Карантин цієї весни позбавив нас можливості спостерігати акти великодньої побожності українських політиків.
Медіа кампанія проти Церкви, яка супроводжувала першу хвилю пандемії, змальовуючи храми, як осередки розповсюдження вірусу, може змінити тренд цієї електорально обумовленої релігійності, але попЦи секулярізацію та систематичну дискредитацію, українське суспільство залишається традиційно християнським.


Церкви, хоч і потроху втрачають свій вплив, але все ще є інститутом, якому найбільше довіряють українці.


Політики користуються цим, але церкви, здається, нехтують своїм впливом.
Якщо в США політик чи інша публічна особа декларує себе членом Церкви чи релігійної спільноти, натомість дозволяє собі акти чи висловлювання, які суперечать вченню, він буде належно оцінений пастирями та єрархами також в спосіб публічний.
Часто ми чуємо, що настоятель храму відмовив у причасті своєму прихожанину-конгресмену, який проголосував, наприклад, за проабортивний закон.


Публічна оцінка висловлювань екс-міністерки охорони здоров’я греко-католички Уляни Супрун отцем Юстином Бойко є яскравим, але поодиноким і приватним, а не церковним актом вияснення справ і слів публічної особи у світлі вчення Церкви, з якою публічна особа себе ототожнює.


Це потужний пастирський інструмент, який всередині служить спільноті, показуючи, що Церква турбується про своє вчення і його дотримання, а назовні це сильний і суспільно значущий піар-хід, чинник впливу на політика, який хоча би з електоральних міркувань називає себе католиком, православним чи протестантом, поки що називає.

У себе на сторінці у Фейсбуці священнослужитель опубліуквав до неї відкрите звернення. Пропонуємо текст листа у повному обсязі:

“Вельмишановна Пані Уляно, прочитав Ваш допис, у якому Ви схвалюєте, а навіть пропагуєте одностатеві шлюби, право на усиновлення дітей ЛГБТ-парами, тощо. Зрештою, Ви це робите не вперше.

Що ж, демократія є демократією. Ви висловлюєтеся публічно, а я як священник і богослов зобов’язаний публічно оцінити Ваш вислів у світлі вчення Католицької Церкви.

Отож, як священник стверджую, що коли Ви публічно пишете такі речі і в той же час визнаєте свою приналежність до Католицької Церкви (наскільки я розумію до УГКЦ), то Ваші слова суперечать вченню Церкви.

Ось, що про гомосексуалізм говорить Катехизм Католицької Церкви:

“2357 Гомосексуалізм означає стосунки між чоловіками або між жінками, які відчувають винятковий або переважаючий сексуальний потяг до осіб такої ж статі. Він набирав найбільш різноманітних форм упродовж століть і культур. Його психічне походження залишається загалом нез’ясованим.

Спираючись на Святе Письмо, яке розглядає гомосексуальні дії як важкі спотворення (Пор. Бут. 19, 1-29; Рм. 1, 24-27; 1 Кор. 6, 9-10; 1 Тим. 1, 10.), Церковна Традиція завжди проголошувала, що «акти гомосексуалізму за самою своєю внутрішньою природою є невпорядкованими» (Конгрегація віровчення, Декл. «Persona humana», 8.).

Вони суперечать природному законові і виключають із сексуального акту дар життя.

Вони не виникають із правдивого чуттєвого і сексуального взаємодоповнення. У жодному випадку вони не можуть бути виправдані.”

З огляду на це, Вам слід або ствердити, що Ви незгодні з вченням Христа і Церкви, а тому відмежовуєтеся від нього, або перепросити усіх тих християн, які мають Вас за авторитет, стверджуючи, що Ви написали це, не знаючи науки Церкви.

“Нехай буде слово ваше буде так – так; ні – ні, а що зверх цього, те від лукавого.” (Мт. 5,37)

Чекаю на Вашу реакцію!”.

Нагадаємо, Уляна Супрун написала розповідь своєї бабусі про те, як у США одружена пара геїв прийшла до церкви на Богослужіння і привела до першого Причастя усиновлену дитину. За словами Супрун, її бабця, побачивши цих вірян, “просто пораділа за щасливу родину”.

“Нічого незвичайного, просто два дорослих чоловіка, які привели усиновлену дитину на її перше причастя. І бабуся, якій на той час вже було понад 90 років, просто пораділа за щасливу родину. Двох тат, які водять свою дитину в церкву, навчають української мови й культури, є частиною громади, де всі сприймають їхню родину нормально.

Коли кажуть, що наше суспільство просто не готове прийняти культуру гей-стосунків, я згадую свою бабцю”, – написала екс-міністерка.

ПС: Діючому кандидату в президенти США Джозефу Байдену відмовили в причасті в католицькій церкві Святого Антонія в Південній Кароліні через те, що політик підтримує процедуру абортів. За словами священника Роберта Е. Морі ніхто не може причащатися святими тілом і кров’ю Христа, якщо підтримує речі, що протирічать вченню Церкви. Серед них і аборт. «На жаль минулої неділі мені довелося відмовити в причасті колишньому віце-президенту Джо Байдену», – сказав Морі.

А дещо раніше єпископ Томас Папроцкі зі Спрінгфілда, штат Іллінойс, США, постановив, що вірянин його дієзеції, впливовий сенатор Демократичної партії Річард (Дік) Дарбін не буде допущений до Святого Причастя. Таке рішення єпископ ухвалив через уперте і відкрите (маніфестаційне) тривання політика у тяжкому гріху, повідомляє “Католицький медіа-центр”. Сенатор Дарбін, разом з іншими 13-ма сенаторами-католиками, нещодавно голосував проти ухвалення заборони абортів після 20 тижня вагітності. Єпископ Папроцкі ствердив, що це – а також численні попередні голосування – виключає сенатора з євхаристійного спілкування та суперечить ученню Церкви у справі життя. Він послався на канон 915 Кодексу канонічного права, який каже, що «до Святого Причастя не належить допускати екскомунікованих або підданих інтердикту, після наміру або декларації покарання, як також інших осіб, що уперто тривають у явному тяжкому гріху». “Сенатор Дарбін не буде допущений до Святого Причастя, доки не висловить жалю за свій гріх. Це рішення не має на меті покарання, але має привести до переміни серця. Я щиро молюся, аби він виказав скруху і знову став по стороні життя”, – написав єпископ Папроцкі. Схожу позицію зайняв 2013 року Папа Франциск. У листі до аргентинських єпископів він написав, що не можна приймати Святе Причастя і водночас учинком чи словом діяти проти заповідей, зокрема коли підтримують аборти, евтаназію чи інші тяжкі злочини проти життя й сім’ї. Папа підкреслив, що відповідальність лежить зокрема на законодавцях, керівниках урядів та працівниках служби здоров’я.

Джерела:

https://www.rodyna.org.ua/2020-6-29/

https://www.gazeta.ru/politics/news/2019/10/29/n_13632968.shtml

https://religions.unian.ua/religionsworld/10020761-amerikanskogo-senatora-vidluchili-vid-prichastya-za-golosuvannya-proti-uhvalennya-zaboroni-abortiv.html