Реалізація освітньої місії ХСП у “сірій зоні”

Освітня діяльність Християнської Служби Порятунку в “сірій зовні” особливим чином орієнтована на школярів, молодих людей. Для дітей та підлітків на прифронтових територіях основним завданням є зберегти своє життя в умовах високої концентрації смертоносних вибухових предметів. Уроки мінної безпеки у розкладі шкіл “сірої зони” – це звичне явище.

Капелан ХСП Олексій Поляков провів такий урок для школярів Великої Новосілки.

“Каждый человек имеет свой дар от Господа. Наш капеллан Алексей имеет много даров и один из них – это общение с детьми. То, как он рассказывал о минной опасности и оказании первой медицинской помощи в детском реабилитационном центре в Большой Новосёловке увлекало не только детей, но и взрослых. И тот момент, что они самостоятельно пробовали накладывать жгут, оказывать первую помощь при травме и многое другое… им тоже очень понравилось. Воспитанники были очень довольны, рассказывали свои истории и подарили нам браслетики)))) и так же передали рисунки, которые сами нарисовали для солдат”, – написала на своїй сторінці у Facebook про враження від уроку служитель ХСП-Мар’їнка Тетяна Моісеєва.

На сторінці Великоновосілківської райдержадміністрації про урок написали таке:

“Олексій Андрійович повідомив, що тільки з вірою в серці і любов’ю до України здобувається перемога та розповів про мінну небезпеку, показав на фото-прикладах, як можна виявити міну, як діяти і чого категорично не можна робити, і як вберегти себе від можливих небезпек; продемонстрував за допомогою наглядного матеріалу основні методи надання домедичної допомоги постраждалим…

Вдячні діти передали свої малюнки з щирими побажаннями військовому капелану та тренеру-волонтеру Всеукраїнської благодійної організації АСЕТ в Україні, які передадуть їх 28 – й військовій бригаді Збройних сил України до Дня захисника України”.

Також ХСП долучилася до навчань з протимінної діяльності, які для школярів з населених пунктів в зоні відповідальності провели офіцери групи Cimic Авдіївка. Вони разом із служителем ХСП-Авдіївка Оленою Єрохіною завітали до Красногорівської школи, де, використовуючи сучасне обладнання, інформаційні слайди, фото та відео матеріали, а також охолощені зразки боєприпасів, надали необхідні відомості школярам усіх вікових груп з Красногорівки та Кам’янки, щоби убезпечити їх в майбутньому від можливого лиха.

“Як результат, вже вкінці заняття один з місцевих хлопчаків показав місце де офіцери групи виявили хвостовики двох мін”, – повідомляється на сайті ЦВС ЗСУ.

Служителі ХСП-Маріуполь регулярно проводять для дітей творчі та пізнавальні заняття. Наприклад, є група дітей, яка вивчає англійську мову. Вже стало традицією, що після занять іноземною, відбуваються уроки кулінарного мистецтва.

“Англійська мова та смачні шоколадні мафіни.🍫🍪”, – коментує на своїй сторінці служитель ХСП-Маріуполь Оксана Завадська.

А тим часом у Мар’їнці за сприяння ХСП стартував “Університет здорової молоді”.

“Вот и у нас в городе стартовал «Университет здоровой молодёжи». Первые занятия о том, что твой выбор сегодня влияет на твоё будущее, прошли очень активно и насыщено. Продолжение следует))))”, – написала служитель ХСП-Мар’їнка Тетяна Моісеєва.

 

Be the first to comment on "Реалізація освітньої місії ХСП у “сірій зоні”"

Залишити відповідь