амінокислотами, вологою та поживними речовинами. Як рослини проявляють свої психічні здібності і як їх можна використати для збільшення врожаїв? Як людина може переконати рослину краще квітнути чи дати більший врожай? Як музика впливає на ріст рослин і яка музика сприяє кращому росту рослин? Як рослини за допомогою створеного біоценозу можуть самі боротися із шкідниками, а також за рахунок чого здійснюється обмін інформацією між рослинами?

Матеріали для вивчення: Книга «Меланжевый огород» автор Б.А.Бублик, книга «Новая система земледелия» автор І.Овсінський, книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, відеоматеріали.

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 6 годин;  практичні заняття – 2 години.

ТЕМА 6

Загальна інформація про інтенсивну посадку рослин

Сумісність посадки рослин, алелопатія. Інформація про корисність та вигоди інтенсивної посадки рослин: збільшення врожайності, раціональне використання площі, самозахист рослин, біомаса для мульчі і для компостування, пригнічення бур’янів, пухкість ґрунту, збереження вологи, екологічний ефект, сировина для інсектицидів та репелентів, невичерпна зелень, зменшення затрат праці, красота і здоров’я

Матеріали для вивчення: книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, книга «Меланжевый огород» автор Б.А.Бублик, книга «Новая система земледелия» автор І.Овсінський, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, відеоматеріали

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 5 годин;  практичні заняття – 3 години.

ТЕМА 7

Новітні перспективні технології ТГР

Новітні перспективні технології в ТГР, які дають можливість вже сьогодні сповна використовувати потужності ТГР навіть на збіднених,  деградованих, засолених, забруднених грунтах, відроджуючи  на них родючу землю і вирощувати повноцінні екологічно-чисті продукти харчування.  Мікориза чорного труфеля – основа мікоризо-кореневої системи рослин, дерев, кущів, які ростуть на ТГР, об’єднані її інформаційно- транспортною мережею і за рахунок якої здійснюється повноцінне забезпечення їх усіх поживними речовинами і вологою. Вологоутримуюча бентонітна складова мульчі органічних доріжок ТГР за рахунок якої здіснюється ефективне утримання вологи і забезпечення вологою рослин в умовах посушливого клімату. Санація і регенерація землі на ТГР з допомогою цеолітно-біочарного наповнення ТГР, що дає можливість вирощувати екологічно чисті врожаї навіть на території великих міст. Застосування в ТГР технології Біочару Терра Прета за допомогою якої індіанці ще доколумбової Америки утворювали родючі землі, які ще донині не втратили своєї родючості. Пермакультурне зональне освоєння території ділянок на основі ТГР – найшвидший і найбільш раціональний шлях до утворення навколо нас екологічного довкілля. Механізація закладання і обслуговування ТГР, що дозволяє застосовувати вже цю технологію і на більших площах – на полях, в садах, лісозахисних смугах та ін.

Способи вивчення: навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 2 години;  практичні заняття – 1 година.

Другий рівень навчання

ТЕМА 8

Способи та практика біологічного захисту рослин

Матеріали для вивчення: книга «Меланжевый огород» автор Б.А.Бублик, книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 4 години;  практичні заняття – 4 години.

ТЕМА 9

ГеліоТеплиця О.Іванько

Як влаштована ГеліоТеплиця і її відмінності від традиційних теплиць, освітлення, обігрів, полив, мікроклімат, обладнання вегетарія, посадка та догляд за рослинами. Види ГеліоТеплиць та можливість їх використання як у сімейному господарстві, так і для розвитку всієї громади.

Матеріали для вивчення: книга «Сонячний вегетарій» автор О.О.Іванько, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, стаття «Продовольча самодостатність і екологія людини»

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 7 годин;  практичні заняття – 2 годин.

ТЕМА 10

Сімейна мікро-ферма та її можливості

Як влаштована сімейна мікро-ферма? Чому приміщення для тварин і теплиця знаходяться під одним дахом? Яке обладнання необхідне для створення мікро-ферми? Чим ми годуємо тварин? Які переваги гідропонного зеленого корму? Які переваги екструдованого корму? Які переваги силосу? Ідеї для розвитку.

Матеріали для вивчення: презентація «Сімейна мікро-ферма та її можливості», статті в електронному вигляді Ю.Я.Тараса

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття

Час навчання: навчання у класі – 4 годин;  практичні заняття – 2 годин.

ТЕМА 11

Навчально-впроваджувальний центр

Створення у громаді базової інфраструктури для забезпечення заможного життя. ТехноАгропарк з ГеліоГосподарством

Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді та авторські матеріали О.О.Іванько та Ю.Тараса в електронному вигляді, статті в електронному вигляді В.М.Розума

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі

Час навчання: навчання у класі – 4 годин. При готовності до створення у громаді базової інфраструктури буде реалізовано практично.

ТЕМА 12

Доступні елементи інфраструктури. Теплозабезпечення будівель

Створення у громаді технологічних майстерень аероенергетики, теплоенергетики, геліосистем та електростатики. ГеліоЕнергетика – створення у громаді інженерних майстерень ГеліоКолекторів. АероЕнергетика – кондиціонери, нагрівачі, сушарки, холодильники, генерація електроенергії та ін.

Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді та авторські матеріали О.О.Іванько в електронному вигляді

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі

Час навчання: навчання у класі – 8 годин. При готовності до створення у громаді відповідних майстерень і базової інфраструктури буде реалізовано практично.

ТЕМА 13

Мотивація мешканців громади до ефективного СамоРозвитку. 

Історичний досвід саморозвитку народу і сучасні проблеми регіонів України

Як забезпечити, щоб усі мешканці громади поважали себе та були зацікавленими в успіху оточуючих?  Як запровадити у громаді механізм персональної фінансової зацікавленості кожного члена громади у розвитку громади, забезпечення справедливості, гідності та достатку?  Як забезпечити, щоб члени громади мали високі заробітки, були фінансово незалежними, впевненими у власному майбутньому та майбутньому своїх дітей? Як забезпечити щоб члени громади діяли справедливо, підтримували одне одного та допомагали одне одному? Як забезпечити, щоб громада була здатна стабільно розвиватися при будь-яких економічних, епідеміологічних та кліматичних загрозах, була здатна забезпечувати свою системну паливну, енергетичну, фінансову, продовольчу, соціальну та інформаційну самодостатність, ріст матеріального та духовного благополуччя мешканців?

Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді та авторські матеріали Ю.Я.Тараса та О.О.Іванько в електронному вигляді

Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі

Час навчання: навчання у класі – 10 годин. При готовності до створення у громаді відповідної базової інфраструктури та кооперативу буде реалізовано практично.

Be the first to comment on "Програма навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»"

Напишіть відгук