13 серпня між Християнською Службою Порятунку та Психологічним товариством фахівців індивідуального та групового консультування і сімейного порадництва при Інституті символдрами та глибинної психології було підписано угоду про співробітництво. Метою цієї Угоди є поєднання зусиль Сторін задля забезпечення готовності християнських служителів до надання необхідної психологічної допомоги та проведення психологічної реабілітації для людей, постраждалих внаслідок війни чи інших екстремальних ситуацій.

Відповідно до заявленої вище мети, спільна діяльність Сторін в рамках виконання положень цієї Угоди охоплюватиме, але не обмежуватиметься такими напрямами та завданнями:

  • підготовка фахівців для здійснення психологічної допомоги людям, які постраждали внаслідок бойових дій чи інших екстремальних ситуацій (природніх катаклізмів, техногенних катастроф, громадянських конфліктів, переслідувань за релігійною чи національною ознакою тощо);
  • проведення навчальних та практичних програм, спрямованих на базову підготовку служителів ХСП (капеланів, рятувальників, місіонерів та інших) у сфері першої психологічної допомоги;
  • реалізація спільних програм, проектів, акцій у сфері психологічної реабілітації для відповідних цільових груп;
  • поширення та пропагування відповідних знань і практик психологічної допомоги потребуючим людям в умовах надзвичайних ситуацій;
  • взаємна організаційна, методологічна та інформаційна підтримка з метою досягнення цілей, визначених цією Угодою.

Базою для формування зазначеного вище Товариства є Школа Індивідуального та Групового Консультування і Сімейного Порадництва, центр якої діє у Вінниці. Саме до складу цього Товариства входять ключові служителі – психологи Християнської Служби Порятунку, які провадять відповідну діяльність на прифронтових територіях. Школа свого часу була заснована католиками.

Координатором співпраці між ХСП та Товариством визначено Нелю Куцак, яка є військовим психологом ХСП та водночас належить до складу вказаного Товариства.

ДОВІДКА: Школа Індивідуального та Групового Консультування і Сімейного Порадництва розпочала свою формаційну діяльність п’ять років тому.

Мета Школи: сформувати консультантів, психотерапевтів, які б змогли професійно товаришувати людям в їх труднощах, розвиваючи в них активну позицію замість позиції жертви. Тому Школа навчає консультантів-психотерапевтів вміння вести людину до розвитку її індивідуального ресурсу та здібностей,, творчого і активного підходу до життя, здатності супроводжувати людину під час переживання горя, травми, конфлікту та особливо у ситуаціях співзалежної поведінки.

Засновник і керівник Школи: Лихогляд-Щасливий В’ячеслав Григорович, психотерапевт, психотерапевт—наставник, доцент Інституту Розвитку Символдрами і Глибинної Психології, член Міжнародного товариства Кататимного переживания образів (МОКПО), супервізор.

Співзасновник та міжрегіональний менеджер: Ярошук Олександр Петрович

Основою Школи є Підставовий (Базовий) Курс, який триває впродовж 1 (одного) року і п’яти  місяців  та складається з семи- модульної програми. Якщо група слухачів сформована з християн, то учасники також мають змогу навчитись молитовному консультуванню за системою «5 ключів звільнення» американського католика-харизмата Ніла Лозано.

Підставовий (Базовий) Курс – є вступною частиною у велику навчальну програму Школі терапії. Особливість цього курсу полягає в тому, що за основу береться католицьке бачення людини та її природи. Курс спрямований передусім на формування християнських консультантів, навчаючи їх поєднувати віру та психологічні інструменти на службі гідності людського буття. В Курсі беруть участь священники, монахи та черниці, а також велика кількість світських лідерів, аніматорів та служителів різних церковних спільнот.

Курс діє за підтримки Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії, Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви та за благословенням єпископа-помічника Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ о. Радослава Дзмітровича, і єпископа Бучацької єпархії УГКЦ о. Дмитра Григорака. Школа консультування співпрацює з Всеукраїнським бюро у справах душпастирства родин при Конференції єпископів РКЦ в Україні, директором якого є о. Роман Лаба OSРРЕ.

В процесі проходження Курсу учасники отримують базові практичні навички консультативної роботи з використанням різних психотерапевтичних підходів, що  дає можливість далі розвиватись у тематичному консультуванні та психотерапевтичному консультуванні. Зокрема, наступними курсами в рамках Школи Індивідуального та Групового Консультування і Сімейного Порадництва є:

  1. П’ятирічна Школа Аналітично Глибинної Кататимно-Імагінативної Психотеравпії.
  2. Піврічна програма навчання консультуванню у випадку травматичних подій та роботі із травмою через метафоричні образи.
  3. Півторарічний курс ресурсо-орієнтованого консультування з елементами погляду на людину у християнській традиції. (ЗіК)

Курс тренінгу та комунікативних компетенції, який навчає різним навичкам терапії для дорослих осіб в ігровій формі  та передає правила у сфері ефективного розвитку дорослого. Вміння можна використовувати в навчальних групах і бізнес-аудиторіях. Сертифікація здійснює