Ця навчально-тематична програма призначена для навчання, набуття практичних навиків, а також для перевірки знань відповідальних за роботу демонстраційних ділянок, які забезпечують реалізацію Програми ГО «Християнська служба порятунку» (далі – ХСП) – «Естафета добра та благополуччя» в окремих територіальних громадах і на практиці будуть здатні показати учасникам Програми як інтенсивна праця людини на землі може бути замінена на силу знань про живу природу та інтелект. В результаті отриманих знань та здобутих практичних навиків сім’ї учасників Програми стануть здатними отримувати у рази вищі результати на значно менших площах своїх земельних ділянок із суттєво меншими затратами праці, ніж при традиційному господарюванні.
Вимоги до кандидатури Відповідального («Місіонера добра»): передача людям знань та практичних навиків на демонстраційних ділянках здійснюється Відповідальними за їх роботу («Місіонерами добра»). Християнська служба порятунку приділяє особливу увагу до особи Відповідального, який повинен сповідувати загальнолюдські цінності викладені у Євангеліє, бути чесним, гідним, готовим до здобуття нових знань, готовим передавати здобуті знання та досвід членам територіальної громади (які висловили готовність стати учасниками програми ХСП «Естафета добра та благополуччя»), усвідомлювати свою місію щодо поширення добра і благополуччя серед членів громади і готовим виділяти для цього частину свого часу. До навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок» у територіальних громадах допускаються громадяни, які відповідають вищенаведеним критеріям, мають авторитет у членів громади, а також отримали підтримку зі сторони християнських священників.
Навчальні ресурси: книги, брошури, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, презентації, відеоматеріали, плакати, стенди, інструменти та технічні засоби для формування і обробітку теплих грядок Розума, інструменти та технічні засоби для роботи сімейної мікро-ферми, інструкція по користуванню екзоскелетною мотикою-плоскорізом Розума, інформація з сайту ХСП, банери, флайєри.
Мета навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»: набуття кожним Відповідальним за роботу демонстраційної ділянки необхідного об’єму знань та практичних навиків:
– за допомогою яких він здатен буде створити демонстраційну ділянку Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя» у територіальній громаді за місцем свого проживання;
– які (знання та практичні навики) він в подальшому буде здатен у доступній формі безкоштовно передати учасникам Програми у територіальній громаді за місцем свого проживання;
– як кожна сім`я на обмеженій площі своєї присадибної ділянки з мінімальними затратами зможе себе гарантовано забезпечувати необхідною рослинною та тваринною їжею і зможе отримувати додатковий дохід лише за допомогою розумного використання своєї невеликої земельної ділянки;
– як кожна сім`я зможе отримувати гарантований позитивний результат незалежно від погодних умов, від епідеміологічної чи фінансово-економічної ситуації у країні чи світі;
– як усунути у людей проблему зневіри у собі, забезпечити здобуття ними впевненості у собі та віри у свої сили і добро;
– як передавати людям цінні знання і як запустити у громадах самовідтворювальний механізм масштабування любові, добра і благополуччя, який здатен призвести до подолання бідності, зменшення агресії, злоби та ненависті серед людей;
– як вести екологічно безпечне господарювання з переробкою відходів у продукти з високим рівнем доданої вартості;
– як створювати у територіальних громадах необхідну інфраструктуру і кооперативи, здатні забезпечувати фінансову, продовольчу і паливно-енергетичну самодостатність громад, стійке (стале) зростання матеріального та духовного благополуччя мешканців.
Процедура навчання:
- Дистанційно: відповідальні за роботу демонстраційних ділянок самостійно ознайомляться з рекомендованою літературою та матеріалами, які будуть отримувати на електронну пошту;
- Навчання у класі: відповідальні за роботу демонстраційних ділянок здобудуть від тренерів групи поширення знань необхідний об’єм теоретичних знань, достатній для того, щоб у доступній формі передавати їх учасникам Програми у своїх територіальних громадах на створених по наданому проекту демонстраційних ділянках;
- Практичні заняття: отримані теоретичні знання будуть закріплятися в ході практичних занять, які будуть проводити тренери ХСП, які відповідальні за організацію навчального процесу у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок».
