Школа Марії: вперше у прифронтовій зоні

Вперше за час діяльності Християнської Служби Порятунку на прифронтових територіях відбулася сесія Школи Християнського Життя і Євангелізації безпосередньо у «сірій зоні» – у селі Піонерському під Маріуполем на базі місцевого  центру ХСП. Служителі ХСП так відгукуються про цю подію:

«Бог діє і промовляє різними способами. Тішимось, що в Піонерському для всіх бажаючих розпочався курс Школи Християнського Життя і Євангелізації. Дякуємо брату Збігнєву Савчуку з Красилова та служителям ШХЖЄ Андрію Клюковському та Сергію Юрцуню з. Староконстянтинова , котрі  є Божими Агентами в цій справі».

Ми віримо, що ця невелика група учнів, які розпочали свій шлях у лоні Школи Марії, стане тим зерном, яке дасть великі плоди у справі поширення кількарічної біблійної формації за зразком ШХЖіЄ на цих теренах. У зоні відповідальності місіонерської команди ХСП-Маріуполь раніше уже неодноразово проводилися євангелізаційні курси «Альфа» та утворена мережа біблійних малих груп. Однак, як зазначалося, повноцінна сесія Школи Марії до сих пір тут не проводилася.  І це виводить євангелізаційну діяльність з боку ХСП у цьому секторі на якісно новий рівень. Далі буде…

Довідка: Школа Християнського Життя та Євангелізації створена  в Україні 1998 року о. Петром Куркевичем OFM Cap (Орден Братів Менших Капуцинів, Римо-католицька церква), який є її незмінним директором. За діяльність школи відповідає Кустодія Братів Менших Капуцинів.

Місія Школи полягає на впровадженні людей різних національностей і віросповідань до пізнання і досвідчення повноти життя в Справжньому Бозі, християнської зрілості і служіння в Церкві. Школа пропонує формацію для кожного! Школа – це не тільки «навчання», це і різноманітні пережиття, і дружба, і щораз ширше бачення, і відкриття нової перспективи.

Метою Школи є не лише передача знань, але, насамперед,  створення можливості зустрітися з Живим Богом,  глибше Його  пізнати, а також зав’язати  дружні відносини  між парафіянами, спільнотами з різних частин України, а також із спільнотами та релігійними організаціями з інших країн.

Крім того, метою Школи є активізація не лише світських людей, але і духовенства, а також богопосвячених осіб, для котрих проводяться 4–денних зустрічі  для духовної віднови.

Школа – це формаційний курс, який впроваджує в повноту зрозуміння християнського життя та готує світських християн до лідерства в Церкві в широкому розумінні цього слова на рівні парафії, а також, коли йдеться про церковні рухи та спільноти світських.

Навчання  в Школі триває протягом шести років. Кожен рік нараховує чотири сесії: двотижнева сесія влітку, і уїк-ендові восени, взимку та весною. Навчання відбувається в Красилові, а також у філіях, які знаходяться в містах: Київ, Івано–Франківськ, Дніпродзержинськ, Вінниця, Одеса, Тернопіль, Бердичів, Кам’янець – Подільский, Львів. Існують також філії у Росії, Білорусі, Литві, Чехії, Ізраїлі, Ірландії, Австрії,  в п’яти містах Польщі (Варшава, Познань, Вроцлав, Краків, Глівіце), а також in spe в, Лондоні, Швейцарії, США.

Окрім римо-католиків та греко-католиків, у навчанні беруть участь  також, православні та протестанти, котрих завжди Школа радо приймає.

Школу проводять:

Брати капуцини – в Красилові та Києві, (з паулінами і мар’янами), Дніпродзержинську з францисканцями конвентуальними, в Одесі з пальотинами, в Івано-Франківську разом з греко-католицькими єпархіальними священиками, у Львові з греко-католицькими єпархіальними священиками та францисканцями конвентуальними, в Кам’янець-Подільському з христусовцями, в Празі з домініканцями, в Познані та Вроцлаві з єпархіальними священиками.

Структура Школи є відкритою. Це означає, що після її закінчення, всі будуть запрошені до KOINONII, тобто загальноукраїнської спільноти християнських лідерів, котрі будуть з’їжджатися на 2 уїк-ендові сесії (осінь, зима; монографічні сесії із запрошеним гостем-проповідником) для подальшої формації, а влітку будуть служити на різноманітних церковних літніх акціях (2-тижневі літні сесії Школи нижчих ступенів; дитячі та молодіжні реколекції; табори відпочинку; паломництва; з’їзди для молоді і т.д.). Протягом року допомагатимуть у парафіях, локальних спільнотах. Таким чином, Школа прагне не лише формувати, але також створювати тривале середовище світських християнських лідерів, які приятелюють, співпрацюють між собою, діляться особистим досвідом і т.д.

Be the first to comment on "Школа Марії: вперше у прифронтовій зоні"

Залишити відповідь