Увесь процес навчання побудований по принципу «від простого до складного» і розподілений на 2 навчальних рівні:
Перший рівень навчання: здобуття відповідальною особою базових знань та навиків, необхідних для оперативного створення нею демонстраційного майданчика у своїй територіальній громаді, для демонстрації учасникам Програми «Естафета добра та благополуччя» можливості отримання ними задекларованих у Програмі результатів, а також для зрозумілого та доступного доведення до учасників Програми знань про живу природу за допомогою яких вони стануть здатними отримувати у рази вищі результати на значно менших площах своїх земельних ділянок із суттєво меншими затратами праці, ніж при традиційному господарюванні.
Другий рівень навчання: отримання поглиблених спеціалізованих знань.
Загальна кількість навчальних годин: 96 навчальних годин, включаючи 26 годин практичних занять.
Із них:
1-й рівень навчання: 49 навчальних годин, включаючи 18 годин практичних занять;
2-й рівень навчання: 47 навчальних годин, включаючи 8 годин практичних занять.
Підхід до організації навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»: нами пропонується два підходи до організації процесу навчання Відповідальних за роботу демонстраційних ділянок – «Щомісячні цикли» і «Турборежим». Вибір процесу навчання здійснюється за погодженням з учасниками навчальної групи Відповідальних за роботу демонстраційних ділянок:
Процес навчання «Щомісячні цикли» – під час кожного циклу учні мають пройти не менше 1-2 навчальних тем і закріпити здобуті знання в ході практичних занять. Для цього відповідальним за організацію навчання погоджуються два суміщених дні (як правило, це субота та неділя). Навчання відбувається для груп у кількості до 15 осіб.
Процес навчання «Турборежим» – навчання відбувається згідно графіку погодженого між учасниками навчальної групи та тренерами Школи
Місце проведення навчання: Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ, бульвар Перова, 1Б
Тренери групи поширення знань «Школи відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»:
Розум Володимир Микитович – автор і розробник запатентованої української агротехнології «Теплі грядки Розума», практик високоефективного сільського господарювання.
Іванько Олександр Олександрович – автор української агротехнології «ГеліоТеплиці», керівник Асоціацій військових вчених – учасників бойових дій, співавтор ряду технологій та підходів до високоефективного кліматостійкого сімейного сільського господарювання, автор тренінгу «Екстремальні агротехнології».
Тарас Юрій Ярославович – автор і координатор Програми «Естафета добра та благополуччя», голова правління споживчого товариства «Кооператори-співвласники», співавтор ряду технологій високоефективного сільського господарювання.
Відповідальний за організацію навчання: Юрій Тарас – координатор Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя», тел. +38-067-812-21-31.
Після завершення навчання надається Сертифікат «Експерта з поширення добра та благополуччя», у якому зазначається який саме рівень навчання пройдено.
ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ і МАТЕРІАЛІВ
для вивчення у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»
- «Теплі грядки Розума» В.М.Розум;
- «Солнечный вегетарий» О.О.Іванько;
- Газети “Диво-земля” із статтями про ТГР.
- Книга Волленнбер “Таємниче життя дерев”
- Статті В.М.Розума:
-“Про класичну теплу грядку”
-Мікориза чорного трюфеля
-Бентоніт
-Біочар Терра Предта
-Пермакультура ТГР
-Пришкільна ділянка Плебанівської школи.
-Куренева ТГР
-Колова ТГР
-Поверхнева ТГР з підкисленим грунтом (лохинова)
-Органічна грядка Мітлайдера з ТГР і мікоризно – бентонітним наповненням
-Високі гряди Хольцера з ТГР
-Паркова ТГР
-Різновиди ТГР і форми їх виконання.
-Механізація ТГР.
- Сади і розсадники з ТГР.
- Санація і регенерація грунту і міське фермерство на ТГР.
- Екзоскелетна мотика – плоскоріз Розума і інструкція по користуванню.
- Банери ТГР- 14 шт.- застосування ТГР в різних сферах
- Флайери по ТГР
- Книга «Агротехника природного земледелия на садовом участке»;
- Книга «Новая система земледелия» І.Овсінський;
- Книга «Какое удобрение лучше? Сидераты!»;
- Книга «Меланжевый огород» Б.А.Бублик;
- Презентація «Продукти харчування, середовище життя і доля українського етносу»;
- Презентація «Сімейна мікро-ферма та її можливості»;
- Презентація «Історичний досвід саморозвитку українського народу і сучасні проблеми регіонів України»;
- стаття О.О.Іванько «Продовольча самодостатність і екологія людини»;
- стаття О.О.Іванько «Системна самодостатність моєї рідної Малої Батьківщини (вирішення проблем об’єднаних громад)»;
- спеціалізовані відеоматеріали;
- інші.
Загальна інформація про Програму ХСП «Естафета добра та благополуччя»
Мета Програми: реалізація зрозумілих для людей з усієї України та дуже простих для їх подальшого масштабування і відтворення практичних дій, в результаті яких учасники Програми здобувають впевненість у собі, віру у добро та людей, здатність забезпечувати свої сім`ї продуктами харчування, стають творцями свого майбутнього, своїх родин і громад, стають соціально активними у своїх громадах та готовими безкоштовно передавати здобуті знання і практичний досвід іншим потребуючим і, таким чином, перетворюються у провідників добра та благополуччя.
Цією Програмою ХСП планує запустити серед людей самовідтворювальний механізм масштабування любові, добра і благополуччя у вигляді безкоштовної передачі знань та практичних навиків за допомогою яких кожна сім`я на обмеженій площі своєї присадибної ділянки зможе себе забезпечувати необхідною рослинною та тваринною їжею.
Принцип естафети буде досягатися тим, що кожен з учасників Програми бере на себе зобов’язання безкоштовно передати здобуті знання і навики не менше як 2-м новим учасникам Програми (якими можуть бути діти, друзі, родичі, сусіди, колеги по роботі, знайомі учасників Програми) з обов’язковою фіксацією цього факту у вигляді колективного фото та його наступного направлення на електронну почту відповідального за роботу демонстраційної ділянки у територіальній громаді учасника Програми.
Як буде реалізовуватись Програма і які результати ми плануємо отримати? Програма «Естафета добра та благополуччя» буде реалізовуватись шляхом поетапного створення демонстраційних майданчиків у територіальних громадах. В межах Програми «Естафета добра та благополуччя» будуть реалізовуватись 2 окремих проекти – «Теплі грядки Розума» та «Сімейна мікро-ферма».
Практичним результатом участі у проекті «Теплі грядки Розума» стане володіння його учасниками наступними знаннями та практичними навиками: як можна отримувати врожаї до 5 раз вищі із затратами праці до 10 раз меншими; як забезпечити щоб волога з повітря сама конденсувалася у ґрунті і можна було б обійтись без поливу грядок; як забезпечити щоб необхідні рослинам добрива самі формувались у ґрунті; як прискорити вегетацію рослин і отримувати декілька врожаїв; як з мінімальними трудовими і фінансовими затратами самостійно забезпечити свою сім`ю рослинною їжею на мінімальній площі присадибної ділянки.
Практичним результатом участі у проекті «Сімейна мікро-ферма» стане розуміння його учасниками цінності кожного клаптика їх землі, а також володіння наступними знаннями та вміннями: як на площі 36кв.м створити ферму суміщену з теплицею у якій під одним дахом буде вирощуватись птиця чи інші с/г тварини та пророщуватись зелений корм для цих с/г тварин, а також протягом всього року будуть вирощуватись овочі та зелень для сім`ї; як сім`я може отримувати додатковий дохід за допомогою розумного використання своєї невеликої земельної ділянки.
ПРОГРАМА НАВЧАННЯ
У «ШКОЛІ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА РОБОТУ ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ДІЛЯНОК»
Перший рівень навчання
ТЕМА 1
Загальна інформація про Програму ХСП «Естафета добра та благополуччя»
та проекти «Теплі грядки Розума» і «Сімейна мікро-ферма»
Матеріали для вивчення: Програма «Естафета добра та благополуччя», проект «Теплі грядки Розума», проект «Сімейна мікро-ферма», сайт ХСП (ключове слово для пошуку «естафета»), презентація «Продукти харчування, середовище життя і доля українського етносу», статі тренерів Програми
Спосіб вивчення: дистанційне самостійне вивчення
ТЕМА 2
Теплі грядки Розума
Теплі грядки Розума, схема і різновиди теплих грядок Розума, мілкий обробіток ґрунту, самобутність рослин, інтенсивна посадка рослин, ґрунтова біота з мікоризою, гумус, здорова якісна їжа, людина і природа, живлення рослин в теплих грядках Розума, родючість землі, клиноподібний рівчак, ЕМ-компост, ущільнення грядок, оздоровлення рослин, профілактика від хвороб та шкідників, дощові черв’яки, кроти, миші і кури в теплих грядках Розума, тепла грядка Розума як дитячий ігровий майданчик та центр здобуття дітьми екологічної освіти та навиків
Матеріали для вивчення: книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, презентації, плакати, стенди, інструменти та технічні засоби для формування і обробітку теплих грядок Розума, інструкція по користуванню екзоскелетною мотикою-плоскорізом Розума.
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 6 годин; практичні заняття – 4 години.
ТЕМА 3
Модернізація теплих грядок Розума
Модернізація теплих грядок Розума, бентоніт, мікориза чорного трюфеля, забезпечення геліопідігріву ґрунту, збагачення коріння рослин киснем, створення ґрунтових повітропроводів з доступних матеріалів, скорочення строків вегетації рослин, отримання декількох врожаїв на одній ділянці, отримання більших врожаїв, модернізація існуючих плівкових теплиць, переведення існуючих арочних плівкових теплиць у режим «Термос», екстремальні агротехнології
Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, презентації.
Способи вивчення: навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 6 годин; практичні заняття – 4 години.
ТЕМА 4
Нова система землеробства І.Овсінського
Джерела харчування рослин: атмосфера та грунт. Умови засвоєння рослинами поживних речовин, які знаходяться у ґрунті і атмосфері. Вугільна кислота у ґрунті. Температура грунту. Атмосферна іригація. Інструменти для обробітку грунту. Задачі обробітку грунту. Вплив обробки на формування родючого ґрунту. Вплив обробки грунту на ріст рослин.
Матеріали для вивчення: книга «Новая система земледелия» автор І.Овсінський
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 6 годин; практичні заняття – 4 години.
ТЕМА 5
Загальна інформація про умови забезпечення родючості ґрунту
Вологість, капілярність ґрунту, повітряні канали, температура, вуглекислий газ, кисень, мульча, освітленість, щільність ґрунту, сидерати, мінеральні добрива, вода, біомінеральні добавки … Механізми обміну між рослинами і мікоризою (яка у землі) цукрами, амінокислотами, вологою та поживними речовинами. Як рослини проявляють свої психічні здібності і як їх можна використати для збільшення врожаїв? Як людина може переконати рослину краще квітнути чи дати більший врожай? Як музика впливає на ріст рослин і яка музика сприяє кращому росту рослин? Як рослини за допомогою створеного біоценозу можуть самі боротися із шкідниками, а також за рахунок чого здійснюється обмін інформацією між рослинами?
Матеріали для вивчення: Книга «Меланжевый огород» автор Б.А.Бублик, книга «Новая система земледелия» автор І.Овсінський, книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, відеоматеріали.
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 6 годин; практичні заняття – 2 години.
ТЕМА 6
Загальна інформація про інтенсивну посадку рослин
Сумісність посадки рослин, алелопатія. Інформація про корисність та вигоди інтенсивної посадки рослин: збільшення врожайності, раціональне використання площі, самозахист рослин, біомаса для мульчі і для компостування, пригнічення бур’янів, пухкість ґрунту, збереження вологи, екологічний ефект, сировина для інсектицидів та репелентів, невичерпна зелень, зменшення затрат праці, красота і здоров’я
Матеріали для вивчення: книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, книга «Меланжевый огород» автор Б.А.Бублик, книга «Новая система земледелия» автор І.Овсінський, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, відеоматеріали
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 5 годин; практичні заняття – 3 години.
ТЕМА 7
Новітні перспективні технології ТГР
Новітні перспективні технології в ТГР, які дають можливість вже сьогодні сповна використовувати потужності ТГР навіть на збіднених, деградованих, засолених, забруднених грунтах, відроджуючи на них родючу землю і вирощувати повноцінні екологічно-чисті продукти харчування. Мікориза чорного труфеля – основа мікоризо-кореневої системи рослин, дерев, кущів, які ростуть на ТГР, об’єднані її інформаційно- транспортною мережею і за рахунок якої здійснюється повноцінне забезпечення їх усіх поживними речовинами і вологою. Вологоутримуюча бентонітна складова мульчі органічних доріжок ТГР за рахунок якої здіснюється ефективне утримання вологи і забезпечення вологою рослин в умовах посушливого клімату. Санація і регенерація землі на ТГР з допомогою цеолітно-біочарного наповнення ТГР, що дає можливість вирощувати екологічно чисті врожаї навіть на території великих міст. Застосування в ТГР технології Біочару Терра Прета за допомогою якої індіанці ще доколумбової Америки утворювали родючі землі, які ще донині не втратили своєї родючості. Пермакультурне зональне освоєння території ділянок на основі ТГР – найшвидший і найбільш раціональний шлях до утворення навколо нас екологічного довкілля. Механізація закладання і обслуговування ТГР, що дозволяє застосовувати вже цю технологію і на більших площах – на полях, в садах, лісозахисних смугах та ін.
Способи вивчення: навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 2 години; практичні заняття – 1 година.
Другий рівень навчання
ТЕМА 8
Способи та практика біологічного захисту рослин
Матеріали для вивчення: книга «Меланжевый огород» автор Б.А.Бублик, книга «Теплі грядки Розума» автор В.М.Розум, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 4 години; практичні заняття – 4 години.
ТЕМА 9
ГеліоТеплиця О.Іванько
Як влаштована ГеліоТеплиця і її відмінності від традиційних теплиць, освітлення, обігрів, полив, мікроклімат, обладнання вегетарія, посадка та догляд за рослинами. Види ГеліоТеплиць та можливість їх використання як у сімейному господарстві, так і для розвитку всієї громади.
Матеріали для вивчення: книга «Сонячний вегетарій» автор О.О.Іванько, статті в електронному вигляді, авторські матеріали в електронному вигляді, стаття «Продовольча самодостатність і екологія людини»
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 7 годин; практичні заняття – 2 годин.
ТЕМА 10
Сімейна мікро-ферма та її можливості
Як влаштована сімейна мікро-ферма? Чому приміщення для тварин і теплиця знаходяться під одним дахом? Яке обладнання необхідне для створення мікро-ферми? Чим ми годуємо тварин? Які переваги гідропонного зеленого корму? Які переваги екструдованого корму? Які переваги силосу? Ідеї для розвитку.
Матеріали для вивчення: презентація «Сімейна мікро-ферма та її можливості», статті в електронному вигляді Ю.Я.Тараса
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі, практичні заняття
Час навчання: навчання у класі – 4 годин; практичні заняття – 2 годин.
ТЕМА 11
Навчально-впроваджувальний центр
Створення у громаді базової інфраструктури для забезпечення заможного життя. ТехноАгропарк з ГеліоГосподарством
Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді та авторські матеріали О.О.Іванько та Ю.Тараса в електронному вигляді, статті в електронному вигляді В.М.Розума
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі
Час навчання: навчання у класі – 4 годин. При готовності до створення у громаді базової інфраструктури буде реалізовано практично.
ТЕМА 12
Доступні елементи інфраструктури. Теплозабезпечення будівель
Створення у громаді технологічних майстерень аероенергетики, теплоенергетики, геліосистем та електростатики. ГеліоЕнергетика – створення у громаді інженерних майстерень ГеліоКолекторів. АероЕнергетика – кондиціонери, нагрівачі, сушарки, холодильники, генерація електроенергії та ін.
Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді та авторські матеріали О.О.Іванько в електронному вигляді
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі
Час навчання: навчання у класі – 8 годин. При готовності до створення у громаді відповідних майстерень і базової інфраструктури буде реалізовано практично.
ТЕМА 13
Мотивація мешканців громади до ефективного СамоРозвитку.
Історичний досвід саморозвитку народу і сучасні проблеми регіонів України
Як забезпечити, щоб усі мешканці громади поважали себе та були зацікавленими в успіху оточуючих? Як запровадити у громаді механізм персональної фінансової зацікавленості кожного члена громади у розвитку громади, забезпечення справедливості, гідності та достатку? Як забезпечити, щоб члени громади мали високі заробітки, були фінансово незалежними, впевненими у власному майбутньому та майбутньому своїх дітей? Як забезпечити щоб члени громади діяли справедливо, підтримували одне одного та допомагали одне одному? Як забезпечити, щоб громада була здатна стабільно розвиватися при будь-яких економічних, епідеміологічних та кліматичних загрозах, була здатна забезпечувати свою системну паливну, енергетичну, фінансову, продовольчу, соціальну та інформаційну самодостатність, ріст матеріального та духовного благополуччя мешканців?
Матеріали для вивчення: статті в електронному вигляді та авторські матеріали Ю.Я.Тараса та О.О.Іванько в електронному вигляді
Способи вивчення: дистанційно, навчання у класі
Час навчання: навчання у класі – 10 годин. При готовності до створення у громаді відповідної базової інфраструктури та кооперативу буде реалізовано практично.
Be the first to comment on "Програма навчання у «Школі відповідальних за роботу демонстраційних ділянок»"